Kelen30 Kelen30 komentáře u knih

Muka Muka Lauren Kate

Řekla bych-že tenhle díl byl na sto procent lepší než první. Možná to bude i tím,kde se děj odehrával.Pobřežní Akademie byla daleko zajímavější než nějaká polepšovna Meče & kříže.A nové postavy byly taky super.Shelby jsem si zamilovala hned a Milese jsem taky měla ráda, kdyby si to ke konci tak nepokazil.Jinak jsme se taky dozvěděli hodně nového.Luce byla už mnohem snesitelnější .Nějak jí prospělo, když neviděla Daniela každý den.Ale to by prostě nebyla ona, kdyby mě v nějakých chvílích neštvala.Ale i přesto všechno ji mám pořád ráda.

No,ale ještě něco k ději.Sice jsem si přála, aby Luce jela za rodiči na Díkůvzdání, ovšem nevyvinulo se to zrovna tak, jak jsem si myslela.a řeknu vám,chudák Callie. Nedokážu si představit zmatenějšího a vystrašenějšího člověka, než musela být ona. Konec přímo navádí k přečtení pokračování téhle série, takže jsem opravdu moc ráda, že ho mám doma a můžu po něm hned sáhnout.

15.10.2016 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Musím říct,že kniha mě začala opravdu bavit až ke konci. Popsala bych to asi takhle: první čtvrtina nic moc,nepřestala jsem číst jen díky některým postavám. V polovině už to bylo lepší,ale pořád žádná sláva. No a u poslední tří čtvrtiny to byla paráda.Konečně se to rozjelo,konečně jsem měla slzy na krajíčku,konečně jsem pořádně prožívala emoce a hlavně jsme se konečně dozvěděli trochu víc o tom celém. Na Luce bych měla jednu výtku. Pořád všude chtěla být s Danielem ,pořád myslela na Daniela,pořád snila o Danielovi,prostě měla v hlavě jen a jen Daniela. Co takhle Luce začít myslet na něco jiného,důležitějšího ? Na ostatní nic nemám a druhý díl si určitě přečtu.

07.10.2016 4 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Konečně se mi dostala do rukou ta tolik opěvovaná série Hunger games.A musím říct,že rozhodně nezklamala.Katniss mi byla hodně sympatická.Rozhodně nebyla naivní a arogantní a to se mi líbilo.Naopak byla odvážná,čestná a chytrá.Opravdu nemám nic co bych jí mohla vytknout.Peeta se mi taky začínal líbit a na konci mi ho bylo líto.Prostě se strašně těším na další díl a doufám,že se ho dočkám brzy.

20.09.2016 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tahle knížka je nádherná,prostě něco pro mě. Ten nápad s dvory a vílami je skvělý,ale děj , co všechno spisovatelka dokázala vymyslet a udělat,tolik zvratů a akce a napínavosti v jedné knize,to je fantastické! Neříkám, že mě v některých momentech Feyre neštvala a to mě někdy štvala opravdu hodně,ale jindy jsem s ní naprosto souhlasila a k ostatním postavám nemám co vytknout. Mám radost i ze představy,že mně čeká dalších pět dílů téhle série. Tak a teď už mi nezbývá nic než trpělivě čekat na druhý díl.

20.09.2016 4 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Město z popela bylo samozřejmě lepší než první díl.Seznamování se s postavami a dějem už máme za sebou takže teď už se to rozjíždí.Kniha mě opět pohltila a já jsem si čtení opravdu užívala.Když už jsem si začínala myslet,že to vážně vypadá na milostný trojúhelník,tak se úplně rozpadl.Aspoň trochy cestování jsem se nedočkala a taky bych chtěla aby tam už byla i Jocelyn. Tak se snad v příštím díle dočkám.A mě teď čeká dlouhé čekání na Město ze skla.

02.09.2016 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Knížka se mi líbila hodně. Skvělý nápad, spisovatelka má dobrý styl psaní, takže jsem se rychle začetla a knížku jen s nelibostí odkládala a pak jsem se k ní s radostí vracela. Postavy jsou fajn, ze začátku to vypadalo na další milostný trojúhelník,ale třeba se ho nakonec dočkáme,kdo ví? Příběh byl skvělý,ale něco mi tam chybělo. Vadilo mi na tom to,že se to celé odehrávalo jen v jednom městě.V podstatě pořád na jednom místě. V přečtení druhého dílu mi to však nezabrání a tak se do něj hned pouštím.

02.09.2016 4 z 5

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

Poslední díl téhle pohádkové trilogie je stoprocentně nejlepší.Je to víc vtipné, víc napínavé prostě víc všechno!O Sofii jsem v druhém díle říkala, že se zlepšila, ale to jsem se spletla.Ona je a vždycky bude zlá, ale kdo říká, že zlo nedokáže milovat?Hodně mě zaskočila tím kým se na konci knihy stala.A taky jsem si myslela, že nakonec bude s Hortem.Tedrosovi a Agátě připravil osud velmi zajímavá setkání (hlavně Tedrosovi).A jsem ráda za to jak to celé nakonec dopadlo, i když mi na konci ukápla ta slzička.No tak fajn, trochu víc slziček.Opravdu krásná série o pohádkách, zlu a dobru, kamarádství a pravé lásce, kterou prostě nemůžete nečíst.

15.07.2016 5 z 5

Svět bez princů Svět bez princů Soman Chainani

Tak tohle bylo něco.Kniha se úžasně rychle četla (bohužel),nebyly tam žádné nudné pasáže a místy i legrační.A taky kniha k zamyšlení.Co je důležitější,pravá láska nebo přátelství ?Musím se přiznat,že ani já jsem si nebyla jistá.Sofie se podle mě v tomto díle změnila k lepšímu.A ten konec.Mám pocit , že takové šťastně až navěky to rozhodně nebude.

21.06.2016 3 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

Děj této knihy byl velice poutavý. Když jste jednou začali , nemohli jste přestat a nutilo vás to číst dál a dál.Tahle kniha má jediný zádrhel. Jak začaly Claře prázdniny, bylo to už trošku nudnější. Jinak bych si v druhém díle přála víc informací o andělech a víc akce. S hlavními hrdiny jsem byla spokojená. Pokračování si určitě přečtu.

15.06.2016 4 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Tak takovýhle začátky se mi líbí. Hned tam je akce a hned je to napínavé. Jacinda mi celkem sedla až na to,že byla hodně nerozhodná ohledně Willa .A Will byl prostě sympaťák. Nejdřív jsem mu moc nevěřila a zamilovala jsem si ho až potom, co zjistil, co že je Jacinda vlastně zač. Uprostřed knihy to bylo na mě moc pomalé .Nic nového se tam nedělo.A konec byl nejlepší. Doslova jsem hltala písmena a pak přišla poslední stránka a já myslela , že se zblázním. S radostí a netrpělivostí očekávám další díl :-) .

14.06.2016 3 z 5

Tahle knížka se mi celkově hodně líbila.Ať už je to obálka,obsah,barevnost stránek atd.
Všechny příběhy měli něco od sebe a proto je mé hodnocení spíš kladné.Takže Dárek z pravé lásky mě určitě nezklamal a zaslouží si čestné místo v mé knihovně :-)

O půlnocích 5/5-po přečtení těhle povídky jsem přemýšlela,jestli si nekoupím knihu Eleanor & Park
Dáma a liška 2/5
Andílci ve sněhu 3/5
Najdeš mě podle Polárky 4/5
To je Yulský zázrak,Charlie Browne 4/5
Váš záskok za Santu 3/5
Krampuslauf 4/5
Cos to sakra provedla,Sophie Rothová? 4/5
Kyblíky s pivem a Jezulátko 3/5
Vítejte ve Vánocích,CA 5/5-Tahle povídka se mi líbila se všech nejvíc.Začátek byl sice trošku pomalejší, ale pak se to rozjelo a já se nemohla zastavit.
Betlémská hvězda 4/5
Dívka,která probudila snílka 5/5

29.03.2016 5 z 5

Bez práva na život Bez práva na život Ilka Pacovská

Naprosto skvělá série.Škoda že už je konec.jediné co mě trochu zarazilo bylo jak Hanka hledala toho posledního dračího svědka
POZOR SPOILER
.Úplně zapomněla na Plamínka .Já vím,že by asi nepřišel,ale mohla to aspoň zkusit.Jinak naprosto boží :-)

25.01.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tahle knížka je naprosto BOŽÍ!
Úplně jsem hltala každou stranku.A postavy jsou také úžasné.Proti princi nic nemám,ale nějak mi nesedí obrázek Celaena a Dorian.To spíš Celaena a Chaol a ať se někdo opováží říct opak :-).Nehemia byla taky skvělá,opravdová kamarádka ,ale musím se přiznat že jsem ji opravdu chvilku podezírala.No, a co týče klání,myslela jsem si že to bude lepší.Byli tam podrobně popsané snad jen pět a to si ani nejsem jistá.Ale je jasné že je to teprve rozjezd když je to první díl ze šesti takže když na tohle budeme brát ohledy,tak to bylo naprosto super!A rozhodně tomu nechybělo napětí.Strašně se těším na Půlnoční korunu která by měla vyjít už za chvíli!Stoprocentně si přečtu všechny díly. :-)

18.01.2016 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Ze začátku mi to přišlo podobné jako Ever After High.Nicméně kniha mě ohromně bavila.Ze začátku knihy jsem si říkala,že Sofie nemusí být tak špatná,ale v průběhu knihy se to změnilo.Agátě šlo vždycky jen o dobro Sofie a o to,aby se dostaly domů.A nechápala jsem jak si Sofie po tom všem co provedla mohla myslet,že patří do školy Dobra.No a co se týče Tedrose,nejdřív jsem ho neměla moc ráda,ale pak jsem si ho oblíbila hodně. Děj mě chytl už od začátku a závěr přímo láká ke koupi druhéhé dílu :-) .

12.11.2015 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Nádherná kniha.Měla jsem ji za chvíli přečtenou.Už se moc těším až vyjde druhý díl.

01.09.2015 5 z 5

Kalonův pád Kalonův pád Kristin Cast

Tak už tedy vím,jak to tedy s Kalonou bylo.Nyx je mi opravdu líto.Muselo to být těžké.

21.07.2015 5 z 5

Lenobiin slib Lenobiin slib Kristin Cast

Lenobia byla moje oblíbená učitelka . Ten biskup se mi hnusil. Jsem ráda že shořel .Ale Martina je mi líto.

20.07.2015 5 z 5

Poslední Dračí oko Poslední Dračí oko Alison Goodman

Tahle kniha byla skvělá v tom,že jsem do poslední chvíle nevěděla jak to dopadne.Eona mě celkem štvala,protože si skoro vždycky vybírala sílu.Ale jsem ráda za to jak to dopadlo.Rozhodně lepší než první díl.

08.07.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tohle je úplně boží série. Nejdřív mě kniha zaujala naprosto nádhernou obálkou. No,ale pak už mě zaujala nejen obálkou,ale i dějem. Nejdřív to bylo trošku zdlouhavé,ale nějak to přece začít musí. Aspena jsem přestala mít ráda od té doby co přišel na letiště s jinou holkou. A neměla jsem zrovna radost když na něho Amerika narazila v zámku. Ale chápu,že bez něho by to nebylo ono. Zato Maxona jsem měla ráda od začátku. Překvapilo mě jeho chování. Takže rozhodně Team Maxon. No a Amerika mi přišla velice sympatická. V některých pasážích jsem zažívala trapnost spolu s ní a někde radost spolu s ní. I když je mi jasné jak to dopadne nikdy nevím kolik v tom bude zvratů. Takže se nadšením pouštím do druhého dílu.

30.06.2015 5 z 5