kazatell kazatell komentáře u knih

Mnich, který prodal své ferrari Mnich, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Poutavě napsaný návod jak žít a změnit svůj život ve prospěch všech

12.05.2020 5 z 5

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Díla pana Kmenty mám rád a ve své virtuální poličce mám snad všechny jeho tituly. Tato kniha je po faktografické stránce výborná práce a shrnuje snad vše co se dalo zjistit. Hodnocení jsem snížil proto, že se víc jak polovina knihy zabývá lidmi kolem tohoto pána, někdy mi přišlo že až detailněji, než o něj samotného. Aby se kniha dala použít jako objektivní srovnání prezidentských kandidátů, musela by stejná práce vzniknout i na ostatní kandidáty, takže ji spíše beru jako takové závěrečné zhodnocení -(SPOILER)- posledního prezidenta

27.02.2020 4 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Super závěr, poslední díl nezklamal... jediné co bych vytknout je, že asi nebude pokračování

28.12.2017

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Příjemná oddychovka, která krásně doplňuje předešlou trilogii o podivných dětech

19.12.2017 4 z 5

Český krtek v CIA Český krtek v CIA Vladimír Ševela

Kniha sice sama o sobě na 4 hvězdy není, ale to jakou si s ní autor musel dát práci nejméně dvě přidává. Děj je často zamotaný a ani né v půlce vás věta: "k tomu se dostaneme později" začne otravovat. Každopádně fakta v knize obsažená jsou zajímavá a každý si dokáže udělat obrázek o tom, kdo byl Karel Kocher

03.05.2017 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po stalkerovi bohužel nemohu dát 5 hvězd, i když kniha by si je opravdu zasloužila. Popisné scény kdy se dokážete do situace vžít tak že cítíte čepel v břiše a krůpěje potu vám stékají po zádech se zachovali, ale jsou jen na ten okamžik a pak hned zmizí. Je pravda že vrah se dá odhalit pozorným čtenářem docela brzy, ale nic to nemění na tom že je kniha napínavá až do konce. Epilog dává tušit že další kniha od autorů bude opět trhák a možná se zase přiblíží stalkerovi

23.03.2017 4 z 5

Tohle už bylo i na mě moc. Tři hvězdy jsou spíš za zpracování, než za samotný příběh. A ten konec? No škoda psát. Tak snad se v tomto komentáři nepletu a nebudu muset na andělu řešit zeleného a žlutého. Neumím si moc představit s kým bych v práci vyvolával nejsilnější magii... asi by to bylo spíš za trest :-D

21.03.2017 3 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

opět pěkně napsané a na odreagování prostě super, ale je až neuvěřitelné, jakou má Bezzemek smůlu a jaký je smolař. Je tedy zarážející že přežil tak dlouho ve světě, kde ho lovilo mnohem víc potvor, které na tom byli určitě lépe než pár kartanů, nebo nových geneticky vytvořených upírů

22.02.2017 3 z 5

Fakta a mýty o energetice: Jak vrátit debatu o energetice zpátky na zem Fakta a mýty o energetice: Jak vrátit debatu o energetice zpátky na zem Václav Smil

Pokud máte zájem o energetiku je tento titul snad povinností. Neříkám že se musíte se všemi úvahami ztotožnit, ale rozhodně pomůže zvýšit rozhled.

20.10.2016 5 z 5

Začátek knihy (který se jí vlastně pokouší shrnout) je perfektní a velice vtipný. Bohužel s dalšími stránkami už je často vtip vynucený a neschopnost "hlavního hrdiny" je až urážející. Nebýt částí, kde vystupuje malý Čenda v první osobě, hodnotil bych o hvězdu víc

30.08.2016 3 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Kniha je přesně taková jakou ji čekáte, neurazí nenadchne

22.04.2016 3 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Hned na začátku jsem myslel že znám vraha a... na posledních stránkách jsem zjistil že můj favorit to není i když už jsem se skoro radoval jak je to průhledné :-D

09.02.2016 5 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Pěkný začátek série. Horory v dnešní době už nejsou tak strašidelné, ale o půlnoci si pořád dávám pozor co mi stojí za zády

14.01.2016 4 z 5

Padrino Krejčíř - Gangster Padrino Krejčíř - Gangster Jaroslav Kmenta

Zatim bych tuto knihu hodnotil jako nejlepsi z Kmentovych knih. Kniha je čtivá a děj který je psán spíše heslovitě lze s trochou představivosti hodit i do příběhu. Ve spojení s tetralogií Kmotr Mrázek líčí velkou část českého porevolučního prostředí

20.09.2015 5 z 5

Superguru Bárta Superguru Bárta Jaroslav Kmenta

Čtivý přepis událostí okolo ABL a pana Bárty.

15.11.2014 5 z 5

Chutná těla Chutná těla Isaac Marion

Romeo a Julie tak trochu jinak. Příběh rychlí a čtivý

21.10.2014 4 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Krásná kniha u které jsem zjistil jaký na mě má vliv kniha a v ní skrytá reklama applu.

05.08.2013 4 z 5

Zmrdi, vohnouti a my Zmrdi, vohnouti a my D-FENS

První půlka naprosto vystihuje situace a lidi se kterýma se potkávám, potom se už vše jen opakuje podpořeno více a více vulgarismy

05.08.2013 4 z 5

Tak toto dílo zrovna nepatří k nejlepším literárním počinům. První půlka mi přišla jak příručka dětské pornografie, tak jsem to malém ani nedočetl

24.03.2022 2 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Přes to že jsem se na třetí díl těšil, nečetl se proti předchozím dílům už tak dobře. Nehltal jsem každou novou stránku a obsah mi přišel nucený. Vlastně kniha byla dost nudná a k přečtení jsem se musel nutit. Teprve až posledních cca 40 stránek začalo mít náboj a začali být zajímavé. Do děje se vrátilo napětí a akce, která ale skončila tak rychle jak začala. Následný pokud o ukončení příběhu epilogem byl už jen lehkým zmírněním zklamání z tohoto dílu

15.03.2022 3 z 5