kazatell kazatell komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

Dlouho jsem tuto knihu odkládal, protože její žánr se úplně neshodoval s tím co jsem od Darcy očekával. Každopádně už po několika málo stránkách jsem pochopil, že to byla chyba. Příběh byl skvěle napsaný a plynulé přeskakování mezi “scénami pomáhali udržet mou pozornost. Od půlky jsem četl už víceméně na jeden zátah.
Jako u ostatních knih od této autorky je možné konec předvídat docela brzy, ale to knihu nijak nediskvalifikuje.
Čtení doporučuji nechat na čundr, nebo před výlet do lesů

16.12.2023 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Úžasně napsaný příběh o Flenklinově výpravě. Příběh je poutavý a přes to že je kniha velice dlouhá, nenechá vás ani na chvíli vydechnout páru z úst, která by vám vzala drahocenné teplo, jež se mužům této výpravy nedostává. Autor je tak popisný, že je vám i v parném létě občas zima, když se trochu začtete a zasníte. Knihu jsem začal číst společně s deseti-dílným seriálem, který byl podle tohoto díla natočen a pro ty kdo seriál viděli a nenadchl je, věřte že kniha je jiná a tak shlédnutí seriálu není pro přečtení překážkou.
Jediné co mi trochu přetrhlo myšlenky a snění byly občas dlouhé výčty při nástupech.
Pokud si knihu schováváte na dlouhé zimní večery, doporučuji si koupit více teplého oblečení a při čtení se pořádně zavrtat do deky a uvařit si horký čaj s čajovými sušenkami a sušeným masem aby, až se propadnete v mysli až k členům výpravy, jste se dokázali ve zdraví a bez omrzlin vrátit do reality

06.06.2018 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Přečetl jsem jedním dechem akorát když začala zima. S posledními řádky končím akorát o půlnoci. Až na charaktery postav je děj a popisnost místa a událostí skvělá. Autor vystihl detaily, takže se strach zarýval až do morku kostí

27.11.2023 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Pěkná čtivá kniha, druhou půlku jsem docílil do dvou do rána protoze jsem se nemohl odtrhnout. Přiznávám že jsem si v průběhu čtení musel několikrát zkontrolovat koule, jestli ještě nějaké mám a jestli jsem pořád chlap.

17.10.2015 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Kniha i dej mě naprosto pohltili. Nevím jestli jsem nebyl trochu ovlivněný tím, že mám dvojče a moje manželka taky, ale všechna ta moudra co se na toto téma v knize objevovali, jsem hned hledal a také porovnával.
Popis míst byl také úžasný a vždy mě vtáhl do děje, přímo na ostrov do té hrozné zimy, že i s čajem a pod délkou mi šla z úst pára.
Jediné co mi nakonec trochu vadilo, ale ne na tolik, abych hodnotil o hvězdu méně, bylo vyprávění z úhlu různých osob mezi kapitolami vždy mi chvilku trvalo, než jsem si uvědomil že najednou je klíčová jiná postava než o stránku předtím

11.04.2022 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Tak na tuhle knihu jsem se těšil dlouho a také jí dlouho odkládal. Chtěl jsem na čtení klid a dost času, protože jsem věděl, že nebude jednoduché se odtrhnout. Jo bylo to přesně tak.
V příběhu nejsou žádná hluchá místa, děj se postupně stupňuje... začíná na vrcholu a pak pořád stoupá

28.03.2022 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Po přečtení všech předchozích "Strašidelných" domů, jsem měl veliké očekávání a zároveň veliký strach, aby kniha byla dobrá a příběh neupadl ve stínu ostatních titulů. Překvapilo mě (když už jsem si myslel, že už nebude moc co vymyslet a bude to jen stejný příběh v jiném domě), že se v tomto žánru dá najít další úplně jiný příběh, který vás opět vtáhne do děje.
Pokud se soustředíte na detaily (a platí že co se řekne v předchozích příbězích), děj a vyřešení, dokážete číst předem (možná je to i záměr)
Ze všech předchozích jsem se už poučil a knihu jsem se snažil číst hlavně po večerech a při čtení jsem poslouchal bílý šum v podobě deště až bouřky. Krásně to dokreslilo atmosféru a uplně mě to do Blackwoodského domu vtáhlo

04.01.2022 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Waw, zatím asi nejlepší kniha této autorky.
Četl jsem jedním dechem a nedokázal jsem se odtrhnout. Doufal jsem že mi vydrží delší dobu, ale nakonec jsem raději šel nevyspalý do práce, jen abych před spaním dal ještě pár stránek.

20.08.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Další z opravdu povedených děl autorky. Popis byl tak fantastický, že jsem si v průběhu čtení pustil i několik dokumentů z prostředí přezkoumávání vraků. A také jsem objevil nový žánr, který chci číst. Občas jsem se do některých částí tak ponořil, že jsem si dokonce kontroloval potápěčský počítač

27.10.2023 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Na tuto knihu jsem se dlouho těšil, ale vždy když jsem se chystal ji číst, tak přišlo něco jiného. Hned od začátku mě chytila do spárů a nechtěl jsem se odtrhnout i když hlavní postava mě hrozně štvala a občas se mi zdálo že jsou některé pasáže zbytečně zdlouhavá až mi cukalo oko, proč se ta část, nebo vzpomínka tak táhnou. Nebýt některých zdlouhavých pasáží, byl by příběh a kniha na 5 hvězd, takhle jsem musel jednu sundat. Samozřejmě že se pointa dá docela brzy odhalit, nebo přinejmenším si představit jeden z možných scénářů o co jde a co se tam stalo.

25.04.2022 4 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Jako vždy, v plánoval jsem že to budu číst postupně aspoň týden v lepším případě 14 dní a nakonec mě děj nedovolil knihu pustit z ruky. Perfektně do série zapadá s tou výhodou, že příběh a děj se nechá považovat za samostatný.

29.05.2019 5 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Není co napsat, kniha je dobře čtivá i přes to že se jedná o dialog a skutečně zajímavá. Autor popisuje svůj život před, během a kousek po největším selhání lidstva z míst kam by se nikdo dostat nechtěl ze "služeb" sonderkommanda. Rozhodně by se tyto události už neměli nikdy opakovat a podobné příběhy by měli všichni znát aby se tomu předešlo.

14.12.2017 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Čtivé a celou dobu napínavé. Z podobných žánrů jedna z nejlepších

27.12.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Dokonalé nadčasové dílo. Nejvíc mě asi zaujalo jak jsou v knize popisováni samotní lidé a jejich nedokonalé smýšlení tíhnoucí k válce

05.08.2013 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Kniha není uplně pro slabé povahy. Nás otřelé sadisty to nemůže rozhodit. Příběh nevypráví o ničem co by nebylo možné, až skoro ukazuje co by se klidně mohlo jednou stát. Trochu mi to přijde jak dřívější příběh na časové linii Harníčkova románu Maso.

02.12.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tentokrát jsem místo klasické knihy sáhl po audioknize a musím říct že zpracování mě velice překvapilo a hlasem se příběh povedl skvěle dobarvit.
Co bohužel opět trochu zklamalo bylo časování událostí kdy se zdá že záporák je současně na deseti místech a také nesmrtelnost postav. Zároveň jsem se těšil na původního Jónu "člena speciálních jednotek, který je vycvičený jak Chuck Noris", ale takového Jóny se už asi nedočkáme. Trochu mě mrzel i předvídatelný děj už někdy v první čtvrtině, kdy se dalo rozklíčovat jak to se záporákem je a jak je to s ostatními postavami, které se tam objevují.
Do hry mě vrátil epilog kvůli kterému si asi půjdu koupit ještě knihu, abych mohl luštit co se tím vlastně myslelo

13.11.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nakonec jsem zvolil audioknihu, protože její podkres měl lépe navodit atmosféru, což se až na občasný dětský smích (ten mi do příběhu vůbec neseděl) povedlo.
K samotnému příběhu. Aniž bych tomu nějak věřil, nebo nevěřil často popisovaný strach, kvůli kterému se čitatelé nedokázali ani otočit se u mě nedostavil (a to když to vezmu globálně tak i při čtení některých krimi mi občas běhá mráz po zádech a na horory zásadně do kina nechodím). Jediné co to ve mě tak zanechalo je zvědavost. Lze si o Igorovi a jeho výpravě přečíst i nějakou zmíňku ve zprávách? Dá se dohledat Igorův blog? A další a další otázky. Zatím jsem nic nenašel.
Jinak dávám 4 hvězdy za to že kniha sama o sobě je působivá a čtivá. Pro lepší atmosféru, doporučuji číst za bouřky s pootevřeným oknem

12.04.2019 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Volné pokračování knihy Spad, je opět jednoduché oddychové čtení. Až na pár chyb v knize, kdy mi přijde že autor zapomněl počítat kolik nepřátel v souboji na začátku představil a kolik jich hrdinové nakonec zabily, není co vytknout. Snad až na fakt že volné pokračování udělalo z jednoduchého příběhu trilogii a další díl vyjde až v listopadu. Z pohledu autora je tento krok dobrý, protože si zajistí hned na začátku prodeje. Předpokládám že nikdo nebude čekat na recenze a další díl koupí hned jak bude vydaný

21.08.2017 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Ke knize: přes dlouhý seznam knih, jsem se konečně dostal k tomuto titulu, na který sem se těšil, protože téma je perfektní a dlouho jsem na podobu Orwellovky v moderním pojetí čekal. Bohužel zpracování má své ale. Není to příběhem i když už na konci "první knihy" byl konec a některé "zapletky" jasné. To ale je ve způsobu vyprávění. Někdy se autor rozepsal do nejmenších detailů a jindy přeskočil důležitý děj v jednom odstavci, někdy ani to ne. Dokázal bych si to představit jako poutavou trilogii se všemi důležitými detaily. I tak ale stojí za přečtení
Ke komentářům: už v průběhu čtení jsem pročítal některé komentáře, které to přirovnávají k 1984 a zároveň píši že je to varování a že se toho snad nikdy nedočkáme. Ale "první kniha" už tady v podstatě je, jen se to nejmenuje the Circle, ale apple Google a facebook.... vždyť už tím že píšu komentář ke knize a koukám komu se líbila a komu ne, jsem součástí circlu. Tak až knihu dočtete nezapomeňte taky okomentovat, protože tajemství je zločin

08.07.2017 3 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Právě jsem posledních čtvrtinu knihy dočetl jedním dechem a jen tím si zasloužila tu čtvrtou hvězdu. Do poslední chvíle, jsem byl ale rozhodnutý maximálně pro tři a to asi jen díky propagandě této knihy, která mě přivedla ke Kotletovi. Neříkám že mi to přišlo jako brak, ale ten začátek byl hrozně utahaný a byl utahaný až do té poslední čtvrtiny. Četl jsem stránku po stránce a čekal, kdy že se to konečně rozjede (možná trochu zhýčkaný čerstvě dočtenou trilogií "Bratrstvo krve") a pořád to nepřicházelo. Na druhou stranu tam nabyli nesmyslné zvraty smůla doprovázející hlavní hrdiny, která se v ostatních knihách objevuje tak často, že byl vůbec zázrak že se tito hrdinové dožili začátků svých příběhů. Na druhou stranu pokud vidíte budoucnost černě, tak inspiraci pro budoucí novinové články máte připravenou na 40 let dopředu - to myslím zcela vážně, ten popis toho jak můžeme dopadnout je naprosto přesný.

15.03.2017 4 z 5