Katy_71 Katy_71 komentáře u knih

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Člověk bere mnoho věcí jako samozřejmost, na snídani chleba s medem, na rozkvetlé louce plno včel a čmeláků. A ono to tak vůbec nemusí za pár let být. Pro mě to byla velmi zajímavá kniha a taky čtivá, i když možná trochu předvídatelná. Moc se mi líbilo propojení třech časových rovin. Doufejme, že realita v budoucnu nebude tak hrozná.

22.09.2021 5 z 5

Pouští a pralesem Pouští a pralesem Henryk Sienkiewicz

Jedna z nejoblíbenějších knih mého dětství.

27.02.2021 5 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Úsporně a docela stručně zachycené důležité okamžiky života Věry Čáslavské, kterou jsem velmi obdivovala pro její sílu všechno zdolat. A skvělá práce Jaromíra 99!

24.10.2021 5 z 5

Růže sama Růže sama Muriel Barbery

Nejsem si jistá, jestli je to dáno mou láskou k Japonsku a ke květinám, ale příběh mě úplně okouzlil. Jsem si dost jistá, že se ke knížce budu vracet.

12.10.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Příjemná oddechovka a bylo dost zajímavé číst o tom, jak muži před čtyřicítkou bojují se svými problémy a jsou plní nejistot a pocitů.

01.10.2021 4 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Filmové zpracování Hvězdného prachu patří mezi mé oblíbené pohádky pro dospělé. Teď jsem konečně přečetla i román a jsem nadšená. Film i kniha mají kouzlo a nebudu ani jedno z toho upřednostňovat. Ještě k tomu jsem měla možnost číst knihu s úžasnými ilustracemi Charlese Vesse, což je bonus navíc (a na titulní straně jsou kromě Hvězdy vyobrazeny i stromy).

28.10.2022 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Moje srdeční záležitost, ke které se pořád vracím!

30.10.2021 5 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Knížka napsaná velmi zábavně a zároveň skvěle poučně. Doporučuji každému, kdo zná první pomoc jen teoreticky. Přemýšlím, že se přihlásím do kurzu.

27.05.2021 5 z 5

Vzpomínky na Afriku Vzpomínky na Afriku Karen Blixen

Pro mě jedna z nejoblíbenějších knih, v kombinaci s jedním z nejmilovanějších filmů.

23.03.2021 5 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Každá kapitola je úplně jiná, ale všechny mě nadchly. Buď mě pobavily nebo dojaly. Bylo skvělé číst tyhle kapitoly života Miroslava Krobota. A ilustrace to krásně doplnily.

13.03.2021 5 z 5

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

Skvěle a poutavě napsaná detektivka. Pro mě mají taky kouzlo čínské historické reálie, které si po shlédnutí několika seriálů umím přestavit.

15.04.2021 5 z 5

Tancuj, tancuj, tancuj Tancuj, tancuj, tancuj Haruki Murakami

Skvělý Murakami, ještě lepší než Hon na ovci, hrdinu tohohle příběhu jsem si vyloženě oblíbila.

17.02.2022 5 z 5

Bez vlasů Bez vlasů Tereza Drahoňovská

Velmi inspirativní a skvěle zpracovaný komiks!

27.03.2022 5 z 5

Japonská mozaika Japonská mozaika Zdeněk Thoma

Moje první knížka o Japonsku, když jsem tam jela v roce 2003. Možná to není moc podrobný zdroj informací, ale kvůli krásným fotografiím a taky z nostalgie dávám pět hvězdiček.

24.04.2021 5 z 5

Lukostřelec Lukostřelec Paulo Coelho

Věnuji se lukostřelbě už víc než deset let, takže tato knížka je pro mě v podstatě shrnutí mého snažení. A je to napsáno čtivě. Musela jsem si uvědomit, že Coelho to napsal v roce 2008. Bonusem jsou pro mě krásné ilustrace Andrey Tachezy.

20.01.2024 4 z 5

Iogi Iogi kolektiv autorů

Zajímavé a neobyčejné příběhy běžného života Japonců ve čtvrti Suginami. Takové Japonsko bych chtěla zažít... Sbírka komiksů mě oslovila a jsem moc ráda, že jsem po ní sáhla.

26.02.2023 5 z 5

Svět pohádek bratří Grimmů Svět pohádek bratří Grimmů Květa Pacovská

Neotřelé zpracování několika pohádek bratří Grimmů s krásnými ilustracemi Květy Pacovské.

30.10.2021 5 z 5