Katschka Katschka komentáře u knih

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Krásná, krásná, KRÁSNÁ kniha!

15.03.2015

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Ale jo, proč ne! Mám ráda podobné příběhy a kniha vážně nezklamala. Čte se skvěle, místy i zábavná. Doporučuju jako výborné odpočinkové čtení!

10.01.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Dobré psycho! Doporučuju vydržet až do druhé části, která je víc, než zajímavá!

05.10.2014 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Velice citlivě napsaný melancholický příběh o několika podobách lásky, o žárlivosti, rodině, o odpuštění a spáse.
Celá kniha se četla velice dobře a doufám, že český překlad nezklame!

08.09.2014 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

VÝBORNÉ!!
Nelituju ani v nejmenším toho, že jsem si knihu koupila. Myšlenka a téma skvělé a hlavně ORIGINÁLNÍ, což moc oceňuju.
Čte se sama od začátku až do konce, chytla mě od první stránky.
Takže doporučuju nejen všem *snílkům* a moc se těším na další díly! ;)

24.07.2014 5 z 5

Vykoupená láska Vykoupená láska Francine Rivers

Kupovala jsem s tím, že vím do čeho jdu, ale spletla jsem se. Romány mám ráda a občas si něco podobného s chutí přečtu, v tomto případě jsem ale sáhla hodně vedle. Knihu jsem pořídila v angličtině protože jsem nevěřila tomu, že by český překlad za něco stál. Bohužel, nechytla mě ani v originále.
Začátek se mi líbil, ale pak už to šlo z kopce.
Už ta skutečnost, že se panic ožení s prostitutkou, kterou absolutně nezná, mi mohla napovědět, že tohle asi nebude to pravé oddechové a ořechové. Nicméně jsem četla dál s tím, že alespoň milostné scény by to třeba mohly zachránit, jenže ani ty se nekonaly.
Přiznám se, že jsem nedočetla, i když jsem se moc snažila, prostě to nešlo.

01.07.2014 1 z 5

Plamen duše Plamen duše Barbara Wood

Čtivá, oddechová, jedna z mých oblíbených, ke kterým se i po letech opakovaně a ráda vracím. Rozhodně doporučuji!

23.05.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Já nevím... Těšila jsem se, fakt že jo, výborné recenze, zajímavý název. Ale ani ne v půlce jsem vážně měla tendenci odložit a dál nečíst. Nějak se mi nepodařilo uvěřit ani Hazel, ani Augustovi. Na svůj věk byli místy až příliš moudří. Určitě chápu to nadšení náctiletých, přiznávám, že kdyby mi bylo méně, asi bych na knihu koukala jinak. Rozhodně se k ní nebudu vracet a doporučovat budu jen velmi opatrně.
Nemůžu si pomoct ale Will a Louisa v Me before you mi byli mnohem blíž, tam jsem i tu slzu zamáčkla.

23.05.2014 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

JToman: tak ten překlad mě moc mrzí, objednala jsem ji jako dárek kamarádce, v pondělí by měla dorazit, tak se na to hned mrknu. V originále nemá jedinou chybičku. Autorka si tak trošku hraje se slovy takovým způsobem, že se to úplně přeložit nedá, proto mě hodně zajímá, jak jsou určité pasáže v českém překladu vyřešené.

23.03.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Neurazí, ale ani nenadchne. Měla jsem celkem i co dělat, abych neodložila a dočetla do konce. Mo Hayder a Jo Nesbo = úplně jiný kalibr. ;)
Zlatá střední cesta, těžkej průměr. Váhám, jestli začít další díl, ale vzhledem k tomu, že mě zajímá především ten třetí mi asi nic jinýho ani nezbude...

08.07.2015 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Kniha bezesporu krásná, ale musím přiznat, že jsem čekala mnohem víc.

11.05.2015 3 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

I když první díl končí tak, že někdo asi nebude mít potřebu pouštět se do druhýho, mě to nedalo. A líbila se mi taky. Přečtená za jeden večer a mám další oblíbenou odpočinkovou spisovatelku. ;)

12.01.2015 5 z 5

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

Autorka opět nezklamala. Spojila svá dvě oblíbená témata - Egypt a lékařství. A opět nezklamala. Kniha je velice čtivá, nechybí velice poutavý příběh, vřele doporučuji jako odpočinkové čtení.

21.10.2014 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Ne, ne, ne, prostě NE. Fantasy mám velice ráda a snesu toho poměrně hodně, ale ani jedna z knih z této série mi nic neříká. Dočetla jsem jen silou vůle. Celkem hezké téma, ale hodně slabý děj.

01.07.2014 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Po přečtení několika knih od Jo Nesba jsem se neubránila srovnávání. První polovina se trochu víc táhne, poté ale kniha dostane spád, musím pochválit rozuzlení. Opravdu jsem se nenudila a rozhodně bych se nebránila dalšímu pokračování.

16.03.2014 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Jednoznačně a bez jakékoliv nadsázky NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH!

12.03.2014 5 z 5

Vlci u dveří Vlci u dveří Jamie Dutcher

Nezbývá mi, než souhlasit se všemi komentáři, nádherné a velmi emotivní čtení, vřele doporučuji!

25.02.2014 5 z 5

Oběť Oběť Andrea R. Cremer

Všechny tři díly jsou čtivé, ale literárně poněkud slabší, chvílemi má člověk celkem problém se orientovat. Ukončení celé série zvláštní, dobrá myšlenka.

25.02.2014

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Mám rozečteno a jakožto majitel koní a jezdec velice oceňuji styl a především správné názvosloví! Určitě se zde nesetkáte s tím, že "pobídl koně patami do slabin" nebo ho někam "přivázal za uzdu."
Zatím se mi líbí moc, krásně napsáno, čtivé, no paráda, doporučuji! ;)

12.12.2013 5 z 5