katkaq katkaq komentáře u knih

Hlas srdce Hlas srdce Lisa Kleypas

Příjemné počtení pro deštivé pochmurné dny. Předchozí dva díly se mi líbily o poznání víc, ale i tenhle měl něco do sebe. Návaznost postav z předchozích dílů a pak dále i do jiné série je za mě velké plus. Člověk se neustále pohybuje v jednom světě a více a více ho poznává.

Milenec lady Sophie Milenec lady Sophie Lisa Kleypas

Tento díl mi sedl mnohem víc. Přišlo mi, že autorka vztah tohoto páru mnohem více budovala a tím pádem byl i pro mě uvěřitelnější. Jak už jsem psala u předchozího dílu, nápad téhle série je neotřelý a zatím mě moc baví.

Záhadná kráska Záhadná kráska Lisa Kleypas

Děj je celkem předvídatelný, ale tak to už s červenou knihovnou bývá. Tahle série má zase nový nápad a já nejsem proti. Pár nepatří mezi mé absolutní favority, ale jsou popsáni skvěle. Viktorie jako křehká duše, která je najednou obklopena úplně novou realitou a Grant, který v sobě svádí bitvu zda jí věřit.

Předvečerní láska Předvečerní láska Lisa Kleypas

Tahle knížka je výborná. Sedly mi jak postavy tak i příběh. Duo Bea a Christopher mě bavilo. Každý z nich je svým způsobem outsider. Jediné, co můžu vytknout je scéna na konci knihy s pistolí (přišla mi trošku zvláštní a úplně mi k tomu neseděla, dané setkání mohlo proběhnout úplně jinak). Rozhodně přidávám mezi své comfort books a nečtu naposledy.

Sezdáni za rozbřesku Sezdáni za rozbřesku Lisa Kleypas

Zatím nejlepší díl série. Mezi Leem a Cleo to jiskří. Slovní přestřelky jsou dynamické a přidávají příběhu skvělou atmosféru. Zatímco v prvním díle jsem Lea nemohla vystát, zde mi nevadí. Vývoj jeho postavy je v celé sérii asi nejvýraznější a také nejobdivuhodnější. Opravdu povedená oddechovka.

Půlnoční romance Půlnoční romance Lisa Kleypas

Kleypas ví jak psát a to jí člověk nemůže vzít. Je to nejlepší díl série? - Není. I tak si u něj člověk odpočne. Občas mě naštval Leo, který se potácí životem a nechává ostatní, aby řešili problémy za něj. Na druhou stranu tu byl Rohan - napůl Rom a napůl Ir. Bylo zajímavé sledovat, jak se v něm tyhle dvě stránky tloukly.

Nevydařená pomsta Nevydařená pomsta Sabrina Jeffries

(SPOILER) Abych se přiznala, jsem trochu zklamaná. Některé scény byly vyloženě hloupoučké. Neustálá snaha Julie odhalit Sebastiana a naopak přesvědčení Sebastiana, že Julii “svedl ze stopy” (tedy tím, že se na ni vrhne, kdy může).
Neodpustím si poznámku, že je v tom příběhu nevyužitý potenciál, protože já ho tam opravdu vidím. (Možná příběh mohl začít trochou vzpomínek, co vlastně prožili. Mohlo se víc pohrát s konceptem dvojčat. Atd.)
PLUSY: odpočinková kniha, celkem čtivě napsaná
MÍNUSY: dětinskost postav a hloupost některých scén, nevyužitý potenciál

03.04.2021 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

(SPOILER) Lepší moderní popelka neexistuje. Spoiler: (Proč ztrácet střevíčky, když můžu ztratit celou nohu?) Předvídatelný děj, ale na druhou stranu sympatická hrdinka a skvělý nápad. Není to kniha, která vám vyrazí dech. Je to kniha, u které se můžete schoulit na křeslo a zapomenout na náročný den ve škole či práci. Prostě oddechovka

29.03.2021 4 z 5

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Neskutečná obratnost a hravost se slovy a jejich významy. Hloubka některých jeho básní občas vyráží dech a city z nich srší na všechny strany. Na druhou stranu ne každá báseň z této sbírky se mi líbila, některé ke mě zkrátka “nepromluvily”.

26.03.2021 4 z 5

Okouzlující čarodějka Okouzlující čarodějka Jill Barnett

Pohádka pro dospělé s občasnými podařenými vtipy, u kterých jsem se smála nahlas a to se mi u knih nestává. Chvílemi to pro mě bylo až moc naivní a ztřeštěné. Nenáročná přeslazená oddechová kniha.

23.03.2021 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Po přečtení první poloviny knížky jsem byla nadšená. Zajímavá zápletka i postavy, ale pak se moje nadšení začalo trochu hroutit. Rozhodně nevyužitý potenciál jak v ději tak v rozvoji postav. Jsem ráda, že jsem ji četla? Ano. Četla bych ji po druhé? Ne.

21.03.2021 3 z 5

Modrý adept Modrý adept Piers Anthony

Originální a skvěle napsané. Díl byl o něco lepší než první. Přečteno jedním dechem a spokojenost.

02.08.2017 5 z 5

Dvojí nekonečno Dvojí nekonečno Piers Anthony

Když si člověk uvědomí, jak úžasný svět vbudoval Anthony, musí uznat, že ten člověk má skvělé nápady. Knížka se čte dobře, ale jak už tu někdo psal, je tam spoustu vycpanin, které jsou zbytečné. I tak by si měl každý milovník sci-fi, tuhle sérii přečíst.

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Skvělá kniha. Patche jsem si zamilovala a jeho vztahu s Norou jsem fandila, jak mladá puberťačka. Na druhou stranu potřeba říct...tohle je romantická fantazy...nemůžete čekat nějaké hluboké myšlenky. Je to oddechovka, kterou budete zbožňovat.

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Po druhém dílu, který mě trochu zklamal, mě tenhle naopak překvapil. Ztráta paměti, pravda... Odehrálo se tam toho hodně a dost mě toho zaskočilo.
Zajímavý díl, jsem zvědavá na poslední.

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Tak já nevím jestli mám brečet nebo se radovat. Jak je možné, že ze sympatické hlavní hrdinky se ke konci stane hloupá a naprosto naivní holka, které by jste nejradši jednu vlepili. Přitom ostatní postavy jsou skvělé. Nevím, mám smíšené pocity. Scottův osud mě mrzí, protože mám pár adeptů, které bych zabila místo něj.

02.08.2017 3 z 5

Ideální muž Ideální muž Julie Garwood

Tuhle knížku jsem si přečetla z celé série jako první.Měla jsem štěstí, že k ní nebyla nijak připojená. Co na to říct? Další skvělé dílo Julie. Když si jdete její knížky přečíst s tím, že víte,co čekat, nikdy nejste zklamaní. Romantická oddechovka.

02.08.2017 3 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

Zajímavá zápletka. Tahle série mě opravdu mile překvapila. Čekala jsem, že z dalšími knihami se začnu nudit, ale nestalo se. I když je v každé knize už od začátku jasné s kým kdo bude, hlavní dějová linie je zajímavá a plná zvratů. Zajímalo by mě jestli jsem jediná, která se těší až vyjde knížka (jestli vyjde) o tom nejmladším Buchananovi. Jinak přesně to, co jsem od knížky očekávala jsem dostala, takže jsem spokojená.

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Julie Garwood

Její historické romance se dobře četly,takové jednoduché oddechovky. Když jsem si ji přečetla, musela jsem změnit své mínění o Julii. Ona nepíše kdejaké slaďárny. Nevím kam na ty nápady chodí, ale tahle detektivní série se jí povedla. Chcete tyhle knížky přečíst, co nejdřív, protože jsou napínavé. Zároveň se pak neděsíte každého stínu, protože děsivé okamžiky jsou proloženy láskou a vtipnými scénami. Možná, že chvílemi se děj zbytečně protahoval, ale výsledek se mi líbil.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Když jsem tuhle knížku objevila u babičky a na svém seznamu knížek k maturitě, vrhla jsem se pro ni, protože byla tenká. Ráda čtu, ale povinná četba obvykle nejsou knížky, které by mě nadchly. Přečetla jsem ji a svůj názor jsem nezměnila. Romantická, milá knížka o dvou lidech, kteří mají na svět úplně jiný pohled a být spolu je pro ně vidina štěstí. Jediné,co mě na ni nadchlo, je to, že všechno změní poslední věta knížky. Kdy se vám stane, že se děj obrátí na jednom řádku?

02.08.2017 2 z 5