Dvojí nekonečno

Dvojí nekonečno https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7366/bmid_dvoji-nekonecno-43r-7366.jpg 4 65 9

Stile má mezi otroky zvláštní postavení. Je mistrným žokejem a ovládá Hru. To ho činí pro Občany cenným. Má však malý handicap - je malý a trápí se tím. Tak není divu, že když ho osloví na ulici superkrásná dívka, neodolá nabídce zahrát si s ní... Jenže pak se ukáže, že ta holka, i když velmi zamilovaná, je robot. Takhle rozehrál svou třídílnou ságu Adept světoznámý mistr fantasy Piers Anthony. Vytvořil paralelní společost, rozrůzněnou na plnoprávné Občany, jejich otroky, myslící roboty a nemyslící obslužné androidy. Samozřejmě, že je dost těžké, aby tyhle vrstvy žily v úplném míru a porozumění. Zvlášť, když jsou Občané někdy dost nafoukaní a arogantní a roboti přišli na to, že mají svobodnou vůli... Svět ságy je jedinečný - žádný jiný autor na podobný svět nepřišel a tak i skutečný znalec fantasy záhy zjistí, že tady se mu nabízí něco nového. Připočteme-li k tomu Anthonyho lehký humor a dokonalou schopnost udržovat někdy až překotné napětí, pak se dá říci, že nabízí čtenářům něco nejméně stejně dobrého, jako už proslulé ságy Rogera Zelaznyho Amber a Eddingsovo Elénium.... celý text

Literatura světová Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Classic

Split Infinity , 1980

Erinien
02.09.2023 5 z 5

Super, takhle se pozná kvalita. Roboti, jednorožci, sport, kouzla. Zní to jako pěkný guláš ale Pierce ho míchá s rozmyslem a humorným úšklebkem. Opravdu mě nadchnul a hned jsem musela shánět další díly.

finka
10.06.2022 3 z 5

Souhlas s GIMLI. Na to, že je to staré přes 40 let, je začátek dobré sci-fi, které se dá číst i dnes. Ovšem druhý svět, to je jiná... nemám ráda pohádky (se vším, co k tomu patří) převlečené za fantasy.

zahradnice18
01.01.2022 4 z 5

Hezký příběh. Oproti dnešním mnohem méně sexu i násilí. Plný počet hvězdiček kniha nedostala, protože slova jako koňi mě opravdu vadila.

Jája92
25.12.2021 4 z 5

Nejsem fanouškem žánru, který autor předložil v této knize, ale chtěla jsem zkusit něco jiného. Zhruba do poloviny knihy mě čtení bavilo a ne jednou jsem se pousmála, co vše byl schopen autor vymyslet na tehdejší dobu. Musím však souhlasit s ostatními komentáři, že kniha po určité době vklouzne do nudnějšího módu a chvílemi jsem přelistovavala jednotlivými kapitolami. Přesto jsem zvědavá na další díly.

Mornau
03.05.2020 5 z 5

Adept je má nejoblíbenější série, již jsem ji četla 5x a je pro mne stále skvělá.

dpxcz
15.08.2017 5 z 5

Po výborné sérii "Inkarnace nesmrtelnosti" jsem sáhl po další knize od Anthonyho. Kniha mě velmi bavila a vtáhla mě stejně jako všechny předchozí, co jsem od něj četl. Piers Anthony mě prostě baví.

katkaq
02.08.2017 4 z 5

Když si člověk uvědomí, jak úžasný svět vbudoval Anthony, musí uznat, že ten člověk má skvělé nápady. Knížka se čte dobře, ale jak už tu někdo psal, je tam spoustu vycpanin, které jsou zbytečné. I tak by si měl každý milovník sci-fi, tuhle sérii přečíst.

Merzin
08.01.2013 3 z 5

První díl je nejslabší, kvalita se v dalších zvedne. Ale stejně, o kolik by ubylo stránek kdyby se každou chvíli neopakovala naprosto zbytečná věc? Té vaty je někdy až přespříliš a občas je to čtení absolutně nezáživné, děj je někdy navíc vyumělkovaný tak uměle... Špatné čtení to rozhodně není, ale celkově tak na 70-75 procent za celou trilogii. A srovnávat to s Amberem jak v předmluvě píše Classic, to je dobré leda jako nechtěný vtip :) Škoda, některé nápady tam byli rozhodně povedené a mohlo to být lepší čtení. Takhle u mě od Anthonyho jednoznačně vítěží inkarnace nesmrtelnosti.

Gimli
12.09.2011 3 z 5

Dokud se děj odehrává na Protonu mezi otroky, Občany a roboty, je Dvojí nekonečno dobré napínavé sci-fi, které rozjelo několik poutavých zápletek (někdo neznámý usiluje o život hlavního hrdiny, roboti skrývají pro lidi skoro až děsivé tajemství atd.). Ovšem jakmile se na scéně objeví paralelní svět Fáze, kniha začíná ztrácet dech. Na Fázi se autor spíše než do skutečně poutavého vyprávění zaplétá do jakési přehlídky nejrůznějších absurdit a tento fantasy protějšek Protonu přeplácává vším možným, co se ve fantasy a pohádkách dá najít. Je to ale na úkor vyprávění a mnohokrát si Anthony musí pomoci povoláním deus ex machina, aby se posunul dál. Navíc se od přechodu na Fázi jaksi vytratila obezřetnost hlavního hrdiny, který téměř bez váhání kamarádí skoro s každým, koho potká, a vyzvoní kdekomu i to, co by si měl nechat pro sebe. Pro toto chování jsem nenašel motivaci. Kdyby vyprávění zůstalo jenom na Protonu, bylo by to mnohem zajímavější. Takhle hodně zvažuju, zda si přečíst další dva díly, byť tento první končí v podstatě otevřeně.

science fantasy (SF + F)

Piers Anthony