katkaq katkaq komentáře u knih

Nezkrotná touha Nezkrotná touha Lisa Kleypas

Tento příběh nebyl špatný. Hlavní hrdinka, třicátnice, úspěšná žena starající se sama o sebe + mladý atraktivní muž, který si váží její inteligence. Skvělá dvojice. Jsem zvyklá, že se v těhlech dílek sem tam objeví peprná scéna, ale tady s ní začneme snad na třetí stránce a téměř ji neopustíme. Ocenila bych trochu více dějové linky a ne řešení všeho s*xem. Zkrátka to úplně nebyl můj cup of tea.
PLUSY: skvěle načrtlé hlavní postavy, čtivě napsané
MÍNUSY: málo propracovaný děj, až moc s*xu (pro někoho to naopak může být plus ;) )
Pokud hledáte opravdu ČERVENOU knihovnu - tak tohle je kniha pro vás

11.04.2021 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

(SPOILER) Skvěle čtivý styl psaní, nové zajímavé postavy. Dějová linka chvílemi mírně zakolísala, ale tam ji hned nahradila romantická linka. Musím říct, že postupné budování vztahu a postupné jiskření mezi hlavními hrdiny bylo dokonalé. Postavy se silným charakterem a výborně ukotvené v minulosti. Důvody proč nedávám 5*: vývoj postavy Tamlina mi přijde až moc extrémní - autorka zkrátka hledá padoucha a on byl po ruce (uvidíme, co v dalším díle) + některé scény mi přijdou trošku zbytečné (ale i tak jsou skvěle napsané, to se musí autorce nechat)

11.04.2021 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Tahle série má potenciál. Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale rozhodně zajímavý příběh. Nemohla jsem si pomoc, ale i když byl Tamlin vylíčen jako neodolatelná šelma a téměř jako by nás autorka postrkovala, abychom si ho zamilovali, já si mnohem více oblíbila Luciena a později i Rhysanda.
PLUSY: zajímavý svět, vyvíjející se postavy, zajímavá zápletka
MÍNUSY: chvílemi jsem se musela hlídat, abych táhlejší pasáže nepřeskočila

11.04.2021 3 z 5

Tanec vášní Tanec vášní Sabrina Jeffries

Rozhodně patří mezi lepší díly série. Příjemně mě překvapila hlavní hrdinka. Oproti ostatním hrdinkám byla inteligentní a ne moc naivní. Věděla, co chce a šla si za tím. Zasazeno do zajímavého prostředí s zajímavým pozadím příběhu. Povedená oddechová kniha.

05.04.2021 4 z 5

Nevydařená pomsta Nevydařená pomsta Sabrina Jeffries

(SPOILER) Abych se přiznala, jsem trochu zklamaná. Některé scény byly vyloženě hloupoučké. Neustálá snaha Julie odhalit Sebastiana a naopak přesvědčení Sebastiana, že Julii “svedl ze stopy” (tedy tím, že se na ni vrhne, kdy může).
Neodpustím si poznámku, že je v tom příběhu nevyužitý potenciál, protože já ho tam opravdu vidím. (Možná příběh mohl začít trochou vzpomínek, co vlastně prožili. Mohlo se víc pohrát s konceptem dvojčat. Atd.)
PLUSY: odpočinková kniha, celkem čtivě napsaná
MÍNUSY: dětinskost postav a hloupost některých scén, nevyužitý potenciál

03.04.2021 2 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Sabrina Jeffries

Už v minulém díle jsem si oblíbila Daniela a tak jsem se na tuhle knížku docela těšila. Líbila se mi atmosféra, která vládla mezi Helenou a Danielem. Jejich neustálé váhání, zda jsou pro toho druhého opravdu dost dobří, odlišilo příběh od klasického páru, který ví, že si je “souzen”. Myslím, že z tématu pašeráků se dalo vydolovat víc. Každopádně kniha je čtivě napsaná, najdete v ní romantiku i erotiku a pár překvapivých situací. (Což splňuje to, co od červené knihovny očekávám)

03.04.2021 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Sabrina Jeffries

Strávila jsem s touhle knihou hezký večer. Něco mi tentokrát, ale u hlavního páru chybělo. Možná mě prostě jen štvala paličatost obou hrdinů. Přišlo mi, že té romantické lince chyběla lehkost, na jakou jsem u červené knihovny zvyklá a možná už jsem byla duchu spíš u postavy Daniela :)
Co můžete čekat: nenáročný příběh s paličatou sebevědomou hrdinkou

03.04.2021 3 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Četla jsem tuto knihu v angličtině a musím říct, že mě zaujala a zklamala zároveň. Je důležité zdůraznit, že situace v Nigerii nebo v USA se liší od té, co máme my tady. Samozřejmě, že je si v mnoha věcech podobná, ale je důležité na ty rozdíly v chování, kultuře a vlastní zkušenosti nezapomínat. Některé myšlenky popsala moc hezky, ale u některých už se jí to tolik nepovedlo. Kniha, která stojí za přečtení a následné zamyšlení. Kniha, nad kterou lze vést debata.

Kráska a netvor Kráska a netvor Teresa Medeiros

Jednoduchý povrchový příběh. Četla jsem knihy z tohoto žánru, které byly mnohem propracovanější a vtipnější. Kdo hledá příběh, u kterého nebude muset přemýšlet, tak bude spokojen. Nějaká dějová linka se tam vedle vztahu Gwendolyn a netvora také objeví, ale mohla být mnohem výraznější. Umím si představit tento příběh postavený mimo žánr červené knihovny a více zaměřený na netvorovu minulost. Kdyby byla hlavní dobrodružná linka a ta romantická ji jen něžně doplňovala, příběh bych si užila mnohem víc.

29.03.2021

Cress Cress Marissa Meyer

Opět výborný počin, ale kniha mě tak neohromila jako předchozí díl. Stále je to čtivé, nápady jsou skvělé a neokoukané. Popelka, červená karkulka, Locika...jsem zvědavá, kdo bude inspirací pro další postavu.

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Tenhle díl miluju. Odsýpá to, opět sympatičtí hrdinové a čtivě napsané. Lepší příběh o červené karkulce jsem v životě nečetla. Geniální.

29.03.2021 4 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

(SPOILER) Lepší moderní popelka neexistuje. Spoiler: (Proč ztrácet střevíčky, když můžu ztratit celou nohu?) Předvídatelný děj, ale na druhou stranu sympatická hrdinka a skvělý nápad. Není to kniha, která vám vyrazí dech. Je to kniha, u které se můžete schoulit na křeslo a zapomenout na náročný den ve škole či práci. Prostě oddechovka

29.03.2021 4 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Krásná pohádka pro deštivé dny.
PLUSY: super nápad, čtivě napsané
MÍNUSY: nevyužitý potenciál, moc rychlý konec, málo propracované
Jsem ráda, že se autorka rozhodla vrátit k této knize, která ji léta ležela v šuplíku. Nicméně jsem očekávala, že uvidí ten potenciál, který tato kniha má. Chybělo mi tam větší rozvinutí Zvířete a vysvětlení toho, jak se vůbec do té situace dostalo. Zároveň jsem čekala, že se bude více věnovat magickému světu - proč sakra utíkat od zlatého dolu?? Konec byl ne mě moc zbrklý a nedomyšlený.

Havran a jiné básně (14 básní) Havran a jiné básně (14 básní) Edgar Allan Poe

Neskutečná obratnost a hravost se slovy a jejich významy. Hloubka některých jeho básní občas vyráží dech a city z nich srší na všechny strany. Na druhou stranu ne každá báseň z této sbírky se mi líbila, některé ke mě zkrátka “nepromluvily”.

26.03.2021 4 z 5

Herbář k čemusi horšímu Herbář k čemusi horšímu Petr Borkovec

„Slova z mrtvých nářečí a starých básní jsou zbavena své nostalgičnosti, podle které jsme si zvykli je identifikovat, takže si v jejich chaotickém výčtu uvědomujeme především právě jejich smrt.“
Kniha plná lidstva. Útržky ze skládky, kam se snáší vše z okolí a ukládá se: rozhovory, myšlenky, zprávy, mrtvoly... a to haraburdí se dá pak vytáhnout, vylisovat a vrazit do herbáře. Jako celek je to zajímavé, ale po rozdělení na jednotlivé básně jsem z některých nebyla zrovna nadšená.

26.03.2021 3 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Jill Barnett

Po 2 knihách už vím, co mohu od autorky očekávat. Milý pohádkový příběh s příjemným humorem. Trošku jsem se bála, aby autorka knihu zase na posledních stránkách nepřehltila podobně zbrklým koncem jako u předchozího dílu. Nestalo se a tahle kniha je zatím nejlepší, co jsem od ní četla.

25.03.2021 4 z 5

Báječná Clio Báječná Clio Jill Barnett

Zvažovala jsem zda se vůbec do knih od autorky po Okouzlující čarodějnici pouštět. Ale neodolala jsem a tuhle knihu otevřela. Těšila jsem se na jednoduchý příjemný humor a dostala jsem ho. Důvod, proč nedávám 4 hvězdičky: první tři čtvrtiny knihy šlo o romantickou pohádku pro dospělé, ale v poslední čtvrtině se autorka rozhodla, že teď přišel čas na děj (=naházím tam vše, co mě jen napadne). Ten konec nebyl vůbec promyšlený a působil uspěchaně až nemístně.
Shrnutí:
Smála jsem se nahlas v průběhu čtení? ANO
Měla jsem chuť na konci pár stránek vyrvat a přepsat je? ANO
Přečtu si ji znovu? Nebudu lhát, až budu mít špatný den asi po ní šáhnu.

25.03.2021 3 z 5

Chladnokrevný ničema Chladnokrevný ničema Lisa Kleypas

Odpočinková červená knihovna. Nenáročné na čtení a přesně to, co jsem od Kleypas očekávala. Našlo by se tam tak 60 stran, které bych vytrhla a knize by to možná prospělo. Kupodivu se mojí oblíbenou postavou nestal hrabě, ale jeho bratr, takže už vím, kterou knihu z téhle série si vyberu pro další čtení.

Temná dáma Temná dáma Nora Roberts

Dostala jsem všechno, pro co jsem přišla. Nic víc, nic míň. Romantiku i napětí. Chvílemi jsem se nudila a chvílemi se nemohla odtrhnout. Zajímavý námět s překvapivým koncem.

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Když jsem knihu dočetla, zůstala jsem na ni zírat. Ptala jsem se sama sebe, co se to sakra stalo? Miluji prostředí knihoven a tak jsem byla zvědavá na knihu, která má v jedné z nich své dějiště. Knížka byla jako horská dráha, chvíli to skvěle odsýpalo a chvíli jsem se musela ke čtení nutit. Chvíli mě hlavní postavy bavily a za chvíli jsem jich měla dost. Nahoru dolů. Kdybych tuhle knihu otevřela v 15 letech, věřím, že bych byla unešená. Není to špatná kniha, ale opravdu je pro děti a mládež.