Báječná Clio

Báječná Clio

Anglie, 1275 Lady Clio, schovanka anglického krále Edwarda I., tráví svůj život v klášteře a čeká dlouhých šest let, až se z křižáckých výprav vrátí její snoubenec rytíř Merrick. Za tu dobu si vysnila romantického kavalíra, místo něj však přijíždí drsný voják zvyklý udílet rozkazy. Hrabě Merrick o své nevěstě v daleké cizině nikdy nepřemýšlel, cítí jen, že by se rád usadil, a očekává ženu poslušnou a mírnou. Místo toho nalézá samostatnou a tvrdohlavou snoubenku, která je však tak krásná! Záleží jen na něm......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28798/bajecna-clio-28798.jpg 4.341

Středověká trilogie (1.)

Wonderful (1997)

Vydáno:, Levné knihy

Lembac
14.08.2017

Clio si proste bude delat, co se ji zachce, bez ohledu na to, jestli ohrozi sebe nebo jeste nekoho jineho. Chapu, ze Merrick z jejiho chovani neni nadseny, kdyz ke vsem starostem o rozvoj hradu a ochranu pred najezdy Velsanu se musi jeste starat o vybojnou manzelku. Sice by mohl s manzelkou vice komunikovat - namisto pouhych povelu, ale jinak se mi jevi jako spravny chlap. Clio mi k srdci neprirostla.
Knizka se cetla dobre, trosku mi nesedl popis cinu Zucha a Bucha - asi to melo byt vtipne, me to spis otravovalo.

LilianaFalcon
18.07.2017

Hlavni hrdinka mi vetsinu deje hrozne vadila. Pripadala mi zbytecne palicata a hloupa.

moudivlacek
02.07.2016

Tato kniha je prostě super, láska jako taková tu je také, ale mně přitahovaly vtipné scénky mezi hlavními hrdiny, cvičení sirotků a jejich přeměnu v panoše, hrdinka, která zjistí, že opravdu miluje svého muže, i když mu někdy dává jména dle situace, hrdina, který ze začátku nevěří, že láska a krása ženy je důležitá. Čím víc se snaží ovládat, tím víc ho žena dokáže rozčílit. I přesto je do ní pořádně zamilovaný. Oba si projdou svým, o to víc si váží své lásky.

havrmoni
13.11.2015

5* dávám za to jak jsem se nasmála. Smála jsem se až jsem brečela při popisu jejího zpěvu a pak když Buch a Žuch cvičili. Jinak hl.hrdinka mě moc nenadchla,naivní divoška až na ten konec,tam se mi líbila.

MrsFantasia
30.08.2011

První díl série a pro mě jednoznačně nejlepší. Clio je tak krásně naivně chormá, její průšvihy jsem hltala jako pominutá. Pokaždé, když si vymyslela nějaký plán, tak jsem spolu s polovinou postav v knize trnula. Žuch a Buch byli geniální. XD
Merrick mi byl velmi sympatický, měl to v hlavě hezky srovnané, i když doma bych ho mít rozhodně nechtěla.
Velmi čtivá četba.