Katka81 Katka81 komentáře u knih

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Série nabírá na grady. Jestli vás první díl vtáhnul do děje, tento díl vás úplně pohltí. Ještě více v něm vyniká obdivuhodný vypravěčský styl autorky, její schopnost popsat nejniternější ženské pocity. Rozdíly mezi hrdinkami se rozvírají jako nůžky. Kam bude asi směřovat třetí díl? Už se na něj těším :-)

18.10.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Tak tohle se mi líbilo. Dlouho jsem nečetla takto povedený horror, za který by se nemusel stydět ani Stephen King :-) Asi zkusím i další knihy autorky.

03.09.2018 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Zvláštní, opravdu zvláštní kniha. Tato knížka není pro každého, je potřeba se jí pročíst a styl autorky/ autora není jednoduchý. Prvních cca 90 stránek si říkáte, že je to nuda a jestli tedy máte číst dál, ale já jí šanci dala a jsem ráda, už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

24.08.2018 5 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Stránky Margit sleduji již dlouho, proto její názory znám. Kniha mi je jen doplnila především o osobní život. Knihu jsem zakoupila ze zvědavosti. Hodnotím kladně především grafickou úpravu. Často mi ale v tématech chyběla hloubka, jakoby se nechtěla nikoho dotknout. Je jasné, že dnes je to těžké - mají se jíst ryby nebo, ne? Oleje a jaké? ...myslím, že to chce brát s nadhledem a mít co stravu nejpestřejší.
Farmářské výrobky kupuji již dlouho, protože především v Praze to není problém, nemusí být 100% bio. Jak již tady zaznělo s mnohým co v knize píše souhlasím a s některými věcmi ne - hlavně s úrovní českého porodnictví a s tím, že já na rozdíl od ní někdy po konvenčním léku sáhnu a určitě považuji preventivní vyšetření za důležitá.
Rozhodně ale bude kniha velmi poučná pro lidi, kteří doposud o své stravě nepřemýšleli. Jak je vidět z ohlasů z internetu se osvěta Margit daří a za to jí patří velké dík!

19.08.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Kniha byla pro mě zklamáním. Byla psána takovým strohým způsobem, nemohla jsem se s žádnou postavou vůbec ztotožnit, nijak si ji zamilovat, sympatizovat s ní. Přínosem přečtení zůstává jen fakt, že jsem si rozšířila obzory o části české historie.

03.08.2018 3 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Za mně trochu zklamání. Kniha se dala přečíst a byla i trochu napínavá, ale žádný zážitek, který by stál za zapamatování. Už jsem chtěla, abych to rychle přečetla, mít to o pár stránek víc, asi bych to nedala. Více se mi líbí detektivky od Klevisové. Od této autorky si možná ještě nějakou přečtu, uvidím.

18.07.2018 3 z 5

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Knihu jsem si půjčila v knihovně náhodou. A musím říct, že mě chytla a četla se velmi pěkně. Je to typ knížky, kdy si řikáte, jakoby ten člověk psal o mě. Doufám, že autorka vydá brzo další knížku a určitě si ji přečtu.

12.06.2018 5 z 5

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Dvě třetiny četby jsem měla z knihy měla dobrý pocit, že čtu něco nového, neotřelého. Konec mě sice překvapil, ale také zároveň zklamal, že opět šlo o "normální" thriller. Ale kniha stojí za přečtení.

21.03.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tato kniha vás nejdříve zaujme svoji obálkou. Přiznávám se, že jsem to hned nepochopila a začla prostě z jedné strany číst - Jáchymem. Docela mě to bavilo, i když místy mi to přišlo jako pohádka - všechno to tak "klouzalo jako po másle". Pak jsem začla číst druhou stranu a ouha - máte číst to samé, akorát z druhé strany, ale vy už vlastně víte, jak to dopadne. No, moc se mi nechtělo, ale když už jsem to dočetla sem, tak to dočtu. Myslím, že pan Hartl zkusil udělat pokus, ale nevím, nevím, jestli vyšel. Myslím, že moc ne. Příště bych zůstala u starého dobrého střídání kapitol. Od Hartla jsem četla všechny knížky a tato mi přišla nejméně zdařilá, třebaže nemůžu upřít autorovu snahu o vtip a aby to jakoby všechno do sebe "sedlo".

20.02.2018 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Hodně zajímavá kniha, zajímavý styl vyprávění.

19.11.2017 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Zajímavé téma, leč nezajímavě zpracované. Knihu jsem přečetla jen proto, že neměla mnoho stránek a vůbec mě do děje nevtáhla.

12.11.2017 2 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mě velmi napínavá detektivka, spíše psychologická, dobře čtivá. Autorku jsem objevila náhodou a přečtu si i další díly série.

21.08.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Příjemné odpočinkové čtení na léto. Sice mírně přisprostlé, ale s tím se musí počítat, když jde o erotikon. Určite si přečtu si od autora další knížky.

19.06.2017 4 z 5

Poirot a já Poirot a já David Suchet

Příjemná kniha pro ty, co mají rádi Poirota.
U Poirotovi pravidelně usínám a málokterý vidím do konce, ale mám ho ráda a Suchet ho ztvárnil bravúrně. Z knihy je cítit, jak měl tuto postavu rád, však ho také provázela 25 let.
Zaujal mě také seznam o zajímavostech Poirota, který vytvořil Suchet a je uveden na konci knihy.

17.04.2017 5 z 5

Švadlena z Dachau Švadlena z Dachau Mary Chamberlain

Není to asi nejlepší kniha co jsem o válce a koncentračních táborech četla, ale i tak mě její čtení bavilo.

10.04.2017 4 z 5

Ztracená Ztracená Anna Ekberg

Pro mě průměrný thriller, který mě zpočátku bavil, ale pak už méně a dočetla jsem ho z donucení. Nehodnotím ho úplně negativně, ale žádný velký dojem na mě neudělal.

10.04.2017 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Picoultka ani tentokrát nezklamala, opět jsem knihu přečetla jedním dechem a moc se mi líbila.

02.03.2017 5 z 5

Kniha se mi četla fakt dobře, hlavně ze začátku, ale já prostě na ty nestvůry a jiné fantasy postavy prostě nejsem, no.

30.01.2017 2 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Hodně dobře napsaná a čtivá kniha. Daleko zajímavější než řada zahraničních rádoby bestsellerů, které jsem v poslední době četla. Popisuje nelehký život tří generací lidí z českoněmeckeho pohraničí (nejen) až do porevolučního období. Mohu jenom doporučit (třeba i v rámci čtenářské výzvy, bod prvotina) a přečtu si od autorky další knížky.

14.01.2017 5 z 5

Hormonální jógová terapie Hormonální jógová terapie Dinah Rodrigues

Tato kniha je uceleným praktickým přehledem zejména pro ty, co absolvovali kurz hormonální jógy. Mohou si jednotlivé ásany zopakovat a více si o nich přečíst. Pro ty co kurz neabsolvovali není moc užitečná.

28.12.2016 3 z 5