katka.oo katka.oo komentáře u knih

Knižní lahůdka pro (ne)milovníky češtiny, opravdu skvělá a velmi užitečná kniha, i já jsem zjistila, že něco píšu fakt blbě, knížka se mi moc líbila a určitě mi doma nezůstane jen tak ležet, diktáty si budu opakovat :-). Doporučuji a určitě si koupím i pokračování.

12.09.2021 5 z 5

Až na kost Až na kost Ellison Cooper

Super napínavé a velice dobré počtení, díl od dílu lepší a lepší, těším se na pokračování.

29.08.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Moc hezká kniha, milá, vtipná, slušná, pana Ebena mám ráda a s většinou jeho myšlenek souhlasím, a určitě bych žádnou stránku netrhala, nikdy.

22.08.2021 5 z 5

Zoopisník Miroslava Bobka Zoopisník Miroslava Bobka Miroslav Bobek

Příjemné a velmi zajímavé čtení ze života v zoo, ale i o jejích ostatních aktivitách např. navracení koní zpět do Mongolska, moc pěkné fotky, čteno díky výzvě, ale určitě si od pana ředitele Bobka přečtu i ostatní knihy.

15.08.2021 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Kniha je dobrá, velice dobrá, ostatně tak jako všechny ,,dokonalé” díly, ale nějak jsem se vůbec nemohla začíst, proto dávám tentokrát jen 4*, ale i přesto celou sérii s Lucem a Avou všem vřele doporučuji.

15.08.2021 4 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Skvělé, výborné, mé první setkání s autorem a jsem maximálně spokojená. Cyruse i Evie jsem si hned oblíbila. Souhlasím se všemi kladnými komentáři svých oblíbených čtenářů a rozhodně se těším na další díl, na který doufám nebudeme dlouho čekat.

26.07.2021 5 z 5

Černé zlato Černé zlato Dana Stabenow

Další příjemná nenásilná detektivka od této autorky, kde hrají prim spíše popisy prostředí a zvyků, zde práce na ropném poli, ale to nic neubírá na tom, že kniha je čtivá, skvělá, Kate a její Obludu jsem si oblíbila a další díl si určitě nenechám ujít.

23.07.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Pokračování s Josie Quinnovou se mi líbilo o malinko méně než první díl, bylo to dobré, napínavé, čtivé, ale děj se mi zdál už trochu víc překombinovaný, nicméně další díl si určitě nenechám ujít a těším se na něj.

23.07.2021 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Čteno ušima a musím říct opravdu pecka, perfektní, výborné ... skvěle načteno p. V.Fridrichem a ta hudba k tomu ... úplně jsem se ocitla na Baskervillském zámku a na vřesovištích kolem něj, místy jsem se fakt bála a měla jsem husí kůži, čteno díky výzvě, prostě klasika, která neomrzí a vřele doporučuji.

23.07.2021 5 z 5

Uffff ... tak tohle bylo velmi silné ... rozhovory s šesti ženami, kterým osud moc nepřál, ale statečně se s tím popraly nebo perou, každá jiná, otevřená, mluví i o těch nejniternějších věcech, fandím jim a přeju všechno dobré ... jak je uvedeno na obálce knihy rozhovory o naději ... člověk si potom řekne, že i přesto brblání se má celkem dobře. Krásné fotografie od A.Jungrové. Kniha se mi líbila víc než Samotáři a k přečtení vřele doporučuji.

16.07.2021 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Audiokniha, dobře se poslouchala ... skvělé a důstojné zakončení celé série s Enzem, asi mi bude i trochu chybět, uvidíme jestli P.May přijde s nějakou novou sérií ...

14.07.2021 5 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Příjemné letní počtení, Josefína a její parta jsou super, na knížky s ní se vždycky těším a baví mě!

02.07.2021 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

(SPOILER) Svou nejnovější knihou mě paní Mornštajnová překvapila, ale rozhodně nezklamala, nelze srovnávat s jejími ostatními knihami, každá je originál a každá se mi líbila.
Ocitáme se v roce 1989 a děj směřuje co by kdyby v listopadu dopadlo všechno jinak než jak dopadlo …. po dočtení a při pomyšlení, že se tak mohlo stát a někde se tak stále děje, jsem byla trochu v depresi a smutná … konec možná mohl být trochu optimističtější, ale i přesto musím dát 5* a doporučuji k přečtení.

23.06.2021 5 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Už 10.pokračování naší oblíbené série s Kim a co víc dodat než … opět skvělé počtení … Kim a její tým mě baví a těším se na další díl.

23.06.2021 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Nebylo to špatné, ale ani moc dobré, taková nenáročná oddychovka, nicméně Jeho banán se mi líbil mnohem víc. Tady už mě potom hodně nebavily ty jejich slovní přestřelky během rozhovorů.

06.06.2021 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvělé, vynikající a ano stydím se, ale A. Christie nečtu, budu to muset napravit. Čteno díky výzvě.

06.06.2021 5 z 5

Před povodní Před povodní Anna Bolavá (p)

Originální, poetické, místy nadpřirozené čtení (také jsem tam viděla Erbena a jeho Kytici), míchají se osudy rodiny Strnadových a Vávrových a ostatních obyvatel Řečovic, které na konci divoce vygradují, pro mě skvělé čtení, závěrečný díl trilogie se mi líbil nejvíc. Paní Bolavá je výborná, chválím a těším se na další její knihy.

01.06.2021 5 z 5

Slyšet jeleny zpívat Slyšet jeleny zpívat František Šmehlík

Já jsem mile překvapená a nadšená, mladý český nadějný autor. Je sice fakt, že jsem se ze začátku v postavách trochu ztrácela, ale to nic nemění na tom, že se mi kniha opravdu líbila a těším se na další autorovu detektivní tvorbu.

24.05.2021 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Perfektní pokračování série s Terencem, ke konci celkem drsné, ale dobré. Těším se na další díl.

12.05.2021 5 z 5

Výjezdovka Výjezdovka David Urban

Skvělé přiblížení práce kriminalistů přesněji výjezdové skupiny, která je na místě činu jako první, z českého prostředí. Velmi podařená obálka knihy, zaujala na první pohled, já jsem spokojená a těším se na další knihu (román) od pana Urbana.

03.05.2021 5 z 5