Kathii Kathii komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Určitě velký přínos do literárního světa, nicméně jsem ráda, že mám přečteno!
Pochmurný děj, úzkost,nespravedlnost, křivda, sobectví, hněv a pomsta v kabátu lásky.

29.02.2024 3 z 5

Podzimní nebe nad Rubínovými vodopády Podzimní nebe nad Rubínovými vodopády Holly Martin

(SPOILER) SPOILER
Miluji romantické knihy i filmy, bohužel tato kniha mě šíleně nudila. Omlouvám se všem, kterým touto recenzí pohnu žlučí...
Úvod normálka bez problémů, střed naprostá katastrofa a závěr jsem vůbec nechápala a říkala jsem si PROČ!?
Možná jsem těch romantických knih nečetla mnoho, nebo mám velké nároky na tento žánr obecně...upřímně, myslela jsem si, že kniha patří k "Béčkové romanťárně" (autorku jsem doposud neznala), hodnocení 80 % mě dost překvapilo.
Vysvětlím...
Šíleně mě iritovalo, jak autorka na každé druhé stránce připomínala, že Clover i Angel nechtějí vážný vztah, dokonce takovým způsobem, že jsem chtěla knihu rozčilením odhodit. Chybějící děj, pořád se řešilo to samé...Clover se zamilovala do expartnera, který ji zradil, zranil a vyhrožoval (žádné drama kolem toho, bylo to tam pouze vysvětlené, co se tenkrát stalo) a ona se bojí (a myslí si), že nedokáže navázat další vážný vztah.
Chápu, že hlavní hrdinka má problém, ale ty její úvahy byly slabě pojaté a stále na jedno brdo. Autorka to mohla lépe rozvinout nebo se alespoň pořád neopakovat. Celé to bylo v podstatě o tomhle a to je na 244 stran prostě slabé.
A ten závěr, kdy k ní Angel přijede a vyzná jí lásku..."Miluji Tě" asi 5x
Po čemž ona celou dobu touží a neřekla mu, že to s ním myslí vážně, protože si myslela, že on to s ní vážně nemyslí- nechápu jak na to ta hrdinka přišla, páč z jeho chování by i blbce trklo, že to s ní myslí vážně...no a když on jí konečně řekne, co chce od něj slyšet, tak dělá Zagorku a opět autorka vytáhne větu "nevím jestli budu někdy schopná navázat vztah", a to předtím brečela před ségrama, že ho miluje atd...
To bylo tak do očí bijící, až to svou absurditou zabilo veškerou romantiku o kterou se autorka pokoušela.

06.01.2024 2 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Grandiózní!!! Bude se mi stýskat...ještě by to chtělo tak 10 dílů a každý na 700 stran minimálně. Víc rozepsat život v Bradavicích, život studentů, vztahy, škola, famfrpál...celý HP svět má obrovský potenciál:D to se do sedmi dílů prostě nevejde :D

05.05.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl! :)

14.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

4 zatím nejlepší, uvidíme co nabídnou další díly.

Čtivé.

01.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Klasika

01.03.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Škoda, že jsem začala číst HP až skoro ve třiceti, ale i tak pořád perfektní! :)

Zkrátka se zamilujte Zkrátka se zamilujte Ali Berg

Příjemné oddechové čtení. Děj poutavý, ale už na začátku víte jak to dopadne. S tím blokem zajímavá myšlenka, to se mi líbilo moc, bez toho by to bylo nemastné neslané.

09.10.2020 3 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pro mě jedna z nejlepších knih! :)

15.03.2019 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Příjemné počteníčko!????

13.03.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pobaví, ale první díl zatím vede na plné čáře.

28.02.2019 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddechovka, která pobaví. Příjemné rozptýlení na mateřské. Doporučuji

26.02.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Sci-fi není zrovna můj oblíbený žánr, ale kniha mě svým dějem překvapila. Někdy možná trochu zbytečně vulgární, ale to je věc názorů a k hrdince to dle charakteru sedí.

12.12.2018 4 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Závěr mi vyrazil dech. Nemohla jsem kvůli tomu spát a pořád si děj přemítala znovu a znovu. Napínavé od začátku do konce.

17.11.2018 4 z 5