katerinad katerinad komentáře u knih

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Přečtená během chvilky, krátká novelka k sérii, ve které jsem nikdy nad Azurkou moc nepřemýšlela. Ačkoliv by se mi líbilo víc, kdyby kniha byla o Cassianovi, ani takovéto poslední rozloučení s Drakie nebylo špatné. Líbilo se mi i zapojování Jacindy, které nebylo moc nucené, jen takové zmínky, jen bych chtěla vědět kdy přesně se tento příběh odehrál, před, během nebo po trilogii?

25.07.2014 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Na autorovu prvotinu dobré, ale ne dokonalé, velký vliv na můj dojem, měla zřejmě samotná Aljaška, ta holka byla prostě divná a nepříjemná. Kniha se dobře četla, pěkné napsaná, jen jsem očekávala větší dopad příběhu, který na konci prostě tak nějak zkončil bez "konce", na který jsem čekala, ne jen uzavření celé věci s Aljaškou. Každopádně myslím, že Green ukázal, že jako autor se stále vyvíjí, takže se těším na Papírová města.

23.07.2014 3 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

kniha se mi líbila, moc dobře se četla, jen mi pak trochu vadilo celé vyznávání jejich lásky, stále dokola, možná to však bude tím, že mám raději části knih, kde se ke vztahu teprve schyluje, než ten samotný vztah na konci:)

11.07.2014 3 z 5

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

musím říct, že některé věci jsem tušila jak jsem se postupně propracovávala knihou, ale stejně konec zase všechno úplně změnil a teď nastává otázka, jak to tedy vlastně je? Doufám že Ren se ještě objeví, upřímě ho mám tak nějak radši, než Shaye, těším se na druhý díl

04.07.2014 5 z 5

Boj o trůn Boj o trůn Amanda Hocking

nemůžu se zaavit dojmu, že by to končilo lépe a ne tak velkým happy endem, kdyby aspoň nějaká z těch hlavnějších postav zemřela, ačkoliv mám Duncana ráda, opravdu jsem si ho oblíbila jako stopaře víc než Finna, který je nepříjemný, tak jsem na chvilku zadoufala, že na konci umřel, ale nakonec nic z toho. Nejvíce by se mi líbilo kdyby umřela Wendy po té co zabila krále, třeba na vyčerpání:)

20.06.2014 4 z 5

Rozpolcení Rozpolcení Amanda Hocking

Tento díl byl lepší, než první, objevila se postava Lokiho, který je mi milejší než Finn a doufám, že v dalším díle ho bude víc. Elora konečně projevila trochu citu a konečně se taky dostáváme k rozvoji schopností, které Wendy má.

17.06.2014 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Po prvních pár stránkách jsem si říkala, achjo další erotickej hloupej román podle náznaků, pak se to ale změnilo, námět cestování mě nadchnul k tomu abych si knihu pořídila, takže když Cam nasedla do autobusu začalo se to konečně podobat tomu co jsem si představovala no a pak se objevil Andrew a bylo jasno. Co miluju na knížkách víc, než když mě rozbrečí, je to když mě dokážou rozesmát, což se téhle v mnoha situacích povedlo. Erotika jistě nechyběla, ale bylo to takovým normálním způsobem, ne jako někde kde si to spolu rozdávaj na každý třetí stránce. Konec knihy mě trochu zaskočil, jistě je to román a o lásce, takže klišé tam jistě je, ke konci mi však přišlo, že bylo moc přehnané, ale pak si řeknu, je to konec knihy, zaslouží si to a hlavní je celkový dojem, který po úvaze vůbec není špatný.

14.06.2014 5 z 5

Dědička Dědička Amanda Hocking

Kniha byla lehce napsaná, četla se moc dobře, přesto mám pocit, že jsme se moc nedozvěděli, všechno bylo okrajové, čekala jsem že hlavní hrdinka více objeví své schopnosti, o kterým se na začátku mluvilo dost, ale pak to nějak utichlo, vím že je to jen první díl trilogie, takže se k tomu určitě ještě dostane. Jinak konec - útěk - mi přišel trochu divný, jako by to autorka ještě chtěla stihnout v první knize, ale už se jí to nechtělo moc psát.

08.06.2014 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

jako první se ke mě dostala filmová adaptace, která se mi líbila avšak film vždy trochu kazí požitek z knihy, když člověk ví co očekávat

02.06.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

těšila jsem se až si ji přečtu, moc pěkné, trochu mi to stylem nebo možná jen mým dojmem z knihy připomínalo knihu Ten, kdo stojí v koutě, která se mi taky ohromě líbila, je v nich něco o čem můžete přemýšlet, navíc když si u knihy i tak hezky popláčete co víc si přát

30.05.2014 5 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Knihu nemůžu hodnotit hvězdičkami, protože upřímě jsem se nedostala přes pátou kapitolu. Kniha vypadala slibně i přes nižší hodnocení, ale tím bych se tak nenechala odradit jako hlavní hrdinkou, která mi po pouhých pár stránkách připadala jako Mary Sue. Ano měla sice nějaké chybky, třeba tu poruchu, ale jsem si jista, že kdybych četla dál její porucha by byla nakonec tou nejlepší věcí, na její osobě.
Nechci to nějak hanlit, ale pro mě to nebylo.

06.05.2014

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

úžasná kniha, skvěle se čte, po dočtení jsem se hned dívala na film, který byl krásný a zároven tak nějak smutný, vůbec nelituji, že jsem si knihu koupila, velice ráda ji udělám místo ve své knihovně a někdy se k ní vrátím

01.05.2014 5 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

nějak nevím co si o knize myslet, mám z toho takové smíšené pocity, uvidím co přinese druhý díl, dala bych tak 3,5 hvězdičky

10.04.2014 3 z 5

Past Past Lauren DeStefano

některé věci mě překvapili, v knize se toho po úvodu moc nedělo, přesto to bylo zajímavé, dobře se kniha četla a těšila jsem se na další chvilky, kdy budu pokračovat, těším se až nakouknu do stránek druhého dílu

04.03.2014 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

film byl trochu pozměněn, líbilo se mi obojí, jen možná film trochu víc, přišlo mi, že ve filmu byla láska a zlo čarodejnic větší

12.02.2014 3 z 5

Limonádový Joe - Zabijácká suita Limonádový Joe - Zabijácká suita Jiří Brdečka

v divadle se mi líbila mnohem víc

08.02.2014 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Moc dobré, tentokrát jsem měla jen málo spoilerů ohledně knihy co by tam mělo být a proto bylo čtení mnohem lepší, táhlo mě to pokračovat v četbě a přečetla jsem knihu i za kratší dobu, než první díl. Už se těším na četbu třetího dílu.

02.02.2014 4 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

opět jsem viděla nejdříve film to trochu kazí dojem z knihy, ale uvidím u druhého dílu, který jsem dosud neviděla a nejdříve si ho tedy přečtu

28.01.2014 4 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

opravdu jsem čekala víc, i když se jednalo o erotický román a bylo předem jasné o co hlavně půjde, přesto se nemohu zbavit dojmu, že kdyby nebyli ted erotické romány tak moderní, kniha by vůbec nevyšla

19.01.2014 1 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Nejdříve jsem viděla film, který jak si pamatuju mě zase tak moc nenadchnul, ted vím, že to byla chyba, kniha je skvělá a upřímně mě mrzelo, že jsem něco věděla už dopředu a nenechala se překvapit. Přesto kniha je moc dobře napsaná, děj je zajímavý a kniha je i vtipná, nepřátelství, které tam panuje a postupně se mění je úžasné. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

18.01.2014 5 z 5