Limonádový Joe - Zabijácká suita

Divadelní podoba oblíbeného Brdečkova románu v podobě jak ji ve válečných letech hrálo slavné divadélko Větrník.

https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71334/limonadovy-joe-zabijacka-suita-71334.jpg 3.711
Divadelní hry, Literatura česká
Vydáno, Artur

Kniha Limonádový Joe - Zabijácká suita

knihovníček0707
07.05.2018

Krásná a decentní kniha u které si odpočinete.

Blue
01.02.2015

Nehodnotím tady pouze hru jako takovou, ta se ostatně dochovala jen jako torzo, hodnotím zde edici, tedy celou tuto drobnou knížku včetně doslovu, který nás podrobně informuje o vzniku hry a okolnostech jejího uvádění. Tento drobný svazek je velmi dobrým počinem a jistě potěší všechny příznivce svérázného Zápaďana.

JolanaC
22.02.2014

Předem se omlouvám, že tohle povedu formou srovnání s filmem, ale je to nutné.
Předtím než jsem si přečetla tuto knihu, tak jsem viděla filmové zpracování (které absolutně miluju) a taky divadelní inscenaci. Po přečtení je jasné, při přípravě představení vycházeli spíše z filmové podoby než z knižní a myslím, že je to dobře.
Nechci říct, že by kniha byla špatná, ale rozhodně není tak zábavná - ve filmu a v divadle dovedli parodii mnohem dál. Ať už použitím jmen, které dokonale charakterizovali jednostrannost postav (není to drama ani psychologie, na westernovou parodii mi to připadá dokonalé, protože ani ve vážných westernech si nějak nedělají vrásky s uvěřitelností postav), nebo přidáním poslední scény, kde se ukáže, že jsou všichni příbuzní.
Ale jinak se kniha dobře četla, měla některé velice vtipné momenty, které ve filmu nebyly. Ale vadil mi nedostatek scénických poznámek, občas to vedlo k tomu, že jsem se musela nejdříve zorientovat v tom, co se děje - ale ohledně tohohle čtenáře varují už v úvodu.

katerinad
08.02.2014

v divadle se mi líbila mnohem víc

Jiří Brdečka
česká, 1917 - 1982