katerina9455 katerina9455 komentáře u knih

Tažení do Tearlingu Tažení do Tearlingu Erika Johansen

Na druhý díl jsem se moc těšila. Je pravda, že jsem spoustu z prvního dílu pozapomněla, ale jak jsem četla druhý díl, tak jsem si rozpomnela. Kamarádka mi rovou řekla, že se jí druhý díl nelíbil, ale nenechala jsem se ovlivnit úsudkem druhého a bylo to dobře! Mě to bavilo! Četlo se mi to dobře, dozvěděla jsem se nové souvislosti, osvětlilo se mi spoustu věcí a líbilo se mi střídání časoprostoru. Líbil se mu pohled do života Lili před překročením.
Za mě povedené! Možná až na ten způsob překročení a konečné rozuzlení (čekala jsem něco velkolepějšího :D ).

27.09.2016 4 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Knížka měla zajímavý námět, dobře se četla. Tak do poloviny super i po obsahové stránce, ale potom mi to přišlo hrozně uspěchané, předvídatelné a konec docelala rychle a moc dobře zakončený. Celkově příjemné čtení, ale nijak mě nenadchlo.

11.09.2016 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Knihy tohoto typu normálně nevyhledávám, ale občas mám chuť si jednu takovou přečíst. Janu Eyrovou jsem si oblíbila a ráda se k ní vracím. :-) Oddychové čtení, které pro mě bylo poprvé i napínavé a plné emocí.
Pro romantické duše je tato kniha jako stvořená. Opravdu dokáže člověka vtáhnout do děje a jste nuceni prožívat pocity samotné hlavní hrdinky.

05.09.2016 5 z 5

Harry je Harry :-) prostě láska, ke které se můžu vracet pořád a nikdy neomrzí.
V knižním podání nejlepší díl!

07.08.2016 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Z celé série mě bavila nejméně, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem ji také přečetla. :-) Potvrdilo se, že hlavní hrdinka měla těžký život, ale krásný a vždy měla štěstí, našla v sobě hodně síly a odvahy. Obdivuji tuto ženu za její činy. Líbilo se mi, že je v tomto díle hodně popsán způsob života Samburů a to jak se změnil po 14 letech, co v Keni nebyla. Celá série pro mě byla úžasným dobrodružstvím, poznáním a hodně jsem si díky ní zamilovala Afriku.

11.07.2016 3 z 5

Zpátky z Afriky Zpátky z Afriky Corinne Hofmann

Miluji knihy z afrického prostředí a Bílá Masajka je jedna z nejoblíbenějších. Konečně jsem si pořídila i její pokračování a zhltla jsem ho stejně rychle jako Bílou Majsajku, hned jdu pokračovat třetím pokračováním. :-)

06.07.2016 4 z 5

Bílé noci Bílé noci Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Jsem nadšená a zároveň zklamaná. Ze samotné knihy nadšená, z konce knihy zklamaná, i když se dal takový konec předpokládat.

31.03.2016 4 z 5

Hadrián z Římsů a jiné veselohry Hadrián z Římsů a jiné veselohry Václav Kliment Klicpera

Jo proč ne! Povinná četba, která byla příjemně čitelná a docela jsem se i bavila :-)

18.02.2016 4 z 5

Úvod do studia literární vědy Úvod do studia literární vědy Eduard Petrů

Studijní materiál k Úvodu do literatury. Jo docela stručně a jednoduše vše shrnuto a pomohlo mi to i u zkoušky :-)

11.02.2016 4 z 5

Zlatý klíček aneb Buratinova dobrodružství Zlatý klíček aneb Buratinova dobrodružství Alexej Nikolajevič Tolstoj

Znám Pinokia, ale tuto knížku jsem neznala, jsem moc ráda, že jsem se k ní díky povinné četbě v ruštině dostala. Ano četla jsem ji v ruštině a i tak se mi "louskala" dobře :) Moc pěkná dětská knížka!

11.02.2016 4 z 5

Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec Tvrdohlavá žena a zamilovaný školní mládenec Josef Kajetán Tyl

Popravdě, když jsem si vybrala na tuto knihu referát, tak jsem nečekala, že to bude tak příjemné čtení.

28.10.2015 3 z 5

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Ne, tak tohle nedám. Bohužel tohle není knížka, kterou bych chtěla číst... S donucením jsem přečetla asi půlku a potom jsem to vzdala...

18.10.2015 1 z 5

Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Brněnské kolo a drak. Pověsti z Brna Oldřich Sirovátka

Pověsti o Brně krásně napsané pro děti :-) Nejsem Brňák, ale Brno znám a je dobré se dovědět o některých místech jejich pověsti. Knížka se mi moc líbila!

18.10.2015 5 z 5

České pohádky (19 pohádek) České pohádky (19 pohádek) Karel Jaromír Erben

Pohádky. Co dodat... Miluju pohádky, miluju Erbena! :-) Když čtu tuhle knížku, vždy se přenesu do dětství a vzpomínám jak jsem tyto pohádky poslouchala na kazetě nebo mi je četla mamka!

09.10.2015 5 z 5

Markéta Lazarová Markéta Lazarová Vladislav Vančura

Ne, ne, ne! Tahle knížka určitě nebude patřit do seznamu knih, které bych si chtěla znovu přečíst... Knížka se četla ztěžka, občas jsem se spíš snažila rozkódovat, co Vančura píše než číst... Pochopila jsem o čem kniha je, ale spoustu pasáží jsem jen četla a moc nevnímala. Děj jako takový se mi docela líbil, ale to jak je kniha psaná bylo na mě moc náročné....

09.10.2015 2 z 5

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Krásná kniha pro děti :-) A nejen pro hochy! Sama jsem ji přečetla jedním dechem a vrátila mě do dětství... Něco takového by potřebovali zažít i dnešní hoši a děvčata!

18.09.2015 5 z 5

Tyrolské elegie Tyrolské elegie Karel Havlíček Borovský

Poezii mám ráda, ale Borovský nikdy nebude můj šálek kávy...

09.09.2015 3 z 5

Hromobití Hromobití Wilbur Smith

Wilbur Smith se stal mým oblíbeným autorem po přečtení první z jeho knih, byla to kniha Píseň slonů. Jsem milovník Afrického kontinentu a ráda čtu autobiografická díla z tohoto prostředí, ale Smith mě uchvátil jeho stylem vyprávění. Jeho knihy jsou většinou rozsáhlejší, ale protože jsou tak skvěle napsané, čtou se jedním dechem... Hromobití je další z jeho knih, která byla prostě skvělá!

08.09.2015 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Fantasy a dobrodružné romány jsou dva oblíbené literární žánry. Dobrodružnými romány se zásobuji sama a fantasy knihami mě zásobuje babička. Nevěřila bych, že vždy dokáže trefit tu správnou knihu! Knížka se mi líbila moc, byla napínavá a hlavně jedna z mála knih, kde není zapletený nějaký románek... Moc se těším na pokračování a babi, moc děkuji ;-)

31.08.2015 4 z 5

Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Ať se děje cokoli, hlavně neutíkat Peter Allison

Miluji knihy z afrického prostředí a tato kniha byla skvělá. Povídky se četly velmi dobře, rychle a především jsem se moc nasmála! :-)

16.03.2015 4 z 5