katerina.marko katerina.marko komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

(Ne)obyčejný příběh mladé a neuvěřitelně silné ženy. Krásná kniha!

10.03.2022 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Od knihy se nedá odtrhnout, přečetla jsem ji v rekordním čase. Z příběhu až mrazí. Škoda jen, že díky médiím jsem dopředu věděla oč jde :-(

22.10.2023 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Trochu jsem se bála, že to bude až moc těžké čtivo. Ale bylo to právě naopak! Velmi dobře vedené, čtivé rozhovory. Rozhodně jsem se toho dost dozvěděla a naučila. Díky!

17.07.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

výborná kniha, čte se to samo

31.10.2022 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh

27.01.2021 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Velmi náročné téma. Díky pohledu do myšlenek a pocitů hlavní postavy se sami zamotáte do toho, jestli je vám ho líto nebo jste jím naprosto znechuceni

24.02.2024 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skvěle vyprávěný silný a emotivní příběh.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Přečteno na jeden zátah. Těžký, depresivní příběh. Pro mě dost nepochopitelný přístup matky ke svým dcerám. Trochu jako macecha z Popelky. U ní by se ale nadržování jedné z dcer dalo omluvit tím, že druhá byla nevlastní. Tady ne. Smutné, hrozně smutné...

19.02.2021 4 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Velmi příjemné čtení

23.09.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak krásný, veselý a smutný příběh zároveň... Tohle prostě chcete číst!

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Trochu jsem čekala, že to pro mě bude jako obvykle. Čím víc se něco natahuje tím hůř, ale naopak! Další pokračování rozhodně nezklamalo!

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Opět povedená, čtivá knížka. Ideální na pohodový večer pod dekou v útulném obýváku :-)

30.08.2021 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Backmanův styl psaní je rozhodně dost čtivý. Hezky napsaný příběh o městě s (za mě až trochu nezdravou) vášní pro hokej

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Příjemná oddechová knížka, ideální ke kafíčku. Krásné popisy Islandské krajiny, vtipné, pestré postavy a hezký příběh.

11.02.2021 5 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Opět krásné počtení. Trochu mě ze začátku mrzelo, že příběhy některých postav úplně vymizely, na druhou starnu ale přibyly nové postavy, které byly taky moc fajn. Těším se na další díl!

15.06.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Knihu jsem četla na pokračování, nějak jsem se do ní nemohla začíst... Nakonec jsem dočetla, protože nerada nechávám knihy nedočtené, ať už jsou jakékoliv a docela mě zajímalo co z toho nakonec vzejde.
Hezký příběh, ale na mě bylo celé pojetí knihy až moc "umělecké". Taky mi trochu vadila prapodivnost českého překladu. Místy mi to nějak neznělo (např. bažiny u moře?)... Nevím, zajimavá kniha, ale nijak mě neuchvátila.

30.08.2021 2 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Další pokračování opět nezklamalo i přes to, že bylo dost smutné... Ukápla i slzička.

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Super série, skvěle se čte.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Napínavá až do konce. Za mě o maličko lepší než Dívka ve vlaku.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Příjemná a čtivá knížka. Rozhodně lepší než filmová verze

19.02.2021 4 z 5