katerina.l. katerina.l. komentáře u knih

Ztracené světlo Ztracené světlo Jill Santopolo

Mrzí mě, že nevím, jak to dopadlo i s ostatními postavami..

05.01.2018 4 z 5

Velká kuchařka Čech a Moravy Velká kuchařka Čech a Moravy Roman Vaněk

Velmi obsáhlá kuchařka, opět psaná srozumitelným jazykem, podle kterého uvaří i začátečník. Pokud ale vlastníte serii Poklady, Klenoty a Kouzlo - neobjevíte v kuchařce moc nového.

27.12.2017 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Přečetla jsem všechny tři díly, první na doporučení a další dva ze zvědavosti... Za celou dobu, kterou jsem s autorkou strávila, se jí nepodařilo mě přesvědčit, že je odvážná a měla bych ji za něco obdivovat. Prala se se životem, jaký si sama a dobrovolně vybrala a před kterým nakonec utekla zpátky do Švajcu.
V tomto díle do nebe vynáší tradiční život Masajů, který bohužel postupně mizí. Jenže do tohoto tradičního života neodmyslitelně patří i obřízka žen po svatbě a sňatky ve zhruba dvanácti letech. Načež druhým dechem dodává, jak je šťastná, že toto její dcera nebude muset podstoupit, protože žije v kultivované Evropě. Hrozně se jí líbí život bez moderních vymožeností, ale utekla před ním pryč. Protiřečí si. Miluje tuhle kulturu, ale miluje ji z pohodlí jedné z nejvyspělejších a nejbohatších zemí v Evropě...

23.12.2017 1 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Opravdu jsem si užívala tu spoustu přirovnání - barvité a originální, jak píše annemonne. Zajímavé seznámení s - pro mě - dosud cizí kulturou. Čijo, později Sajuri, mi přirostla k srdci a přála jsem jí, aby došla ke šťastnému konci. Popis většinu knihy velmi pestrý, díky čemuž jsem si uměla představit všechny postavy i prostředí, ale bylo tam dost hluchých míst, kdy jsem se musela vracet o odstavec nebo dva zpátky, protože jsem zjistila, že nevím, co čtu.

14.11.2017 4 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Nevím, jestli jsem náročná já, nebo autorka nenáročná.. Na tuto knihu jsem se opravdu těšila, super hodnocení a zajímavé téma. Mám ráda romány, ve kterých se prolíná více časových rovin. Ale... Za prvé bych ráda vytkla absurdní jednání postav (hlavně současných). Další, co se mi opravdu nelíbilo, jak zpracovala autorka křečovitě návraty do minulosti. V mém okolí ani v okolí mého okolí není jediný hypnotizér, za to v životě Joanny jím byl každý, koho potkala.. A poslední - ten konec. Bohužel jsem měla půjčené rozšířené vydání, takže konce jsem zažila hned dva a nevím, který byl horší. Nastavit můžu kaši, ale pro knihu to tady rozhodně nezafungovalo.. Čtivou knihu si představuju jinak. Když jsem si v hodnocení přečetla, že tohle je nejlepší román autorky, tak už určitě nikdy po její knize nesáhnu.

15.10.2017 odpad!

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Předpokládám, že kniha musela projít přísnou cenzurou a schválením Jejího Veličenstva. My všichni spolupoddaní si máme sednout na zadek z hlubokých myšlenek královské rodiny a z jejich šlechetných duší. No, já si nesedla... Přišlo mi to kýčovité.

10.10.2017 2 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Tři díly stačily, čtvrtý vzdávám po zhruba 100 stranách. Už ani nechci vědět, jak celá série dopadne. Děj mi připadá hrozně přeplácaný... Autorka měla skončit prvním, maximálně druhým dílem. Martu s Christianem (teď pro změnu Lukasem), jejich děti, jejich přátele a přátele jejich přátel chce v každé kapitole někdo odstranit z cesty, většinou se v poslední vteřině objeví zachránce, zmučení k smrti ožívají pod zázračnýma rukama Marty. Pořád dokola to samé, jen teď už to není Randolf, ale Albrecht.

18.09.2017 3 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

První díl byl fajn, ale ten druhý mi zkazil dojem z celého příběhu. Přišel mi nepropracovaný, nedomyšlený, autorka si každou chvíli vyvrátila některé své předchozí tvrzení.. A ten konec??? To jako fakt???

14.08.2017 2 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Já nějak nevím, jak ohodnotit životopis. Kniha je to určitě zajímavá, pan Czendlik má rozumné postoje a celkově je to "sympaťák". Určitě doporučuji.

25.07.2017

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Mám ráda rodinné ságy a tahle se četla opravdu sama. Jsem ráda, že jsem knihu po letech, kdy jsem kolem ní kroužila a z nějakého důvodu se jí vyhýbala, otevřela a přečetla.

25.07.2017 4 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Tak nevím, jestli se mi kniha líbila, nebo nelíbila. Ať tak nebo tak, nemohla jsem se od ní odtrhnout - už abych věděla, jak to dopadne... Jak tu padlo několikrát - velmi silný příběh a hodně propracovaná psychologie postav. Jsem zvědavá na pokračování.

26.04.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Nápad dobrý, napsané pěkné, jen opravdu překombinované... Paní Dobrovolná to na konci hezky sesumarizovala, mám pocit, že každá z předchozích žen se v "její" kapitole objevila.. Nebo ne? Bylo jich tam tolik, že těžko říct :)... Ale ten závěr mě dost zklamal.

17.03.2017 4 z 5

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Z prvního dílu jsem byla nadšená, ale každý další byl o malinko slabší a trvalo o malinko déle ho přečíst :)... I přesto se nerada s hrdiny loučím, za tu dobu mi většina postav přirostla k srdci a přála jsem jim (i sobě), aby došly ke šťastnému konci...

02.03.2017 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Skvělá kniha!

14.12.2022 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

(SPOILER) Já nevím, ale ten závěr...? Mi to přišlo až moc. Jakoby autorka nevěděla, jak ty postavy přesvědčit, aby se ke kýženému konci, který si přála, dovedla. Do té doby to bylo celkem pěkné čtení, ačkoli mi upřímně prostředí španělských cikánů nesedělo - resp. spíš oni jakožto hrdinové a La Candela zejména. Taky mě mrzí nedotažená zápletka se zbraní, naprosto jsem nepochopila roli této scény v celém příběhu? A nakonec bych ráda věděla trochu víc o osudu Chillyho za války, přijde mi, že by si to zasloužil - alespoň, jak se dostal na Kinnaird a kde celou dobu byl? A samozřejmě - nechyběla neustálá únava hlavní hrdinky.. Také ji pořád posílali odpočívat a spát (zejména na konci).. Toto byl pro mě nejslabší díl.. Nebo jsem už možná jen přehlcená..

22.02.2022 3 z 5

Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene Stafordšírský bulteriér - Úplný přehled plemene Martin Říha

V knize jsem našla spoustu užitečných rad a informací, pěkně se čte.

17.01.2020 5 z 5

Volání minulosti Volání minulosti Barbara Wood

Až do samého konce jsem pořád čekala nějaký zvrat, pořád jsem si říkala, že třeba Barbara jen mlží a nakonec to bude jedno velké překvapení.. No, nebylo..

23.02.2018 2 z 5

Lépe je být pošetilý Lépe je být pošetilý Fan Vavřincová (p)

Miluju lehce sarkastický, ale přitom ohromně laskavý humor Fan Vavřincové.

15.01.2018 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Kam se na to hrabou Večery pod lampou :)... Ale čtivé to bylo. Jen mi přišlo, že autorka neví, jak se posunout dál a působilo to na mě místy hrozně překombinovaně a křečovitě.

10.01.2018 3 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Kdybych si ze všech přečtených knih mohla vybrat jednoho hrdinu, jehož příběh bych chtěla chvíli žít, určitě by mezi favority byla Anna :).. Mám ráda příběhy, kde se prolínají časové roviny a příběhy Anny a Claire jsem si užila od začátku do konce. Kdybych mohla dát šestou hvězdu, tak ji dám za ten krásný popis Paříže a laskavou atmosféru knihy.

10.10.2017 5 z 5