katerina-an9765 katerina-an9765 komentáře u knih

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak nějak jsem asi čekala víc po vší chvále na S. J. Maas. Svět se mi líbí, ale příběh je takový utahaný a postavy hrozně naivní a ploché (snad kromě Nehemie). Kamarádka mě upozornila, že série dostává pořádný drive až tak od 3. dílu, tak se nenechám odradit a dám tomu ještě šanci.

29.03.2021 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Hezké, milé a opravdu nápadité.

10.12.2020 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Přečteno jedním dechem. Kniha se mi líbila ještě víc než Hana. Baví mě číst tentýž příběh z hlediska více postav, baví mě to hodně. Určitě doporučuji.

10.05.2020 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Tak tohle mě bavilo hodně. Jediné, co mi nesedí, je vzhledem k chování věk postav. Jinak je ale děj napínavý, plný nečekaných zvratů a komplikací, postavy mají uvěřitelný charakter (a tajemnou minulost) a jednotlivá místa/země s rozličnými kulturami a jazyky celý příběh krásně dokreslují. Jsem zvědavá na pokračování.

07.10.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Za mě o maličko slabší než první díl, ale asi je to hlavně z důvodu, že to na mě dýchá takovou větší pohádkovostí. Autorčin svět mě velice baví a těším se na pokračování.

10.09.2021 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Kniha mě bavila od první do poslední stránky. Děj je relativně svižný s překvapivým rozuzlením. Určitě sáhnu po další knize od tohoto autora.

25.12.2021 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Tak tohle, prosím, ano! Napínavé, pohlcující, nečekané.

27.01.2021 5 z 5

Rudé svitky magie Rudé svitky magie Cassandra Clare (p)

Zbožňuju celý svět Cassandry Clare, ale tuhle knihu bych označila za zatím dějově nejslabší, kterou jsem od ní četla. Magnus mě nezklamal, takže za něj 3 hvězdičky. Neurazí, ale na mě hodně přeslazené.

11.01.2021 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Kříďák se mi líbil, Jáma pak byla docela zklamání. Tahle kniha mě po Jámě mile překvapila. Postavy mi přišly příjemně uvěřitelné a děj napínavý, s nečekaným rozuzlením. Mysteriózní linka mě bavila, nepřišla mi přehnaná, ale lehce kostrbatá asi ano. Konec trošku překombinovaný (někteří už mohli zůstat mrtví), ale proč ne.

03.02.2021 4 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Kruté, ale skvělé.

11.01.2021 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Příběh se odehrává v neobvyklém a poutavém prostředí. Na mě byl ale dost hr a některé situace "ze života" mi připadaly kostrbaté a nereálné. Raději zůstanu u Joony a krimi :) Myšlenky na posledních stránkách mi připadaly asi nejzajímavější z celé knihy.

11.01.2021 2 z 5