KateCullen KateCullen komentáře u knih

Přesýpací hodiny Přesýpací hodiny Claudia Gray (p)

SPOILER Chytlo za srdce, když Bianca umírala...

12.02.2012 5 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Příběhy o nadpřirozených bytostech mám ráda, ale tohle se moc nepovedlo. Čekala jsem, že se autorky spojí a napíší jeden příběh dohromady (já vím, aby se shodlo 5 lidí, to asi jen tak nejde) nebo aspoň že každá napíše jednu svou kapitolu, ale takhle to bylo... prostě jako povídky. Některé byly dobré - třeba od Lauren Myracle Kytička na ruku, měla v sobě něco, co mě oslovilo, ale jinak takové nic moc. Ale třeba jednou, až se budu nudit a nebudu mít co číst, po ní určitě sáhnu a přečtu si ji znovu.

08.01.2012 4 z 5

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Nemám slov. Prostě úžasné!

06.11.2011 5 z 5

Twilight: Sága a její postavy v proudu času Twilight: Sága a její postavy v proudu času Nancy Ruth Reagin

Knihu jsem si zakoupila s domněním, že je napsána Stephenií Meyerovou a očekávala jsem něco podobného jako je Oficiální ilustrovaný průvodce Stmívání. Potom jsem ale zjistila, že je to od jiného nakladatelství než Egmontu a že to napsal někdo jiný (já vím, asi jsem se měla pořádně podívat :)).
Knihu jsem tedy začala číst. Ze začátku mně upoutala jen jedna kapitola, ty další už byly nezajímavé - těžká slova, odbíhání od tématu... - takže jsem jen jezdila očima po řádcích a nevnímala slova. Bylo pro mě těžké odolat pokušení odhodit knihu do kouta a nechat ji tam. V polovině knížky se to rozjelo, ale i tak už se to nedalo zachránit.
Také jsem tam našla několik chyb - autorka zřejmě ráda mění data a jména, neboť jednou psala, že se Edward přeměnil v upíra 1928, jindy zase 1918 (to je správně) a pro jistotu to radši ani nezaznamenala do časové osy. To samé dělala i se jmény - že Carmen dokáže roztrhnout jakékoliv vztahy kromě lásky je špatně (to dělá Chelsea).
Takže kniha mě bohužel zklamala - i když jsem zažraný fanoušek do Stmívání, tohle se mi nelíbilo.

18.08.2011 3 z 5

Vyhorená Vyhorená Kristin Cast

Podařený díl, vypadá to, že už se schyluje k závěrečné bitvě...

12.07.2011 5 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Úžasné zakončení, SPOILER jen mě štve, že Rose nezůstala s Adrianem - seděl mi k ní víc :/
A taky že Taša zabila královnu? Vůbec jsem tomu nechtěla uvěřit!!
Přišlo mi to ale takové nedotažené - co se stalo s Tašou? Odsoudili ji a zabili, nebo je jen ve vězení? A co Jill? Zůstane u dvora nebo ji Lissa pošle hned po korunovaci pryč?
Ale opravdu povedené, škoda, že je konec série, i když se prý chystá volné pokračování :)

27.04.2011 5 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Originální příběh, miluju knihy od Meyerové :).

19.04.2011 5 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Četla jsem to jedním dechem, musím říct, že tenhle díl je lepší než 1., tady se dozvím něco víc o postavách...

19.04.2011 5 z 5

Ovčí pramen Ovčí pramen Lope De Vega

Na střední škole se z toho stalo krédo naší třídy - kolektivní vina aneb To jsme byli my, Fuente Ovejuna!

17.09.2018 5 z 5

U snědeného krámu U snědeného krámu Ignát Herrmann

400 stran by vás od četby určitě nemělo odradit, protože se do příběhu hned zakousnete a proklínáte postavy, proč se tak chovají a nevidí, kam svým rozhodnutím směřují. Opravdu vynikající kniha, od které jsem takový silný dojem nečekala.

27.04.2017 5 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Hezké zakončení celé série, na můj vkus to ale bylo tak trochu předvídatelné.
SPOILER: Reinkarnaci Setha jsem popravdě vůbec nečekala. Tak trochu se to nabízelo, ale i tak to bylo překvapení. Co se týče Cartera, musím se přidat k ostatním, po dočtení knihy jsem si ho po hlavních hrdinech oblíbila asi nejvíc. Trochu mě jen mrzí vylíčení pekla, čekala bych od Richelle, že ho vybarví v úžasných barvách tak, že by se každému zastavil dech.
Myslím ale, že se možná dočkáme navazující série, moc ráda bych si přečetla třeba o Kayle a jejím daru vycítit nadpřirozené bytosti.

08.01.2014 4 z 5

Skrytá Skrytá Kristin Cast

Vypadá to, že autorky už melou z posledního. Všude samá Neferet a problémy s kluky, ale nic nového. Zřejmě budeme muset přetrpět ještě jeden díl a pak přijde (doufám) grandiózní závěrečná bitva, kterou očekáváme už od prvního dílu.

20.08.2013 4 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

No, co k tomu říct? Prostě povinná četba, která nemá nic moc děje, zato má ale spoustu kapitol a žádnou přímou řeč...

31.05.2013 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Naprosto strhující díl, který vás nenechá vydechnout, dokud ho nedočtete. Já sama měla problém se od knihy odtrhnout a málem jsem přejela zastávku, kde jsem měla vystoupit.
SPOILER: Co se týče té domluvené svatby, tak trochu nechápu, proč na to Katniss přistoupila. Sice ji k tomu oklikou donutil prezident Snow a publikum, ale cožpak nikdo nikdy neslyšel o tom, že by se dva lidé rozešli? Mohli spolu s Peetou chvíli hrát divadlo a pak to ukončit a bylo by po problému - žádná revoluce by se nekonala, když je po nejúžasnějším páru.
Třináctý kraj, který by měl být údajně vyhlazený od všeho živého, byl příjemným překvapením, vnesl do knihy tajemno a malou jiskřičku naděje, že by se přece jen někde mohlo žít svobodně. Sice je podivuhodné, že si nikdo za celých sedmdesát let nevšiml, že v televizi vysílají stále tentýž obrázek s městem, ale budiž.
Čtvrtohry odehrávající se v aréně fungující jako hodiny byl originální nápad a že všichni vítězové předešlých her půjdou do arény znovu bylo ještě více úderné. Že se ale všichni spojí, aby ochránili naší dvojici, tím mě autorka mile překvapila - i když je to trochu sporné, když si každý chce zachránit svůj vlastní život.
A odhalení, že Třináctý kraj opravdu existuje, že Dvanáctý kraj zdemolovali do posledního kamínku, že se Katniss stala symbolem revoluce a že Peetu drží někde pod zámkem a zřejmě ho mučí... no, uvidíme, jak si s tím autorka vyhraje.

25.01.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Řekněme, že to bylo lehké a čtivé čtení. Ale vyprávění v přítomném čase mě prostě neoslovuje, upřednostňuju ten minulý. Co se týče dialogů - připadaly mi tak uměle vykonstruované, až skoro nemožné. Navíc, v každé páté větě nějaká osoba oslovuje jménem jinou - no řekněte, děláte to taky? Rozhodně to ruší celkový dojem.
Snad nejlepší, co jsem na té knize objevila, jsou e-maily. Aspoň nějaká slušná konverzace, rychle to utíká... Sice nechápu, kdo v dnešní době Facebooku si dopisuje přes maily, ale budiž.
Uvidíme, jak se příběh/nepříběh vyvine - určitě bych bez toho přežila, ale když se naskytne volná chvíle... :)

07.12.2012 3 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Naprosto úžasný příběh, u kterého víte, jak konec dopadne, ale marně doufáte, že by se přece jen něco mohlo změnit a všechno mohlo skončit dobře. Snad nejvíce beroucí dech je scéna, kdy Esmeralda najde svou matku, ale ihned na to má být pověšena... Kdyby nebylo toho někdy až moc popisování města, ať už z ptačí z perspektivy nebo jen sálodlouhý popis Notre-Dame, určitě by kniha měla pět hvězdiček :)

10.11.2012 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Další báječná kniha od Jane Austenové, i když ne tak známá.

22.06.2012 5 z 5

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Na začátku se píše, že je to skutečnost, ale ostatní mě varují, abych tomu nevěřila... ale co když na tom něco je?

08.06.2012 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Čekala jsem, že to bude nějaká kniha pro malé děti, která mě nebude bavit a ono ejhle! Nasmála jsem se u ní jak už dlouho ne! :D

05.04.2012 5 z 5

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Trochu mě to zklamalo - cestování časem byl dobrý nápad, ale bylo to takové chaotické. A když jsem si aspoň popáté přečetla, jak se Luce stýská po Danielovi a jak se vůbec na cestu do minulosti neměla vydat, jen jsem protáčela oči v sloup. SPOILER: Bill jako kamenný chrlič byl takový zvláštní, nevěřila jsem mu - a ono ejhle! Je to Lucifer! KONEC SPOILERU Další díl snad bude lepší - už jen ten Pád andělů z nebes se dá úžasně vylíčit... no, jsem zvědavá na další díl!

12.03.2012 4 z 5