Vyhorená

Vyhorená https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76715/vyhorena.jpg 4 940 62

Škola noci série

Zoeina roztrieštená duša sa ocitla v Nyxinom Onom svete. Hoci upírska Najvyššia rada v Benátkach tvrdí, že do siedmich dní Zoey určite zomrie, „prihoretý kŕdeľ“ a Afrodita s Dariom to nevzdávajú. Všemožne hľadajú spôsob, ako odvrátiť krutý osud. Pátrajú v starej knižnici a archívoch Najvyššej rady po starých legendách a viere v Temnotu a Svetlo, ktoré by im mohli naznačiť, ako Zoey zachrániť. Napriek tomu, že Stevie Rae zostala v Tulse a sama má problémy aj tajomstvo, čo ju môže zničiť, chce Zoey pomôcť prostredníctvom svojho spojenia so zemou. Zoein upírsky bojovník Stark je odhodlaný za svoju veľkňažku aj zomrieť, len aby sa dostal do Onoho sveta a pomohol jej vrátiť sa do vlastného tela. Lenže ak jej má pomôcť, zomrieť nesmie...... celý text

Romány , Fantasy

Vydáno: , Ikar (SK)

Burned , 2010

KatnissLavender
KatnissLavender
13.08.2023 4 z 5

Za mě mohu říci, že se jedná o (zatím) nejlepší díl série. Líbí se mi sledovat děj z pohledů více postav a jsem opravdu hodně zvědavá, jak tohle bude pokračovat...

Majuš333
Majuš333
24.05.2023 5 z 5

U mňa je 'Vyhořelá' zatiaľ najlepšia časť série! Konečne akcia od začiatku až do konca a hlavne sa do popredia dostali aj ostatné postavy a nie len Zoey :)

viki77
viki77
22.02.2023 5 z 5

Super série doporučuji

rampapa
rampapa
20.04.2022 5 z 5

Tuhle sérii miluju. Vždy ne další díl něčím překvapí. Baví mě číst tuhle sérii. Už se nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji všem co mají rádi upíry.

meibi67
meibi67
26.08.2021 5 z 5

Čtu už podruhé všechny díly a pořád je to napínavé, i když vím, jak to skončí... určitě jednou přečtu i po třetí :)

RoseJP
RoseJP
09.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Já jsem byla nadšená, že to je díl, ve kterém tolik nevystupuje Zoey, ač jí mám ráda, a dalo se prostor ostatním postavám. U tohoto dílu jsem měla vyloženě potřebu pořád číst dál a dál, nevím čím to je, ale přišel mi mnohem napínavější než ostatní.
Ale jako u předchozích dílů - nechápu proč všichni ještě tu Nefert ještě tak žerou? Že jí prostě nesvrhnou, když je to teda tak skvělá a velkolepá rada :D To jediné mi vadí.
Ale i tak jsem rozečetla další díl a moc se těším i na další pokračování.

CiaKawlone
CiaKawlone
15.11.2020 5 z 5

I tento díl byl plný zvratů. Pořád mě to bavilo. Trochu mi vadilo, že ti skoti říkali jaj a mluvili jako sousedi z vesnice. Ale jinak naprosto super.

Luccinda
Luccinda
19.10.2020 4 z 5

Po akcí nabitém a mega šokujícím závěru předchozí knihy se autorky rozhodly zase trošku přibrzdit; Vyhořelá plyne v celkem poklidném tempu a představuje jakýsi most mezi šestým a osmým dílem, kde se (snad) opět dočkáme nekonečného souboje dobra a zla. I navzdory pomalejším tempu mě ale Vyhořelá překvapivě bavila! Opět se mi hodně líbilo střídání pohledů více postav, díky čemuž jsem měla pocit, že se v knížce neustále něco děje, a to i přesto, že příběh se za celých těch 368 stran nikam výrazně neposunul. Dějová linka Zoey se navíc přesunula do Skotska na ostrov Skye, kde jsme mohli společně s hlavními hrdiny objevovat tamní prostředí a kulturu. S tím se ale bohužel pojí i jedna nepříjemnost, a sice český překlad...

Nepochybuju o tom, že překládání skotského přízvuku a některých slov specifických právě pro Skotsko je fakt náročné, hlavně kvůli tomu, aby bylo v češtině vůbec poznat, že tyto postavy mluví trošku jinak. Nicméně já mám díky seriálu Outlander, kde jiný než skotský přízvuk skoro neslyšíte, tu jejich mluvu tak naposlouchanou, že dokážu říct, že tohle bylo přeložené prostě špatně. Příklad: když jsem v textu narazila na slovo "jaj", tak mě málem kleplo. Jde totiž zcela jistě o nepovedený překlad slova "aye", což se do češtiny běžně překládá jako "ano". Tím pádem všechny postavy skotské národnosti v knížce místo "ano" říkali "jaj", což už samo o sobě zní fakt podivně a mě to po celou dobu čtení neuvěřitelně rozčilovalo.

ydnac
ydnac
07.09.2020 4 z 5

Dobrá série o upíří ŠKOLE NOCI :-) Hlavní hrdinka Zoey prožívá slasti a strasti dospívání (což určuje i věkovou skupinu čtenářů a z toho pohledu jsem na celou sérii nahlížela, nicméně mně se to líbilo) a k tomu ještě je upír :-) starostí nad hlavu a když se přidá pár nepřátel co vám jdou po krku...je dobré mít takové přátele jako Zoey :-)

vladka16
vladka16
31.07.2020 5 z 5

Vždycky si říkám,že až to dočtu,dám si pauzu.No,nedám,tento díl jsem měla přečtený velice rychle.A moc se mi líbil,tak,že se nedá nic dělat jdu na další.Jsem napnutá jako kšandy.

verunka93
verunka93
20.04.2020 4 z 5

Po přečtení pátého dílu Školy noci jsem dlouho váhala, abych si přečetla další díl. A nakonec nelituji, že jsem si přečetla. Starkovi jsem od začátku věřila, že se mi podaří Zoey získat zpět. Další díl si časem přečtu, protože jsem zvědavá, co se stane s postavou Stevie Rae.

Ivet1990
Ivet1990
25.02.2020 4 z 5

Od šestého dílu se mi tato série začíná být zajímavá. Určitě se mi líbí jak je děj napsaný a, že se na děj pohlíží z více pohledů různých postav, ale i tak mi přijde, že se děj táhne na mě 12 dílů je až moc

Brunnetka
Brunnetka
27.10.2019 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem a pokračuji na další díl! Skvělá série :)

Safira7
Safira7
30.01.2019 5 z 5

Zajímavé pokračování série. Doporučuji

denniys
denniys
19.12.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem během jednoho dne..možná to autorky natahují,ale příběh je pořád poutavý a šťáva tomu fakt nechybí:)a i kdyby dílů bylo dvacet,přečtu všechny..

Charley
Charley
11.10.2018 4 z 5

Dobrý díl, je příjemné číst i o ostatních - osobně se mi líbí dějová linka Steve Ray a Rephaima :) Jsem zvědavá, jak to bude dál.

Snehulajn
Snehulajn
17.06.2018 5 z 5

Aspoň že se oba vrátili k nám na Zem.

Szekynka
Szekynka
05.03.2018 4 z 5

Přítomnost Starka oživila celou sérii, která už začínala ztrácet na intenzitě. Absence Zoye mi nechyběla, bylo příjemné zaměřit se na jiné postavy.

janebeauty9860
janebeauty9860
19.01.2018 5 z 5

Nejvíce mě bavily části o Stevie Rae. Koněčně se neřešila Zoye a její milostný trojúhelník

ElissEm333
ElissEm333
24.08.2017

U vyhořelé jsem vyhořela i já. Nějak mě to prostě přestalo bavit. Třeba se k této sérii ještě někdy vrátím, ale zatím o tom celkem pochybuji.