KateCullen KateCullen komentáře u knih

Minimalizace šikany Minimalizace šikany Kateřina Vágnerová

Skvěle sepsaná kniha, šitá na míru rodičům, aby věděli, jak šikaně předcházet, jak si o ní promluvit s dítetem a jak ji dále řešit. Jako doplnění doporučuji odborné publikace od Koláře (Bolest šikanování nebo Nová cesta k léčbě šikany).

12.07.2019 5 z 5

Robot jako robot Robot jako robot Jana Horáková

Skvěle podaný výklad o dobové recepci R.U.R. u nás i v zahraničí. Zajímavý pohled na Čapkovy roboty jako na tvory/stroje stojící mezi androidy a automaty.

12.03.2019 5 z 5

Nová cesta k léčbě šikany Nová cesta k léčbě šikany Michal Kolář

Skvělá kniha o šikaně a o tom, jak ji rozpoznat a řešit, včetně (až neuvěřitelných) případů.

11.02.2019 5 z 5

Daleká cesta za domovem Daleká cesta za domovem Richard Adams

Povinná četba pro všechny milovníky králíčků! Chování ušáků je natolik dobře popsané, že si je barvitě představíte, jak panáčkují a čumákem větří, co se děje v okolí :)

15.10.2018 5 z 5

Ovčí pramen Ovčí pramen Lope De Vega

Na střední škole se z toho stalo krédo naší třídy - kolektivní vina aneb To jsme byli my, Fuente Ovejuna!

17.09.2018 5 z 5

Otec Kondelík a ženich Vejvara Otec Kondelík a ženich Vejvara Ignát Herrmann

Skvělé, skvělé, prostě skvělé. Všechny postavy jsou tak příjemné a milé, všichni se chovají opravdu uvěřitelně. Zřejmě každá dívka, co to čte, si vzpomene na časy, kdy takhle tatík proklepával jejího přítele a kdy se přítel snažil co nejvíce zapůsobit na rodiče :)

22.11.2017 5 z 5

Pasažérka Pasažérka Alexandra Bracken

Cestování časem bylo zajímavé (těmi průchody to trochu připomínalo Pullmanovu trilogii), ale to je asi tak jediné pozitivní, co se ke knize dá říct. Vztah Etty a Nicholase byl natolik uměle vykonstruovaný, že jsem jim to prostě nevěřila, i dialogy (nejen hlavních hrdinů) vypadaly naroubovaně a cize. Až se mi ani nechce číst další díly, možná že jim ale za čas přece jen dám šanci.

13.11.2017 2 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

K tomu není co dodat. Byl to natolik strhující příběh, že jsem měla husí kůži. Evičku si nešlo nezamilovat, a proto jsem s ní prožívala její zamilovanost, problémy i slzení, ačkoliv jsem seděla třeba zrovna v knihovně. Světlá opravdu dokáže popsat všechno tak, aby se to člověku dostalo pod kůži a opravdu ho to vnitřně zasáhlo - a to i po sto padesáti letech.

02.11.2017 5 z 5

Past Past Andrew Fukuda

Většina děje se dala lehce odhadnout, na posledních padesáti stranách mě ale autor tak dobře vyvedl z míry, že jsem se nestačila divit. A je i dobře, že příběh skončil "nedotaženě" - uzavřela se jedna kapitola jejich životů a další už se neodkrývá, takže dává pocit lepších zítřků. Navíc autor může v případě dalšího návalu inspirace pokračovat (klidně bych ocenila ohlédnutí se do minulosti na Ústav Glupanů - vytváření "domnělé" minulosti by mohlo být zajímavé).

15.10.2017 4 z 5

U snědeného krámu U snědeného krámu Ignát Herrmann

400 stran by vás od četby určitě nemělo odradit, protože se do příběhu hned zakousnete a proklínáte postavy, proč se tak chovají a nevidí, kam svým rozhodnutím směřují. Opravdu vynikající kniha, od které jsem takový silný dojem nečekala.

27.04.2017 5 z 5

Prostě nostalgie. Návrat ke starým hrdinům a dokonce i k těm, které bychom už správně neměli potkat. A jsem ráda, že něco takového vyšlo, protože pravého fanouška to znovu vtáhne, ať je příběh jakýkoliv.

26.09.2016 4 z 5

Osudné tajomstvá v podzemí Osudné tajomstvá v podzemí Roderick Gordon

SPOILER: Čekala jsem, že to opravdu bude konec série, ale autoři si zřejmě chtějí nechat zadní vrátka, aby mohli navázat. Pokračování bych se rozhodně nebránila, i když myšlenka, že celá Země je vlastně vesmírná loď s mimozemšťany, mi přišla už trochu moc.

12.10.2015 4 z 5

Jak neztratit lásku Jak neztratit lásku Meg Cabot

Líbilo se mi pojetí knihy, konverzace skrz maily, chat nebo čtení mezi řádky jídelního lístku bylo nápadité. Příjemně strávený večer s knihou v ruce.

16.09.2015 4 z 5

Vykoupená Vykoupená Kristin Cast

Konečně konec. Ne, že by se mi příběh nelíbil, ale byl zbytečně zdlouhavý (a to nemyslím jen natahování jedné knihy, klidně by se mohlo přeskočit více dílů). Jsem ale i tak ráda, že to spisovatelky dotáhly až do konce a Zoey s kruhem se vše podařilo.

31.08.2015 3 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

Zakončení jak má být. Budu doufat, že Richelle napíše ještě další sérii, třeba o Jill a Eddiem.
SPOILER: Když už jsem si zvykla na Adriana jakožto manžela, nedokážu si ho stále představit jako otce, co stojí za plotnou :D

20.07.2015 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Další super díl, u kterého nejde pořádně vydechnout. Vyprávění Sydney mi přišlo zajímavější než to Adrianovo, hltala jsem každou novou informaci z nápravného zařízení. Jsem zvědavá, jak autorka celou ságu završí.

SPOILER: Pořád si nemůžu zvyknout na fakt, že z hýřivého, vtipného a sexy Adriana se stal manžel. Vůbec mi na tu roli nesedí (ale jsem za to ráda, už od začátku jsem jim držela palce!). :)

24.06.2015 5 z 5

Poetika Poetika Aristotelés

Z mého strachu k velmi staré knize od velmi starého filozofa se nakonec vyklubalo celkem naučné a srozumitelné čtení. Není se čeho bát.

25.05.2015

Neferetino prokletí Neferetino prokletí Kristin Cast

Zajímavý pohled do nitra Neferet. Musím říct, že jsem s ní sympatizovala, jen mi trochu vadilo její nafouknuté ego ohledně její osoby - trocha skromnosti by neuškodila. Když teď budu číst další díly Školy noci, už ji asi nebudu vidět jako zlou Neferet, která chce všemu vládnout a všechny povraždit, ale jako osobu, které bylo ublíženo a díky ní se stalo to, co se z ní stalo.
A konečně víme, odkud pramení její zalíbení v býcích :D

28.05.2014 4 z 5

Indigové kouzlo Indigové kouzlo Richelle Mead

Další úžasný díl, který opět nezklamal.
SPOILER: Tak trochu jsem očekávala, že Veronika se maskovala za Alicii a jen hraje svoje kóma, ale jak vidno, zřejmě ne. Co se týče Sydney a Adriana, zase jsem se usmívala jako měsíček na hnoji, když byli spolu sami o samotě. Za následné stěhování do Mexika jsem jí zase chtěla plesknout pár výchovných pohlavků, nakonec se to ale obešlo i bez nich. S koncem jsem nadmíru spokojená a doufám, že jim to vydrží, protože tihle dva k sobě prostě patří.

15.01.2014 5 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Hezké zakončení celé série, na můj vkus to ale bylo tak trochu předvídatelné.
SPOILER: Reinkarnaci Setha jsem popravdě vůbec nečekala. Tak trochu se to nabízelo, ale i tak to bylo překvapení. Co se týče Cartera, musím se přidat k ostatním, po dočtení knihy jsem si ho po hlavních hrdinech oblíbila asi nejvíc. Trochu mě jen mrzí vylíčení pekla, čekala bych od Richelle, že ho vybarví v úžasných barvách tak, že by se každému zastavil dech.
Myslím ale, že se možná dočkáme navazující série, moc ráda bych si přečetla třeba o Kayle a jejím daru vycítit nadpřirozené bytosti.

08.01.2014 4 z 5