katallinka katallinka komentáře u knih

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

První kniha od této autorky a musím říct, že jsem nadšená. Už se těším na nějakou její další knihu.

22.03.2017 5 z 5

Bitva o Hex Hall Bitva o Hex Hall Rachel Hawkins

Příjemné a trošku překvapivé zakončení této série.

19.03.2017 4 z 5

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

Samozřejmě se děj začíná postupně zpomalovat, ale já prostě Jamieho a Claire zbožňuji.

16.03.2017 4 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Tuto knihu jsem se snažila číst už asi počtvrté, ale bohužel pořád Pratchettovi nemůžu přijít na chuť. Opravdu jsem se snažila, ale u knihy se nesměji a ani nemám pocit, že se jedná o fantasy knihu.

05.03.2017 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Pěkná kniha

03.03.2017 4 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Konečně pořádná bitva. Naprosto skvělý děj.

25.02.2017 5 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Tato třetí kniha mi přišla slabší. Chyběla mi tam nějaká větší zápletka. Zdálo se mi, že se na těch 280 stranách nic moc nestalo.

16.02.2017 4 z 5

Hořící most Hořící most John Flanagan

Řekla bych, že druhý díl je o něco lepší než první.

10.02.2017 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Krásně nakreslené příběhy na velmi zajímavé témata války a komunismu. Každý příběh je nakreslen jiným stylem, což krásně doplňuje atmosféru jednotlivých událostí. Krátké a přesto velmi poutavé příběhy, které chytnou za srdce. Na konci každého vyprávění je fotka a jméno jednotlivého pamětníka se stručným shrnutím příběhu i osoby. Opravdu velmi podařený komiks, který může konkurovat klenotům jako Maus.

07.02.2017 5 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Opět mi kniha doslova vyrazil dech. Domnívala jsem se mylně, že další díly nemůžou být lepší než ten první, ale spletla jsem se. Díl od dílu se mi příběh líbil víc a víc a ten "poslední" ani nemohl skončit lépe.

06.02.2017 5 z 5

Ross Poldark - Návrat domů Ross Poldark - Návrat domů Winston Graham

Ke knize jsem se dostala prostřednictvím seriálu. Naštěstí jsem viděla pouze jeden díl, protože kniha vše popisuje velmi do hloubky a to seriály tak dobře neumí. Kniha se navíc velmi dobře čte. Už se těším, jak bude život rodiny Poldarků pokračovat dále.

31.01.2017 5 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Kniha je bezpochyby strasne zvlastni. Autor dokazal i z naprosto vsedniho zivota obycejne zeny, ktere se nechce spat vytvorit něco magickeho a strasidelneho. Konec mi však pripada nejak nedodelany. Strasne bych chtela vedet, jak to dopadlo a ne nad moznym koncem pouze uvazovat.

23.01.2017 4 z 5

Velmi zajímavé úvahy o životě a o běhání. Murakami, tak poutavě vypráví o strastech a radostech běhání, že mám chuť taky začít běhat. Samozřejmě kniha není pouze o běhu.

22.01.2017 5 z 5

King je bezpochyby skvělý vypravěč. Nicméně mi kniha připadala zbytečně zdlouhavá.

21.01.2017 3 z 5

Bitevní pole: Kniha první Bitevní pole: Kniha první Garth Ennis

Krásné obrázky z příběhy, na které musím pořád myslet. Zejména na ten druhý jen tak nezapomenu. Skvěle zpracované hrůzy 2. světové války.

14.01.2017 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Přečetla jsem knihu asi za 2 hodiny a celou dobu jsem se hlasitě smála.

14.01.2017 5 z 5

Dala jsem pouhé 3 hvězdy, ale kniha by si určitě zasloužila i více. Moc se mi líbila. Jedná se o roztomilou a pohodovou knížku. Celou dobu jsem chtěla mít Sářino knihkupectví doma. Bohužel kniha je bez nějakých zvratů. Určitě stojí za přečtení, ale není to kniha, která Vám převrátí pohled na svět po jejím přečtení.

23.11.2016 3 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Bohužel knížka se mi příliš nelíbila. Přišla mi zbytečně dlouhá a bohužel bezdůvodně. Vlastně celá knížka je bez nějaké větší akce pouze vyprávění bez pointy. Možná druhý díl vše vysvětlí a začne se konečně něco dít, ale bohužel Čarodějka je pro mě celkem zklamáním. Také si myslím, že všichni kdo četli Odkaz dračích jezdců, musí nalézt hodně až příliš podobných situací nebo postav. Samozřejmě oceňuji, že tuto knížku napsala česká autorka a i nápad se mi líbí pouze nebyl tak dobře proveden.

12.10.2016 2 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Čekala, jsem že kvalita knížek série začne pomalu klesat. Prvních asi 120 stran jsem se dokonce nemohla nějak začíst a začínala jsem si říkat, že bude asi problém knihu dočíst. ALE pak došlo ke zvratu a já přečetla asi 600 stran na jeden zátah. Pořád se něco dělo, neustálé zvraty, rozvíjení a posouvání příběhů a samozřejmě skvělý Jamie, který se vždy někde objeví a zachrání situaci.

13.07.2016 5 z 5

Světová ekonomika Světová ekonomika Ingrid Majerová

Kniha, která velmi pěkně vysvětluje obtížnou tématiku Světové ekonomie. Velkou nevýhodou je však, že kniha už není aktuální, protože stav ekonomiky se neustále velmi rychle vyvíjí.

27.06.2016 3 z 5