Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Příhody telátka poplety Příhody telátka poplety Petr Hudský

Super, super, super. Tohle prostě musíte přečíst.

Pozvánka Pozvánka Timo Parvela

Super dětská knížka, kterou dá bez problémů i dospělák. Krásné ilustrace a vizuální stránka vůbec, působivý příběh dvou zapomenutých dětí ve světě, kde všechno sice vypadá jakž takž, ale normální to rozhodně není.

Němý hlas: Kniha druhá Němý hlas: Kniha druhá Jošitoki Óima

Lepší, zábavnější, veselejší než jednička.

18.02.2023 4 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Celá tahle série je trochu moc hnaná do extrémů...sem tam se do toho ponořit je fajn, ale číst knihy jen od této autorky, tak mám pocit, že lidi jsou jen banda psychopatů střídavě na koksu a sedativech :D

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Působivé, hlavě zpočátku. Minulost a současnost hlavních hrdinů, ale paradoxně pro mě jejich sblížením knížka ztratila kouzlo a spád. Ve výsledku dobré, ale nemůžu se zbavit pocitu, že to mohlo být o moc lepší.

Někdo jako ty Někdo jako ty Estelle Maskame

Na odpočinek fajn, čte se lehce, ale stejně jako u předchozí série autorky mám pocit, že je to všechno trochu moc, emoce hnané až zbytečně do extrémů a přitom pro mě bezdůvodně. Zkusím dvojku a uvidíme.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Knížka, kvůli které víte, že naučit se číst nebyla ztráta času.

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Takové milé, příjemné čtení se spoustou jídla a krásnými popisy prostředí. Není to kniha, ke které bych utíkala v každé volné minutě, protože prostě musím rychle číst dál a dál, ale po dočtení mám pocit, jako bych v tom New Yorku fakt byla.

Když jsme se proslavili Když jsme se proslavili Sarina Bowen

Fajn čtení, ale na zkratku DJ jsem byla alergická asi po třech stranách.

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

První polovina fajn, konec přeslazený, že mi zatrnuly zuby :D

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Hezke, milé, úplně se vidím za x let až budu dceři doporučovat knížku a budu chtít něco normálního, kde je cit a zároveň nevybuchují orgasmy na každé stránce, že Kasie bude jasná volba. Ano, je to jako Hříšný tanec, ano, četla jsem od autorky lepší, ale její knížky, to je můj balzám na mateřskou dovolenou těžce zkoušené nervy.

14.11.2022 3 z 5

Dopravní prostředky, které pohnuly světem Dopravní prostředky, které pohnuly světem Štěpánka Sekaninová

Někdy zajímavé, někdy děs. Jestli ještě jednou v blízké budoucnosti uslyším spojení spalovací motor, tak si vystřelim mozek.

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Je to trochu vážnější, bratrstva patří povesit za kulky do průvanu...Bavilo mě to, ne, že ne, ale něco tomu chybělo. Trochu víc vtipu asi, když píše duo Bowen+Kennedy, mám to radši.

Němý hlas: Kniha první Němý hlas: Kniha první Jošitoki Óima

Můj další pokus s mangou, spokojenost, jen téma šikany je prostě téma neveselé, takže nemůžu říct, že bych si čtení nějak užívala, což ale neznamená, že prvním dílem s Němým hlasem končím, právě naopak.

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Super napínavý příběh, který ale pro mě jako ženu a matku měl místa, která bych s radostí přeskočila a dělala, že se nestaly. I z toho důvodu se zatím bojím číst pokračování :)

31.10.2022 4 z 5

Amálie Zubatá a zloděj paměti Amálie Zubatá a zloděj paměti Laura Ellen Anderson

Možná je to mnou, možná třetím dílem, ale nějak se pro mě vytrácí to kouzlo.

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

První zklamání od Mariany. Dlouhá dlouhá příprava, bez zjevného vývoje a pak naráz jéééé, my se máme rádi. Nemluvné hrdiny mám ráda, ale tohle bylo moc.

Co když uvěříme Co když uvěříme Sarah Sprinz

Jsem asi cynik, ale další kniha na téma "ooo, jak my to máme těžké" už mě prostě nebavila. Neskákala jsem do stropu ani z prvního dílu série, u tohohle jsem měla pocit, že se tam třista stran řeší něco, co by se dalo rozseknou v jedné kapitole. Čte se pěkně, ne že ne, ale takových je...

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Knížku pro mě dělají hlavně nezapomenutelné scény a tady jsou. Hulda, drsná babča policistka, kterou život fackoval, co to dalo a její poslední případ, který vlastně nikdo moc vyřešit nechce. A konec? Slovy věčného zlatého slavíka...tak to jsem teda nečekal.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Zvláštní knížka, kterou hlavně zpočátku bolelo číst. Spousta zajímavých myšlenek a podnětů k zamyšlení s pro mě dokonalým koncem.