Karola050716 Karola050716 komentáře u knih

Jedlička se narodila Jedlička se narodila Oksana Bula

Vizuálně nádherná, ale příběh dost pokulhává.

13.06.2023 3 z 5

Město démonů Město démonů Bryan Edward Hill

Angel vlastně bez Angela, ještěze máme toho Spikea

06.06.2023 4 z 5

Poslední song Poslední song Nicole Böhm

Myslím, že někdo, kdo se pohybuje v umělecké sféře, bude jako čtenář nadšený. Na mě bylo trochu moc toho "hudba léčí, změní ti život, chci pomáhat skrze zpěv tak jako můj táta léčí lidi medicínou"...Ale hodně se mi líbila postava Juliana, Riley míň. Celkově fajn, pokud bude další díl, což se nabízí, tak si přečtu, ale třeba podobná tématika ala hudební skupina se mi líbila o moc víc od Kylie Scott (Rockové sólo...).

06.06.2023 3 z 5

Tajemství romantiky Tajemství romantiky Robin Constantine

Na další knihu autorky jsem se těšila moc. Léto a hlavně Podzim byly skvělé, takže očekávání byla velká. No nenadchlo mě to, je to takové utrápené. Ona se tahá s někým, kdo ji vlastně moc nezajímá, on je zase na dně z rozchodu...asi už jsem stará , ale tohle mě moc nebavilo.

06.06.2023 3 z 5

XOXO XOXO Axie Oh

Pro mě příjemné čtení z prostředí, které vůbec neznám. K-pop jde totálně mimo mě a korejská kultura taky, takže tím to bylo zajímavé. Taková cudná romantika a konec se mi líbil moc. Pro mě všeho (kromě názvů jidel) tak akorát, očekávání jsem neměla, hype okolo vydání mě minul a jsem spokojená, i když znovu číst neplanuju.

14.05.2023 3 z 5

Můj život u sousedů Můj život u sousedů Huntley Fitzpatrick

Tohle se tak příjemně čte...kdysi jsem od autorky četla Kluk mého srdce, což je vlastně druhý díl v sérii, protože Můj život u sousedů v knihovně neměli, no ale konečně jsem se dočkala :) krásný příběh o lásce a rodině, kde klasický problém ve vztahu, který prostě každá romantická linka má, dostane úplně jiný rozměr a hlavně je tam totálně ujetá rodina, která je naprosto skvělá a dokonalá postava Tima.

24.04.2023 4 z 5

Sběratel hvězd 2 Sběratel hvězd 2 Sophie Schönhammer

Těšila jsem se, ale ve výsledku se mi vlastně líbil jen konec, kde se konečně jejich vztah někam posune, jinak je to jen samé dohadování.

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Je fajn, když je příběh o mladých lidech, kteří mají skutečné problémy, takové, které jejich život vychýlily mimo osu, a neřeší se tam kraviny. Tady je tolik těžkých témat a ta romantika je taková křehká a osudové důležitá, protože je to to jediné, čeho se jde chytit. A kromě všech kvalit je to tak dobře napsané, včetně vedlejších postav, že bych si klidně dala hned příběh Savannah, Owena... jen ten konec byl trochu hrr a úplně mi to k tomu předchozímu příběhu nepasovalo.

19.04.2023 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Asi výjimečně pro mě bude film lepší než kniha, v textu se to občas hodně táhlo a i když jde o knížku krátkou, nějaká redukce by textu ještě prospěla.

Královsky v háji Královsky v háji Emma Chase

Taková blbina na absolutní vypnutí. Chvílemi velmi vtipné, trochu moc "och, chci olízat jeho klíční kost", babi královna super a podobnost i jmenná! s reálnou britskou královskou rodinou určitě zcela náhodná ale bavila jsem se a to je hlavní.

Někdo jako já Někdo jako já Estelle Maskame

Tři hvězdy..nebo jen dvě? S Estelle mám trochu potíž...příběh plyne, čte se hezky a knížku jsem přečetla za jeden den, takže bych řekla, že super..ALE když se nad tím člověk trochu zamyslí, tak to bylo pořád dokola hádka, útěk, hádka, útěk...minimum romantických chvilek, což je v romantickém příběhu dost problém a ten mega melodramatický konec mi přišel vůči Mile i Blakeovi tak strašně nefér, že bych autorce naboxovala...no a stejně jako v Dmily sérii, milostné scény jí prostě psát nejdou a člověk se na to půlku knihy těší, že takže celkově docela hezké, ale trochu prázdné.

19.04.2023 3 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Fajn příběh na oddechnutí. Tak pomalu a klidně to plyne, nic šokujícího, nic extra k zapamatování, prostě odpočinková knížka s trochu hrrr koncem.

16.04.2023 3 z 5

Nečekaná přátelství: Aneb jak si zvířata a rostliny pomáhají Nečekaná přátelství: Aneb jak si zvířata a rostliny pomáhají Pavla Hanáčková

Krása a dokonalost. Nádherné ilustrace, vtipné komentáře, zajímavá fakta. Co víc si přát?

02.04.2023 5 z 5

Ohyb ledovce Ohyb ledovce Arnaldur Indriðason

Kriminálka pro ty, co nedávají vypouklé oční bulvy, uřezané hlavy a další nechutnosti. Je to pomalé, spousta postav, takže chvílema trochu zmatené. Vlastně se to asi moc doporučit nedá rozhodně ne někomu, kdo krimi pravidelně čte. Kdo si dá jednu dvě za rok a nechce se probírat vnitřnostmi, pro toho je Konrád a jeho 30let stará mrtvola v ledu tak akorát.

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Po pravdě jsem trochu zklamaná..naprosto mě vybudil hype, který okolo téhle knížky byl a označení humbooktip, speciální set nálepek z Albatrosu, navíc gay romance z dávných časů, znělo to skvěle. Nápad s proroctvím a jeho naplněním hned zkraje s následnou otázkou A CO TEĎ? taky super. No a teď ta negativa...minimum romantických momentů mezi hlavní dvojicí, pletoucí se vedlejší postavy..jako kdo se má v těch holkách vyznat, no a cukrkandlový konec. Možná jsem na to jen neměla náladu, ale možná to prostě není tak super, jak se zdálo. Gay romancí není nikdy dost, ale tahle byla tak pomalá a sterilní, že v duchu ještě teď ječím "proboha, dejte se už dohromady!!!."

Hra Hra Elle Kennedy

Předně Huntera jsem neměla ráda, kvůli Summer a Fitzovi z předchozích dílů. Takže jsem tenhle díl odkládala, až už mi jiné nezbyly ze začátku mě to hodně nebavilo, asi tak tisíckrát byla překročena míra toho, kolikrát můžu přečíst slovo erekce, aniž bych protocila oči prostřední část a vlastně i konec fajn, i když přerod zadané Demi v nezadanou "juu, chci si vrznout" mi přišel trochu hrrr. Nejvíc mě bavila asi linka s Pablem a psychologie. Celkově za mě ne skvělé, ale odpočinek, úsměv a únik z reality zaručen.

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

Normálně mám hate to love moc ráda, ale tady mi to nějak nesedlo.

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Nedočetla jsem, nešlo to. Takový kecy a pořád dokola a dokola. Asi do 300. stránky to šlo, okolo 500. už bych se šla oběsit nudou. Zbytečnost.

18.02.2023 1 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Komiksy Srdcerváčů jsou moje láska a další navazující novely bych asi nepotřebovala, ale jako krátké nakouknnutí zpátky to bylo fajn. Charlie je teda ještě větší otrava než normálně, ale má na to ve své situaci nárok a já mám radost, že se kluci taky někdy rafnou.

Buffy a Angel: Pekelná brána Buffy a Angel: Pekelná brána Jordie Bellaire

Nebavilo mě to tolik jako Střední je peklo, ale Buffy zkusím vždycky a ráda v jakékoli podobě.