rencovav rencovav komentáře u knih

Želary Želary Květa Legátová (p)

Knihu jsem si chtěla moc dlouho přečíst, protože miluji film Želary. I když jsem vzápětí zjistila, že děj této knihy se odehrává ještě před druhou světovou válkou, knihu jsem si s chutí přečetla a nelituji toho, je to skvělý čtenářský zážitek. Kdosi o tom prohlásil, že je tam přesně tolik slov, kolik je potřeba, a že líp by to napsáno být nemohlo. Souhlasím... :) A všem doporučuji ;)

04.07.2015 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Vzhledem k tomu, že jsem zrovna před pár týdny četla Oldřicha z Chlumu, tedy knížku pro fanoušky série, která obsahuje mimo jiné i povídku s případem předcházejícím tomuto, jsem se docela vyznala a o to víc mě to bavilo. Ale víc napíšu asi až ve velmi kladné recenzi. :) Jubilejní Zločin na Bezdězu však doporučuji. :)

26.06.2015 5 z 5

Večerníčkův pohádkový špalíček Večerníčkův pohádkový špalíček kolektiv autorů

Nádherná knížka, skvěle zpracovaná graficky i textově, vlastně spíš komiksově. Autoři touto publikací udělali radost nejen dětem, pro které je Večerníček každovečerním potěšením, ale také těm, kteří s klukem v papírové čepici spojují nejkrásnější vzpomínky na život. :)

20.06.2015 5 z 5

Panovníci českých zemí - výukové karty Panovníci českých zemí - výukové karty Petr Čornej

Od Nakladatelství Fragment jsem obdržela přehled, v němž jsou všichni panovníci českých zemí nakresleni. Nechybí ani informace, od kdy do kdy vládli a co důležitého během své činnosti panovníka, ať už knížete, krále, císaře nebo prezidenta, vykonali. Přehled se mi moc líbí a určitě ho budu využívat, je to rychlá a graficky vydařená pomůcka nejen do školy! :)

30.05.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih roku. Zároveň ten nejlepší průvodce po dějinách dvacátého století. :D Myslím, že odpůrci dějepisu by to měli mít povinné. :D

01.12.2014 5 z 5

Rodokmen smrti Rodokmen smrti James Rollins (p)

Kniha se mi moc líbila. Akční, napínavá, místy je nutno brát to s nadsázkou jako většinu příběhů tohoto žánru. Autor opravdu odvedl dobrou práci! :)

27.11.2014 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Číst některé zdejší komentáře je vážně na nic.
Vadí vám jazyk? Promiňte, ale je to jen necelých dvě stě let stará forma dnešní mluvy. Jenže když sami neumíme mluvit, jak bychom tomu mohli rozumět, že jo...
Zdá se vám nudná? Ale prosím vás. Životy lidí, o nichž Božena Němcová píše (byť jsou to často nejspíš postavy fiktivní), jsou mnohem naplněnější v tom, co ti lidé dělají, než ty naše rádoby existence. Ti lidé měli v co věřit, dennodenně dělali něco smysluplného, užívali si obyčejné radosti, oslavovali život a jeho krásu, trávili spolu volný čas a měli k sobě, když už ne vřelý vztah, alespoň úctu. Podívejte se teď na dnešní společnost. Já vám nevím, ale mě nepřipadá nudné, že se dobrá knížka obejde i bez akce, zabíjení, dystopických nebo hororových nebo naopak erotických nebo přeslazených prvků.
Ale co, každý to vidí jinak, že ano. (Možná, že kdybyste z přebalu odlepili nálepku "Povinná literatura", viděli byste knihu úplně jinak. Hmm, to je jedno.

31.08.2014 4 z 5

Sport a jóga Sport a jóga Elisabeth Haich

Komentář beze slov mluví za vše. Už delší čas jsem o józe přemýšlela, nejen kvůli tomu, že to má údajně být velmi zdravý sport, se kterým můžete shodit přebytečná kila. Ač se to možná někdy nejeví jako skutečnost, jóga mě uchvátila díky své myšlence ponoření se do sebe, ovládnutí sebe samého, proniknutí do nitro svého Já a být sám sebou. A zdraví, které je samozřejmě jako nepostradatelný bonus při pravidelném cvičení zajištěno, bych samozřejmě také neodmítla. Více se o knize vyjádřím v recenzi, tuším, že ji napíšu někdy v neděli. A pravděpodobně to nebude můj poslední článek, v němž budu psát o józe a svém vztahu k ní, protože jsem pevně rozhodnuta porozumět svému tělu a své mysli prostřednictvím této tisíce let staré metody.

14.08.2014 5 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Nádherná kniha, kterou napsal sám život. Krutě láskyplně, nenásilně bolestivé. Skvělé...

10.08.2014 5 z 5

Ženy v životě císaře Františka Josefa Ženy v životě císaře Františka Josefa Friedrich Weissensteiner

Vždycky mě bavilo přibližovat se osobnostem, o nichž jsme si v dějepisu vyprávěli, avšak pouze jednostranně a povrchově. Tohle je ten případ. :-)

01.08.2014 4 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Bez komentáře, který by byl k tomuto skvostnému dílu zbytečný! :-)

01.08.2014 5 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Nádherné, silné, nepopsatelné. Já prostě nemám slov. Doufám, že se mi podaří napsat recenzi, protože mě tato kniha doopravdy dostala. Meg a její věrné přátelství vůči Anně. A samozřejmě samotná Anna Boleynová a její tragický konec. A vlastně celý závěr. Ne, celá kniha od prologu po závěrečný rozhovor s autorkou. Všichni si to musí přečíst!

A nutno dodat, že mám odteď velkou chuť přečíst si další knížky, o nichž autorka mluví v závěru, o Tudorovcích a jejich době.

28.07.2014 5 z 5

Nejkrásnější výlety autem Nejkrásnější výlety autem Vladimír Soukup

Nevíte, kam s rodinou na výlet a nechcete hnít doma? Sáhněte po tomhle! Vyzkoušeno, že tipy v knížce opravdu stojí za to! :-)

22.07.2014 4 z 5

Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok Jak jsem zhubla 45 kg za 1 rok Whitney Holcombe

Motivující kniha, ale jinak asi nic víc. :-)

20.07.2014 4 z 5

Alchymie: Diář 2015 Alchymie: Diář 2015 Paulo Coelho

Veškeré své dojmy z diáře se pokusím shrnout v nadcházející recenzi, takže se asi nemá cenu zde rozepisovat. Z mého hodnocení a doporučení všem určitě došlo, že jsem z diáře nadšená. :)

22.06.2014 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Kniha se mi líbila, ale poslední dobou už na ty dystopie moc nejsem, jak jsem jich přečetla hodně za sebou. Přesto jsem za přečtení této knihy ráda a těším se na další díly.

21.06.2014 3 z 5

Život ve staletích - 16. století Život ve staletích - 16. století Vlastimil Vondruška

Je těžké o téhle knížce psát nějaké shrnutí, hodnotit ji. Myslím si však, že je to úplně jiný pohled na dějiny než ten učebnicový a to je pro zisk informací důležité, protože vám to v této knize autor jakoby vypráví, nesnaží se vás donutit zapamatovat si to, ale svá slova podtrhuje fotografiemi a přirovnáními ze života. Vřele doporučuji! :-)

12.06.2014 5 z 5

Péra a perutě Péra a perutě Iva Pekárková

Úžasná, skvělá, milionová. Autorka skvěle poeticky a s dokonalými výrazy a slovními spojeními líčila všechny možné děje, nebála se sáhnout do psychiky člověka, podívat se na socialistický svět očima podle vlastních názorů a nezdráhala se používat v intimních scénách nejen odvážná a peprná slova, ale i po duši hladící prvky. Zkrátka a dobře, kniha je skvělá od začátku až do konce. Fialčin příběh každého dojme - její přátelství s Patrikem, její proměny a znovuzrození, její blízký vztah k vzdálené Sáše, její první láska, její vášeň pro autostop, focení a kouzlo okamžiku... Milovala jsem tuhle knihu a všem ji stoprocentně doporučuji. :)

03.06.2014 5 z 5

Kočka, která ničeho nelitovala Kočka, která ničeho nelitovala Lydia Adamson

Prvotní volbou, proč knihu číst, pro mě byl onen štítek Kočičí krimi. Myslím, že detektivek čtu poměrně dost, tudíž jsem si chtěla přečíst něco trochu nového. V podstatě se jedná o obyčejnou detektivku s tím, že hlavní hrdinka pátrá na vlastní pěst a ve volném čase se rozptyluje kočkami. Ale líbilo se mi to, ne, že ne. Vlastně je to taková oddychová prkotina, která nenadchne, ale ani neurazí. :) Doporučuji.

26.05.2014 4 z 5

Cizí slovo láska Cizí slovo láska Erin McCahanová

Naprosto dokonalá knížka. Hlavní hrdinku jsem si zamilovala se vším všudy. Nesčetněkrát jsem nahlas vyprskla smíchy a lidé se na mě otáčeli jako WTF? Fakt to bylo úžasný. Nikdy bych si nemyslela, že bude nějaká knížka o (ne)obyčejných holčičích starostech takhle skvělá. Do tohoto žánru asi nespadnu, ale autorku budu jistojistě sledovat a číst! Všem doporučuji!

20.05.2014 5 z 5