rencovav rencovav komentáře u knih

Karlík a továrna na čokoládu Karlík a továrna na čokoládu Roald Dahl

Možná ještě lepší než film. Přenesla jsem se tím do těch krásných dětských časů, kdy jsem Roalda Dahla milovala, tedy jeho Matyldu.

Kavky nad městem Kavky nad městem Vlasta Dušková

Jsem ráda, že nejsem sama, koho kniha sice zaujala anotací, ale to bylo víceméně všechno.

07.02.2016 2 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Češtinářka o tom prohlásila, že je to "zas nějakej liebesrománek". Mně se to docela líbilo. :)

Kočár do Vídně Kočár do Vídně Jan Procházka

Krátké, ale geniální. Prosté, ale dostatečně zajímavé a brilantně zpracované téma. Tak nějak selsky a přitom učeně. ♥

07.02.2016 5 z 5

Korektor Korektor Jana Kilianová

Čtu si ho před spaním. Nebo před písemkama. :D

07.02.2016 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Docela mile mě Kostičas překvapil. Pravda, hlavní hrdinka Paige mě občas vytáčela, ale tak ne každému musí být každej sympatickej, že jo.

Král Lear / King Lear Král Lear / King Lear William Shakespeare

Krále Leara mám radši než Hamleta.

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Totojsemja - Nápodobně! Četla jsem to sice před třemi roky nebo jak je to dlouho, ale pořád si to pamatuju a mám v plánu pustit se do dalších Štorchových děl. Mám ho možná o trošku radši než Foglara, nebo že by byli na stejné úrovni? :)

07.02.2016 4 z 5

Kristiánova legenda: Život a umučení svatého Václava a báby jeho svaté Ludmily Kristiánova legenda: Život a umučení svatého Václava a báby jeho svaté Ludmily Kristián

Docela mě to i bavilo, tedy, s jazykem či obsahem jsem neměla problém. Jen prokousat se poznámkami byl pak trošku oříšek. :)

Kouzlení Kouzlení Aprilynne Pike

Tenhle díl mě ze série bavil nejméně, ale chápu jeho význam v celé tetralogii.

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Milostný trojúhelník mě v prvním díle nebavil, až v tom posledním jsem ho.. nechci říct pochopila, já ho chápala celou dobu, ale pak se to příjemně rozuzlilo. Jinak mě nápad z prvního dílu fakt zabavil v mých dvanácti celou jednu noc. :)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Jste klan Kytice nebo klan Máj? Já rozhodně Kytice! Polednici znám už od raného dětství a ostatní balady mě taky vždycky bavily.

Láska a majestát Láska a majestát Oldřiška Ciprová

Tahle knížka mě trochu zklamala, možná proto, že jsem nedlouho předtím četla jinou knížku o stejné osobě a ta mi přišla historicky věrohodnější. Ale doporučuji, autorka vytvořila zajímavou zápletku.

Láska na třetí Láska na třetí Nick Spalding

Druhý díl se mi líbil stejně, možná o trochu víc než ten první. Škoda, že nebude vydána i trojka...

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Srdcovka, kterou si přečetla i moje sestra, která jinak nečte!

Ledová pustina Ledová pustina Maite Carranza

Taky občas zjistíte, že jste začali číst sérii druhým dílem? :D

07.02.2016 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Příběh téhle knížky mám ráda v knižní i ve filmové podobě. Další díly už nejsou tak sympatické, ale ten první vždycky bude stát za to. :)

Lord Mord Lord Mord Miloš Urban

O Miloši Urbanovi jsem nikdy předtím neslyšela a tenhle dokonalý román pro mě byl velmi milým překvapením. :-)

Lovci mamutů Lovci mamutů Eduard Štorch

Jsem divná, nebo nejsem sama, koho Lovci mamutů bavili? :-)

Dech smrti Dech smrti Arnaldur Indriðason

Islandská detektivka mi přijde taková hodně odlišná od těch, co znám. Pravda, ještě jsem nečetla žádnou švédskou či norskou či jinou severskou. Ale ty islandské jsou fakt... brutální.