Karimah Karimah komentáře u knih

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Nejhorší je, když si člověk uvědomí, že tihle lidé stále chodí mezi námi, nepotrestaní, vysmátí .... ve funkcích. Beze studu.

27.02.2021 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha mě naprosto nadchla svou lidskostí. Zasmála jsem se, poplakala, zamyslela se ...
A celou dobu jsem si Parvaneh představovala jako Anife Vyskočilovou.

08.12.2018 5 z 5

Modlitba za Černobyl Modlitba za Černobyl Světlana Alexandrovna Alexijevič

Velice silná kniha, určitě jedna z těch, na které se nezapomíná. Nedokázala jsem ji číst "normálním" způsobem, ale musela jsem dělat přestávky a hledat chvíle, kdy jsem se na ni dokázala naladit. Doporučila bych ji jako povinnou četbu, jak již zmínil někdo níže a určitě si od autorky přečtu i něco dalšího.

Co se týká samotné havárie, pamatuji si ji jako dítě, jak se v novinách psalo a v televizi vysílalo, že se nemáme čeho bát, vše je v pořádku. Přitom v Polsku lidé skupovali jód. Kniha mě navnadila najít si k tomu další informace, podívat se na dokumenty. Překvapilo mě, že radioaktivní mrak přešel přes naše území 3x!

"Dali mi dozimetr, k čemu je mi? Vyperu prádlo, je běloskvoucí, dozimetr zvoní. Připravím jídlo, upeču piroh, zvoní. Ustelu postel, zvoní. K čemu je mi? Krmím děti a pláču, maminko, proč pláčeš? ..."

06.05.2018 5 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Zpočátku skvělé, klasická Soukupová, ale místo, aby se příběh nějak vyvíjel, tak se jen nekonečně táhl. Konec byl už jen taková rána z milosti.

09.01.2023 3 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tohle by se mělo probírat na hodinách dějepisu místo memorování jmen vládců a dat.

30.07.2018 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

S Britt-Marií (aneb Ove v sukni) se poprvé seznámíme v knize Babička pozdravuje a omlouvá se a zde se dozvíme, co dalšího ji potkalo. Kniha je krásná, vtipná a zároveň smutná ...

12.11.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Červená knihovna pro babičku.

07.08.2018 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Nutně potřebuju další díl...

19.05.2018 5 z 5

Kniha nepřináší nic moc nového, jsou to v podstatě známá fakta zasazená do souvislostí, takové školní opáčko. Čte se dobře, je psaná jazykem srozumitelným i pro laiky a věřím, že zaujme i lidi, kteří se o tématiku zvlášť nezajímají.

25.03.2021 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Neskousla jsem autorčin styl. Nejdřív jsem si myslela, že je to taková legrace nebo "umělecký" úvod zvolený pro představení postav a pak už bude kniha pokračovat "normálně". Bohužel je to psáno stejně od začátku do konce.
---
Včera dočetla, všichni nesympatičtí, pak umřeli, nic se nestalo. Já žiju, lituju ztraceného času, o čem že to vlastně bylo, nevím.

31.07.2020 2 z 5

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

Znepokojivé zamyšlení nad dnešním světem a nad tím, co je a není normální. Hlavní postava zřejmě trpí lehčí poruchou autistického spektra a našla své životní poslání v plnění jasně daných manuálů, postupů a příkazů. A proč ne, většinou právě ti, kdo za sebou dokáží nechat vesnici z doby kamenné, v životě něco dokážou, minimálně prožít vnitřně spokojený život.

12.11.2019 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Výborné téma, zase jsem se dozvěděla něco nového. Bohužel styl psaní mě až tolik nenadchnul a příběh mohl být také propracovanější. Dalo se z toho vymáčknout víc.

24.04.2023 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Předchozí dva díly mě bavily mnohem víc. Tohle bylo místy zdlouhavé a občas jsem se v tom i ztrácela. Přesto se moc těším na pokračování.

16.09.2021 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Docela drsné, určitě by si to měli přečíst rodiče nejen budoucích baletek, ale i sportovců atd. Mimochodem je docela zajímavé sledovat další osud autorky, co dnes dělá a kam se posunula.

20.03.2021 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Nudné čtení

14.01.2021 3 z 5

Ženy z Bohnic Ženy z Bohnic Edna Nová

Líbilo se mi to moc a myslím, že tyhle archetypy žen se zdaleka nevyskytují jen za zdmi Bohnic, ale jsou naprosto univerzální, takovou Psycholožku, Věčnou oběť nebo Krev a mlíko zná ze svého okolí určitě každý. Kanárek zas nemá daleko k typické panelákové Pejskařce.
Docela mě zarazil popis Bohnic, 12 pacientů na pokoji, to bych teda v dnešní době nečekala!

21.12.2020 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Takhle si představuju dobře napsanou oddychovku. Zasmála jsem se, krimi zápletka byla taky fajn a happy end potěšil.

16.12.2020 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Mohlo to být celkem fajn, kdyby to neklouzalo jen po povrchu.

30.05.2020 3 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Vzhledem k negativním recenzím jsem vůbec neměla v úmyslu tuto knihu číst. Ale člověk míní a život mění. Náhodou se mi dostala do ruky a nelituju.

02.11.2019 5 z 5

Netroufam si hodnotit, mozna po druhem, tretim, ctvrtem ... cteni.
Momentalne se citim, jako bych precetla Maleho prince .... jineho .... o necem jinem .... ale pocit stejny.

14.12.2018