Karhal Karhal komentáře u knih

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Nemá smysl vymýšlet duchaplné hodnocení.. prostě perfektní kniha

11.11.2018 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Mistrovství slova, silnej příběh. Chytlavě podán, čtenář se opravdu několikrát z příběhu probere v lisabonské knajpě.

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Jedna z nejlíp napsaných knih. Čtivý až moc! pár dnů jsme chodil do práce jak mrtvola :) myslím, že soudit je nemůže nikdo. Šílená doba, podvraťácký lidi u moci.. z této knížky jde mráz po zádech. Povinnost.

05.06.2018 5 z 5

ukázka přívětivosti a otevřené náruče totalitního reřimu. Neunikne nikdo.

Motýlek Motýlek Henri Charrière

neuvěřitelná jízda od začátku do konce. román jak víno!

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

každodenní práce s ment. handicapovanými kolikrát není o diagnóze, ale o vlastním vztahu k těmto lidem. Tento autor ho má naprosto obdivhodný, inspirující. Více takových knih!

08.06.2019 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

povinná četba.

09.04.2019 5 z 5

Tajemný Etrusk Tajemný Etrusk Mika Waltari

z Waltariho se stal jeden z mých nejoblíbenějších autorů. Ten člověk musel mít v hlavě neuvěřitelný množství informací, který dokázal přetavit do skvělých románů. Tohle je jeden z nich!

04.03.2019 5 z 5

Škola Malého stromu Škola Malého stromu Forrest Carter (p)

super knížka, doporučuji číst tak od 12 a pak každých 10 let to přelítnout znovu. Člověk si aspoň uvědomí, že řeší fakt blbosti.. opravdu top 10

06.04.2018 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

člověk to čte s otevřenou pusou... lidi jsou schopni naprosto všeho... této době never more... a obrovskej obdiv přeživším, kteří dokázali vést "normální" život po osvobození.....

31.03.2018 5 z 5

příběh o lidské povaze, o Egyptu, o smyslu života. Jedna z povinností.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Knížka, která vás donutí přemýšlet o Ježíšovi. To stačí. Klasika.

Král Krysa Král Krysa James Clavell

tolik perfektně vykreslených mužských charakterů! Ty chlapy jsem měl celou dobu přímo před očima. Super knížka.

25.04.2019 5 z 5

Tajný deník Adriana Molea Tajný deník Adriana Molea Sue Townsend

skvělou, zábavnou formou napsaná srandička, která by neměla chybět. pobaví vždy. pondělí, 1. 2. - Pes se poblil.

Tajpan Tajpan James Clavell

pro mě jako obdivovatele asijské kultury lahůdka. Mám za sebou Krále krysu (perfektní), už se nemůžu dočkat Shoguna!

08.09.2019 5 z 5

Řecký poklad Řecký poklad Irving Stone (p)

opravdu někdy až moc popisné. Ale taky velmi inspirativní životní příběh!

28.10.2018 4 z 5

Midwichské kukačky Midwichské kukačky John Wyndham (p)

z "kukaček" jde mráz po zádech! perfektní čtení s přesahem žánru scifi

05.09.2018 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

krásný čtení o smutných událostech, proložené skvělým humorem. Perfektní.

14.08.2018 5 z 5

Pád Cařihradu Pád Cařihradu Mika Waltari

nevíme, co činíme! perfektní knížka, jako vždy dokáže naprosto vtáhnout do příběhu, do doby v něm popisované..

04.07.2018 5 z 5

Sukně z listí Sukně z listí Patrick White

hodně zajímavá kniha.. přemýšlím, kdo byl (je) větší "divoch". Jestli domorodci, nebo angláni... rozhodně stojí za přečtení.

22.03.2018 5 z 5