Karelvovsik Karelvovsik komentáře u knih

Nůž Nůž Jo Nesbø

Pan spisovatel se s hlavním hrdinou opravdu nemazlí a proto je Nůž podle mě nejlepší příběh s Harrym Holem. Doporučuji.

01.11.2019 5 z 5

Říše Říše Roman Bureš

Alternativní historii obvykle nečtu, tady jsem však udělal vyjímku , protože mám rád knihy pana Bureše, a rozhodně nelituji. Tento, místy hodně depresívní příběh hodnotím 90%.

22.04.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Příběh mě příjemně překvapil a hlavně na popis rozpojení ještě dlouho nezapomenu! Hodnotím 90%.

18.01.2019 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Pro mě zatím nejslabší Carter. Příběh se rozjel tradičně dobře , ale škoda toho ukvapeného konce. Podle mého názoru se mohl autor více věnovat linii s panem J. a mohl více rozvést konečné vyřizování účtů mezi panem J. a vrahem (na to jsem se marně těšil až do konce knihy). Přesto je kniha velice dobře čitelná ,tak jako ostatní Carteroviny. Hodnotím za 4,5 hvězdy.

09.07.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Nejlepší detektivka ,co jsem četl za poslední roky. Už teď se nemohu dočkat dalších knih od tohoto autora. Doporučuji.

01.01.2016 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Tentokrát půjdu proti proudu. Mě hašteření Kim s Travisem vůbec nebavilo a první půlku knihy jsem se do čtení musel doslova nutit. Závěr příběhu byl o něco lepší, ale celkově hodnotím jako průměr.

18.01.2019 2 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Nebyl to vůbec špatný příběh, ale k dílům mistra Kinga bych ho nepřirovnával. Hodnotím 75%.

07.08.2019 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Tak tuhle knihu jsem vůbec neměl v úmyslu si kupovat ani číst (vzhledem ke zdejšímu hodnocení), ale Ježíšek mi ji daroval pod stromeček a tak jsem se, z úcty k Ježíškovy ,pustil do čtení. Kosmonaut z Čech byl pro mě velice milým překvapením. Doslova svěží větřík, který provětral moji starou knihovnu. Tento hořkosladký příběh se smutným a zároveň nadějným koncem zanechal v mé duši hlubokou stopu a tak nemohu jinak ,než dát plný počet hvězd a doporučit ostatním čtenářům!

17.01.2018 5 z 5

Znesvětitel Znesvětitel Paul Finch

Skvělé,akční a napínavé od začátku do poslední stránky. Podle mě je Znesvětitel ještě lepší kniha než Stalkeři a proto se Paul Finch stává mým oblíbeným autorem.

29.04.2017 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Více než polovina knihy je nuda o ničem, druhá půlka je však výborná a stojí za přečtení. Všem budoucím čtenářům doporučuji přeskočit až do bodu,kdy se americká loď dostane k Saturnu. O nic důležitého nepřijdete.
Hodnotím celkově za 70%.

27.08.2019 4 z 5

Inferium Inferium Roman Bureš

Úžasný nový svět od Romana Bureše. Inferium mě bavilo víc než Kopřivův Asfalt a možná stejně jako trilogie Propast času. Už teď se těším na další knihu od Romana Bureše. Doporučuji.

30.03.2019 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Mám rád sci-fi a opravdu hodně se mi líbil Marťan, ale Artemis to byla jedna velká nuda. Scházela mi v knize akce a hlavně marťanův vtip. Hodnotím jako podprůměrné sci-fi. Bohužel.

21.08.2018 2 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Moje třetí kniha od Chrise Cartera a musím říct ,že každá další se mi líbila víc než předešlá. Způsob vražd v této knize mě dost překvapil , a to už mám přečteno pěkných pár detektivek. Netuším nakolik by byl ve skutečnosti realizovatelný , ale i tak to na uvěřitelnosti celé knihy neubírá. S chutí se hned pustím do Sochaře smrti.

09.06.2017 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Nenáročné, osvěžující a vtipné.

21.04.2017 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

O tom, že je Stephen King výborný vypravěč není třeba diskutovat. Pro mne však bohužel , v této knize mistr sklouzl od detektivního žánru zpět ke svému oblíbenému hororu. Konec hlídky se mi tak zdál celkově o hodně slabší než předchozí dva díly. Pro mne to není ani detektivka ani horor.

25.01.2017 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Nejdříve jsem přečetl knihu a byl jsem doslova nadšen (hlavně z toho ,jak vtipné může být sci-fi). Asi dva měsíce poté jsem viděl film a byl jsem trochu zklamán, protože mi tam chybělo několik scén z knihy. Knihu doporučuji.

06.12.2016 5 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Stephen King a detektivka? No, musím říct, že jsem do toho šel s obavami, jak se autorovi, pro něj tento nový žánr povede, ale kniha je výborná, jako mnoho jiných Kingových příběhů. Je malinko načichlá hororovým odérem, a to se mi právě velice líbilo.

11.11.2016 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Zatím mám přečteny asi 2/3 knihy, ale už teď můžu říct, že Stalingrad nedosahuje ani zdaleka zajímavosti a zábavnosti původní série. Zatím je to celkem nuda, a těch vulgarit je na mě až příliš.
Ohodnotím knihu až ji dočtu.

Dočteno. Bohužel závěr knihy žádnou změnu k lepšímu nepřinesl. Příběh se nikam nevyvíjí. Je to jen řada přestřelek a následných útěků. Autor nedostatek nápadů a vtipu nahrazuje vulgaritami, což se mi opravdu nelíbilo. U Stalingradu jsem se nezasmál ani jednou, narozdíl od původní série, která doslova sršela vtipem. Proti původní sérii fakt slabota. Hodnotím jako slabší průměr - 40%.

19.08.2019 2 z 5

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

Mám přečteny všechny knihy od Monse Kalentofta, ale tahle je podle mě ze všech nejslabší. Už na mě bylo těch alkoholických eskapád Malin Forsové nějak moc. Hodnotím jako slabší průměr-40%.

05.05.2019 2 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Příběh je hodně odlišný od předchozích knih Crise Cartera ,ale i tak je plný napětí a dějových zvratů . Čtenář se v knize hodně dozví o minulosti detektiva Roberta Huntera (pro mě další plus). Možná díky tomu, že je úplně jiný, se mi příběh líbil zatím nejvíc ze všech Carterovek.

22.06.2017 5 z 5