Karelvovsik Karelvovsik komentáře u knih

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Tak tohle se fakt nepovedlo! Zombie se v knize objeví až na posledních 30-ti stranách, do té doby je čtení dost nuda. Podle mě by knize slušel podtitul: ZOM-B, aneb z deníčku zlobivé holčičky. Dávám jednu hvězdu za snahu.

14.06.2018 1 z 5

Jepice Jepice James Hazel

První polovina knihy byla vynikající, pak však tempo a napětí pomalu klesalo. Hodnotím 80%.

01.04.2018 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Samotný závěr knihy (události v Hallstatu) mi přišel dost neuvěřitelný, ale jinak byl příběh stejně dobrý jako předchozí knihy s Martinem Servazem. Hodnotím 70%.

07.03.2018 4 z 5

Utajená mise Utajená mise Will Hill

Nic pro mě. Ten namyšlenej spratek Jamie mě dost vytáčel.

09.02.2018 2 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Tak tuhle knihu jsem vůbec neměl v úmyslu si kupovat ani číst (vzhledem ke zdejšímu hodnocení), ale Ježíšek mi ji daroval pod stromeček a tak jsem se, z úcty k Ježíškovy ,pustil do čtení. Kosmonaut z Čech byl pro mě velice milým překvapením. Doslova svěží větřík, který provětral moji starou knihovnu. Tento hořkosladký příběh se smutným a zároveň nadějným koncem zanechal v mé duši hlubokou stopu a tak nemohu jinak ,než dát plný počet hvězd a doporučit ostatním čtenářům!

17.01.2018 5 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Nechal jsem se nalákat filmovými ukázkami z připravovaného filmu s Natalií Portmann a pořídil jsem si tuto knihu. Bohužel musím napsat, že mi styl psaní ani příběh samotný neseděl. Hodnotím 30%

09.01.2018 2 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Kniha mě bavila a nebýt závěrečné scény ve věznici, tak bych uvažoval o udělení pěti hvězdiček. Rád bych si v budoucnu přečetl i další dvě knihy s Fabianem Riskem , pokud u nás vyjdou.

03.01.2018 4 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Každá další kniha od Angely Marsons se mi líbí víc a víc. Jen tak dál!

21.12.2017 4 z 5

Klub zabijáků Klub zabijáků Paul Finch

Oproti předchozím dvěma dílům je Klub zabijáků trochu slabší a méně uvěřitelnější. Poslední třetina knihy už mě příliš nebavila. Hodnotím 70%.

07.12.2017 4 z 5

Bambi Bambi Mons Kallentoft

Jak jsem se blížil při čtení k závěru knihy, tak už jsem tušil, že autor příběh uzavře buď velice rychle-na jediné stránce, nebo jeho rozuzlení nechá do další knihy. Skutečný konec knihy mě doslova šokoval. Tak ačkoliv je Mons Kalentoft můj oblíbený autor, za ten konec, i když slibuje další pokračování ,dávám hvězdu dolů. Hodnotím 70%.

02.12.2017 4 z 5

Číhání Číhání Eric Rickstad

Detektivka s krátkými kapitolami, četla se mi dobře. Největší překvapení pro mě bylo, že vůbec nenavazuje na první díl Vermontského cyklu -Tiché dívky. Pro mě za 4,5 hvězdy.

03.11.2017 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Konečně zase kniha, po několika odložených a nedočtených, která mě bavila. Jako detektivka je příběh lepší průměr, místy trochu zdlouhavá, ale hlavně mě fakt bavilo, jak v knize š..á kámen cihlu. Hlavně Sebastian neví kam by zasunul dřív. :o))

27.10.2017 4 z 5

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

Důstojné zakončení naprosto úchvatné trilogie. První polovina knihy byla trochu pomalejší, bez akce, ale po návratu viráků už měla kniha obvyklý spád. Na konci knihy mě zarazil fakt, na jakou úroveň se lidstvo dostalo za pouhých tisíc let. Osobně považuji celou trilogii za to nejlepší, co bylo kdy o upírech napsáno (nebo alespoň mnou přečteno), i když samotné Město zrcadel bylo podle mě nejslabší částí trilogie. Hodnotím za 4,5 hvězdy.

16.10.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Celkem slušná detektivka, jenom ta Kim Stoneová mi moc nesedla a pochybuji , že by s ní ve skutečném životě měli její nadřízení takovou trpělivost. Jak hlavní postava, tak kniha samotná mi hodně připomínala "Dívku v ledu" od Roberta Bryndzy. Jinak kniha určitě stojí za přečtení. Hodnotím jako lepší průměr , za tři a půl hvězdy.

20.09.2017 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 2 Vetřelci komplet - svazek 2 Robert Sheckley

Pro mě velké zklamání. První kniha "Válka vetřelců" ještě celkem ujde. (pro mě za 3 hvězdy)
Druhá kniha "Hon na vetřelce " je však o poznání slabší. V knize jsou vetřelci degradováni jen na jakýsi obtížný hmyz , jež hlavní hrdinové kosí doslova po stovkách, a to se mi nelíbilo. Celkově svazek hodnotím jako lehce podprůměrný, dal bych 2,5 hvězdy.

15.08.2017 3 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Ani pořádně nevím co napsat. Podle mě je kniha taková rychlokvaška. Příběh předvídatelně spěje ke svému předvídatelnému konci. Autor se mohl více věnovat vysvětlení konce Stvořitelů a hlavně rozvést linii s Elizabeth Shawovou a Davidem v době, kdy byli na planetě sami. Pro mě je kniha průměr i v oblasti vetřelčího universa , přesto jsem rozhodnutý ještě zhlédnout film. Možná , že pak svůj názor malinko poupravím. No uvidíme.

17.07.2017 3 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Pro mě zatím nejslabší Carter. Příběh se rozjel tradičně dobře , ale škoda toho ukvapeného konce. Podle mého názoru se mohl autor více věnovat linii s panem J. a mohl více rozvést konečné vyřizování účtů mezi panem J. a vrahem (na to jsem se marně těšil až do konce knihy). Přesto je kniha velice dobře čitelná ,tak jako ostatní Carteroviny. Hodnotím za 4,5 hvězdy.

09.07.2017 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Kniha oproti předchozím dílům s Robertem Hunterem byla o něco méně napínavá a strašidelná, ale i tak je pro mě pořád za 5 hvězd. Mučení Červa Netvorem byla fakt zvrácenost! Snad poprvé jsem po přečtení knihy vraha litoval !

28.06.2017 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Příběh je hodně odlišný od předchozích knih Crise Cartera ,ale i tak je plný napětí a dějových zvratů . Čtenář se v knize hodně dozví o minulosti detektiva Roberta Huntera (pro mě další plus). Možná díky tomu, že je úplně jiný, se mi příběh líbil zatím nejvíc ze všech Carterovek.

22.06.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Kniha sama o sobě byla skvělá, tak jako zatím vše od Chrise Cartera , ale měl bych malou výtku k překladu: Opravdu byly sochy z částí těl obětí "GROTESKNÍ" ?? Mě by tam líp pasovalo slovo hrůzné nebo odporné , ohavné ,děsivé...atp. Ono slovo "groteskní" v souvislosti s místy činu nebo zohavenými oběťmi se nesčetněkrát vyskytuje i v jiných knihách od tohoto autora a mě osobně přijde značně nepatřičné.

19.06.2017 4 z 5