Utajená mise ekniha

Život Jamieho Carpentera už nikdy nebude jako dřív. Jeho otec je mrtvý, matka nezvěstná a on sám byl zachráněn na poslední chvíli neznámým mužem jménem. Jamie je odvezen do zvláštního Oddělení 19, kde je zařazen do utajené organizace zodpovědné za kontrolování nadpřirozena. Za pomocí členu tajné organizace se Jamie vydává na dobrodružnou a nebezpečnou misi, na které se pokusí zachránit matku ze spárů zla. Oddělení 19 nás provede skrze historie po celé Evropě, ale i dále – z dlážděných uliček viktoriánského Londýna až do New Yorku z doby prohibice, z ledových pustin arktického Ruska až do zrádných hor Transylvánie. Zčásti moderní thriller a zčásti klasický horor je plný záhad a bojů a přináší takovou míru napětí, že knížky s Darrenem Shanem vedle něj vypadají jako romantická komedie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198025/big_utajena-mise-198025.jpg 3.840

Department 19 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Department 19, 2011

Kniha Utajená mise

renefer
28.08.2019

No nevím. Pokračování románu Drákula ve spojení s Frankensteinem se moc nepodařilo. Stěží uveritelny hlavní hrdina 16 letý kluk, který po jednodenním výcviku šéfuje oddílu v tajné sekci pro nadpřirozeno jen proto, že chce najít maminku. Divné popisy akcí by se hodily spíš do scénáře k filmu a odfláknutá korektura ze strany Moby (spát x psát, Frankenstien atd.) ubírají další hvězdičku.

trudoš
30.05.2018

Nenáročná dobrodružka dle šablony „Jak se talentovaný klučina dostal ke speciálním jednotkám pro lov monster, udělal tam bezva kariéru a později zachránil svět“. Nastylizovaný děj má slušný spád, je nápaditý a na fantastiku pro mládež i překvapivě krvavý. Takový Darren Shan, ještě když měl o čem psát. Přesto celek postrádá špetku originality, čistě proto, že se autor bojí opustit cesty zavedených osnov. Brzy tak zápletka sklouzne k předvídatelným zvratům, jež překvapí pravděpodobně jen knižní nováčky. Tenhle nešvar ovšem vyvažuje strhující tempo, které nedává postavám vydechnout prakticky ani na minutku. Občas to sice až komicky připomíná Jiřího Kulhánka pro teenagery, kdy šestnáctiletý hrdina kropí upíry samopalem, jako by to byla ta nejnormálnější věc na světě, ale co už, pulpu se meze nekladou.
Každopádně ta věková hranice je tu poměrně striktní, takže nejdou-li vám pod nos romány, ve kterých náctiletí cápci dávají rozkazy ostříleným veteránům, ani pro vás nemá smysl knihu otvírat.

Karelvovsik
09.02.2018

Nic pro mě. Ten namyšlenej spratek Jamie mě dost vytáčel.

martinkaLLL
07.08.2016

Příběh vymyšlen moc dobře, ale styl psaní mně vůbec nevyhovoval. Další díl určitě číst nebudu.

greetchen
10.07.2016

Kniha je určena spíše pro teenagery, ale nabízí povedený a napínavý příběh plný upírů, tajemna, akce i hledání svého místa v období dospívání. Je v ní možná až moc popisného násilí a krve, ale jinak nemohu knize nic vytknout, četla se příjemně svižně.

Patapuf
17.03.2016

Parádní čtení spíše pro mladší čtenáře, které ale neurazí ani dospělého... Příběh plný upírů a nastupující puberty....

qydko
07.03.2016

Kniha čtivá, využívající oblíbeného upířího tématu. Není to úplná slátanina, má jakýsi nápad, ale některé pasáže mi připadaly tak nějak zbytečné. Přesto je lepší než mnoho knih na podobné téma, takže určitě nemám problém ji doporučit.

achilles
18.08.2015

Docela čtivý a napínavý thriller o upírech zejména z rodu Draculova. Tentokrát vládne Alexandru, ale ve druhém díle by se prý měl probudit i Dracula. Každopádně i Alexandru dal Černému světlu dost práce. Román je napěchován známými jmény z historie a snad kromě rychlého konce (podobnému scéně z Ramba), kdy pár agentů zničí hnízdo upírů, to je pěkné čtení.