karel.kral karel.kral komentáře u knih

Artemis Artemis Andy Weir

Kromě slabšího a méně uvěřitelného konce se mi kniha opravdu líbila. Skvělé čtivé Sci-fi s propracovanými technickými detaily. Oceňuji, že kniha je dobře napsaná a nejsou v ní technické nesmysly. Působí to velmi uvěřitelně.

20.05.2020 4 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Tahle kniha mě opravdu bavila. Dobře napsané, psychologicky živé, uvěřitelné chování postav. Vtáhlo mě to. Závěrečný zvrat byl trochu neuvěřitelný, ale co... Doporučuji.

15.05.2020 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Jsem vděčný panu Moudrému, že tuhle knihu napsal. Bez ní by byla trilogie neúplná. Na začátku kniha dost připomínala Kulhánkův styl, od půlky se bohužel mění na těžko uvěřitelnou pohádku (i v rámci tohoto žánru). Aneb "jak počítač Saladinu vyhrál bitvu nad půlkou vesmíru". Dočítám to pouze proto, abych dočetl.

30.12.2019 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Jestli toto je nejlepší kniha Jojo Moyes, tak díky! Dalo se to číst, ale je to vyloženě červená knihovna.

23.07.2019 3 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Od začátku do konce vytrvalé ublížené stěžování na to, jak se manželka emancipovala a jak ho nemá ráda. Oproti starším Vieweghovým knihám je to slabota. Dvě hvězdy za to, že autor prošel snad všechny esoterické luhy a háje a dokáže je vtipně glosovat. Ovšem stále z pozice ublíženého chlapa, co umí jenom odmítat a chlastat. Hned jsem se podíval na pár pořadů o Veronice Vieweghové, to musí být zajímavá ženská.
Ovšem ta dula, to byla postava snad vymyšlená jako pomsta všem ženám.

05.05.2019 1 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Četlo se mi to pěkně, zvláště příběhy z dětství. Ale asi v půlce knihy jsem zjišťoval, že se do čtení musím nutit. Chybělo tam větší napětí a spád. Příběhem patří k tomu lepšímu, co jsem četl.

22.04.2019 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kniha, která má hloubku. Určitě není pro každého, ale já jsem poslední roky nic tak hlubokého nečetl. Jemný, pomalý příběh lásky a smrti.

08.04.2019 5 z 5

Pane Bůh, tady Anna Pane Bůh, tady Anna Sydney George Hopkins

Povídání o bohu zabalené do kouzelného příběhu mladé dívky a jejího objevování světa. Vřelý a živý příběh. Nemůžu říct, že bych všemu, co Anna objevila, rozuměl, ale kniha je kouzelná.

28.02.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Začalo to pěkně svižně, ale jak kniha pokračovala, děj ztrácel stále více na uvěřitelnosti a stával se stále více pohádkou.

23.02.2019 2 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Všechny Kingovy knihy jsem doslova zhltal, ale tuhle prostě ne. Musím se do jejího čtení nutit. Děj neplyne, strašná spousta odboček, úplně chybí Kingova propracovaná psychologie postav. Už to nějak dočtu, ale zdaleka mě to nebaví.

07.01.2019 2 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Bavilo mě to tak do půlky a pak už to bylo velice monotónní. Konec jsem vyloženě protrpěl a popřeskakoval.

04.11.2018 2 z 5

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Tahle kniha mě fakt bavila.

03.04.2018 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Knihu jsem přečetl se zatajeným dechem. Fakt skvělý příběh, skvělé vyprávění, prostě Kulhánek.

03.04.2018 5 z 5

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Nekončící bojový děj z pohledu bojové umělé inteligence. Je to trochu moc plochý příběh, ale zhltnul jsem ho, mám tyhle příběhy z vesmíru rád.

03.04.2018 3 z 5

Zakuti v oceli Zakuti v oceli Miroslav Žamboch

Jedna z lepších Žambochových knih. Akční příběh z post apokalyptického světa, kde je všechno jedovaté... A v něm samozřejmě hrdina, který se zamiluje.

03.04.2018 4 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Mě se kniha líbila. Dobrý pohled do světa modelingu, filmu. Pro Coelha netypická kniha.

17.01.2018 5 z 5