kanitsuj Online kanitsuj komentáře u knih

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Příběh mne do dvou třetin románu bavil. Autor v něm popisoval vzpomínky několika bývalých spolužáků /rivalů v lásce ke krásné spolužačce/ na léta strávená ve škole. Občas nechyběla nějaká ironická poznámka či špetka černého humoru a kapitoly věnované vzpomínkám samotného autora se ještě daly snést. Bohužel, čím více spělo vyprávění ke konci, tím se původní laťka snižovala, až zůstala ležet při zemi. Komentáře autora už příliš tlačily na pilu, tak jak je pro Viewegha příznačné, a osudy postav vyšuměly do prázdna. Chápu záměr autora, ale k zapamatovatelnému mistrovskému dílu ho nedotáhl.

21.03.2019 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Pro mne nejlepší Karikův román z trojice hororů "Strach-Trhlina-Tma", přesto nemůžu napsat, že jde o něco děsivého a hrůzu nahánějícího. Atmosféra byla určitě lépe vylíčena ve Strachu. Tma mne do dvou třetin nebavila - autor se dost opakoval, jeho vševědoucí mentorský tón mne už značně iritoval a když se hrdina chytil do pasti, to už bylo za hranou zdravého rozumu a mé čtenářské inteligence, nicméně závěr dal všemu překvapivý smysl /na rozdíl např. od Trhliny/. Odnáším si pocit, že jsem četla kvalitní psychologickou detektivku, ale nikoli horor, který nedá spát.

15.01.2019 4 z 5

Sedm dní spolu Sedm dní spolu Francesca Hornak

Příběh, který Vám zaručeně zpříjemní období mezi vánočními svátky. Rodina, v níž už má každý člen něco odžito, je nucena strávit sedm společných dní za zdmi svého venkovského sídla. Každý den i noc vyplouvají na povrch různá tajemství, ke slovu se hlásí léta potlačované emoce a je jen otázkou času, zda to rodinu vyvrátí z kořenů nebo naopak semkne. Podle mého názoru autorka málo pracovala s budováním dramatického napětí v závěru jednotlivých kapitol, čtenář na několik malých výjimek ví, kam se bude děj pravděpodobně ubírat. Očekávala jsem asi vzhledem k rozsahu knížky i hlubší psychologii postav a propracovanější líčení atmosféry velkolepého viktoriánského panství. Myslím, že knížka mohla být o malinko lepší, než je, ale na druhou stranu se jedná o autorčin debut, tak jí mnohé odpouštím a s optimismem vyhlížím její následující počin:-)

31.12.2018 4 z 5

Tvůrci náhody Tvůrci náhody Joav Blum

Knížku nejsem schopna číst, absolutně mne nebaví, nejsem asi správný typ pro tento styl vyprávění.

23.10.2018 1 z 5

Malé černé a devět žen Malé černé a devět žen Jane L. Rosen

Originálně vystavěný příběh, který se točí okolo jedněch "malých černých" šatů sezóny. Čtení mne bavilo, i když bylo zpočátku obtížné orientovat se mezi všemi postavami. V závěru mne ani nepřekvapil fakt, že autorka mimo jiné tvoří i filmové scénáře, byla to skutečně taková druhá "Láska nebeská"!:-)

09.08.2018 4 z 5

Léto s frajerem Léto s frajerem Petra Martišková

Dávám opět průměrné hodnocení, i když v tomto případě bych možná ještě půl hvězdičku ubrala. "Léto na vodě" bylo o něco lepší, čekala jsem větší romantiku a autorka první polibek ústřední dvojice tak oddalovala, že jsem si myslela že se ho snad nedočkám ani na poslední stránce:-)

06.08.2018 3 z 5

Miluji tě, nenávidím tě Miluji tě, nenávidím tě Christina Lauren

Tak toto je nějaké velmi slabé, musím souhlasit s předchozími komentáři, protože ani mne čtení v tomto případě příliš nebaví. Děj je velmi rozvleklý a nezáživný a to jsem už za polovinou, žádné vášně se nekonají a zápletka na tak velký rozsah stránek prostě nestačí. A raději ani nepsat podrobněji o tom, jak některé pasáže svou triviálností a blbostí úplně uráží čtenářovu inteligenci. Od Božského bastarda je tendence bohužel rapidně sestupná:-(

18.07.2018 2 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Přestože jsem knihu četla jako poslední a patřím mezi ty čtenáře, kterým se podobný styl příliš nelíbí, příběh se mi zdál z trojice románů, které od pana Hartla dosud vyšly, jednoznačně nejlepší. Pozitivně hodnotím především zajímavý a zdánlivě banální nápad - hrdinové - bývalí spolužáci ve středním věku si uvědomují, že žijí životy, s nimiž nejsou spokojeni, a tak si vymyslí úkoly, které musí splnit, aby získali nové sebevědomí a neztratili respekt ostatních. Jednoznačně by se román dal rozpracovat lépe, o tom určitě není pochyb, také jazyková úroveň je tristní a ke konci jako by příběh ztrácel na tempu a autor potřeboval vše rychle vyřešit. Znovu se objevují závažná témata, o který se píše s nadhledem a humorně, aby vše skončilo v záplavě padajících konfet:-) Je to jednoduché čtení, pro nenáročného čtenáře, které po přečtení ihned zapomenete a tak je to třeba brát!

26.04.2018 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Kniha mne příjemně překvapila a ačkoli jsem se během jejího čtení nebála, prožívala jsem atmosféru příběhu, jako by byla plastická. Oceňuji autorův výjimečný cit pro popis prostředí /situace se sousedkou a nůžkami na nehty je malé mistrovské dílo/ i v celku originální pointu příběhu, která čtenáře doslova vtáhne do děje. Mysteriózní zápletka je z logiky věci trochu přitažená za vlasy a popis některých scén svojí apokalyptičností a hypernerealističností směle koresponduje se závěrečnými scénami jaké známe spíše z románů zahraničních autorů /Harlan Coben, Lisa Jackson nebo Stephen Jones/. Nejsem taková znalkyně Kingových románů, abych mohla hodnotit s tohoto směru, ale pro mne je pan Karika nečekaným objevem a velmi ráda si od něho přečtu něco dalšího.

08.11.2017 4 z 5

Tajemství panenky Tajemství panenky Petra Hammesfahr

V knihovně mne na první pohled zaujal popis na přebalu, který avizoval zážitek příjemné duchařské četby. Jednoznačně jsem ale v tomto žánru četla lepší kusy, neboť zde je od počátku poměrně zřejmé, co se kdysi událo a jak se bude příběh vyvíjet dál. Linka scénáristova psaní působila zbytečně, hlavnímu příběhu spíše ubírala než přidávala a obtěžovalo mne i značné množství jazykových archaismů - jako by se překladatel nedokázal rozhodnout, do jaké doby příběh usadí. Pro mne šlo bohužel spíše o zklamání.

10.10.2017 2 z 5

Čtvrtá oběť Čtvrtá oběť Håkan Nesser

Moje třetí setkání s Nesserem, román jsem rychle přečetla a závěr mne poměrně šokoval, protože přišel úplně z čistajasna a nejsem si tak docela jistá, jak mohl být bestiálním zločincem právě tento hrdina, neboť musel léta potlačovat naprosto chorobné vášně. Způsob provedení vražd mi též nekoresponduje s jeho mnohaletým poklidným životem. A ten únos na závěr byl možná až zbytečný - ale chápu, že byl potřeba, aby se čtenář dozvěděl všechny podrobnosti. Až příliš poklidné tempo, během něhož probíhalo vyšetřování bylo místy k nevydržení. Jinak velmi čtivá detektivka psaná kultivovaným jazykem.

27.09.2017 3 z 5

Hlubina temných strachů Hlubina temných strachů Fran Krause

Průměrný komiks, místy vtipný, ale rozsah je tak malý, že si ho člověk přečte cestou z knihovny. Z nápadu se podle mého názoru dalo vytěžit mnohem více.

27.09.2017 3 z 5

Rudo Rudo Daniel Majling

Skvělý a moc vtipný komiks, který se pěkně čte a rozesmává na každé stránce. Čtyři hvězdičky dávám jenom proto, že poslední příběh mne již nebavil tolik jako předchozí. Na rozhovor bradavek budu dlouho vzpomínat:-)))

27.09.2017 4 z 5

Jsem single a pomstím se Jsem single a pomstím se Tracy Bloom

V tomto případě rozhodně nejde o románový počin, který by obsadil první příčky žebříčku a to ani ve sféře oddechové romantické literatury. Jedná se o banální příběh s předvídatelnou zápletkou a místy velmi trapnými situacemi, ve kterých se ocitají hlavní hrdinové. "Americké" kýčovitosti odpovídá bohužel i jazyková stránka překladu, ale protože jsem četla i horší, dávám alespoň dvě hvězdičky.

07.09.2017 2 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Kate Eberlen

Jsem velkým fanouškem podobného typu románů a ač byl tento trochu obšírnější a za polovinou jsem již skoro nevěřila, že se hrdinové vůbec kdy setkají, jednalo se o milé čtení, uvěřitelné situace, moudré i vtipné postřehy ze života, jen snad ten závěr...byl takový příliš ... Alexandro - Potterovský, tak proto o jednu hvězdičku ubírám, ale v romantické nenáročné četbě jde určitě o lepší nadprůměr!

01.08.2017 4 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Spíše podprůměrná, ale čtivá velmi oddechová romantická četba, některé situace i chování hlavních hrdinů bylo nepravděpodobné a nebo nepochopitelné. S odstupem 14 dní již skoro nevím, o čem knížka byla. Další autorčina díla si proto klidně nechám ujít.

11.07.2017 2 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Zpočátku jsem měla trochu problém se začtením a orientováním se, kdo je kdo a jakou má v příběhu úlohu, nicméně potom jsem ocenila především barvité popisy australské přírody a atmosféry pobřežní zátoky "Silver Bay". Hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická a vztah mezi ní a Mikem na mne působil i přes veškeré intimní popisy překvapivě chladně. Zápletka pro mne nebyla dostatečně zajímavá a konec byl spíše očekávaný, proto hodnotím pouze třemi hvězdičkami. Ovšem ne proto, že by kniha byla obecně slabá, ale protože ji řadím mezi slabší v řadě autorčiných příběhů.

03.04.2017 3 z 5

Hledání bodu G Hledání bodu G Daniel Webber

Tak toto byl opravdu můj velký přehmat, již dlouho jsem nečetla nic tak zbytečného a trapného! Knížka mi absolutně nesedla, vůbec nerozumím, co jí autoři zamýšleli - oddechovou knížku pro čtenáře 50+?, sexuální příručku proloženou vtipy ve stylu "Jó, to bylo tenkrát tak a dnes je to tak a v souvislosti s tím mne napadá tento chabý zvětralý vtip.". Nebo má být knížka rozhřešením pro všechny, kteří podvádí a nebo jsou podváděni, že je to tak v pořádku, žijeme jen jednou a lepší už to nebude? Odpuzovalo mne snad úplně všechno, značně promiskuitní ústřední dvojice i další nadužívaná slova. Komu vadila "fábinka" nebo "klinicky v pořádku", ví, o čem píši...Již nikdy více!

13.03.2017 1 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Zatím jsem asi ve čtvrtině knížky a přiznám se, že mne příliš nebaví. Připomíná mi svým stylem knihy Barbary Erskinové a asi jsem již podobným typem románů přesycena.

10.02.2017 2 z 5

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Četla jsem "Aljašku" i "Kateřiny" a Will Grayson by byl přesně uprostřed. Na můj vkus je příliš "americký" (především velkolepý závěr:-)), ale knížka měla vtip související se zdvojením Graysonů a také autorská spolupráce pánů Greena a Levithana byla milým zpestřením. Soukromý život gayů je mi zcela neznámý, přesto mi toto téma výrazně nevadilo a u veršů z Drobkova muzikálu jsem se velmi pobavila a jeden si dokonce vypsala na památku:-)

05.12.2016 3 z 5