Chybíš mi

Tess s Gusem jsou si souzeni. Jen se zatím neměli šanci poznat. A možná k tomu nikdy ani nedojde… „Dnešek je první den zbytku tvého života“ stojí na dekoračním talíři v jejich kuchyni a Tess tohle motto nedokáže pustit z hlavy, přestože je právě ve Florencii a měla by si před nástupem na vysokou užívat poslední bezstarostné prázdniny. Její život se brzy od základu změní – ovšem jinak, než čekala. I Gus je tou dobou ve Florencii, na dovolené s rodiči. Do jejich života už jedna náhlá a dramatická změna zasáhla. Gus se snaží svým rodičům zavděčit, ale ve skutečnosti touží uniknout a najít sama sebe. Než se oba vrátí zpátky domů, jejich cesty se na letmý okamžik zkříží. Během následujících šestnácti let jim život klade do cesty velmi rozdílné nástrahy a výzvy. Svede osud jejich cesty dohromady?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/329845/chybis-mi-XVL-329845.jpg 4.360

Miss you (2016)

Vydáno:, Mladá fronta

JanaG.1979

Knížka, kterou jsem nemohla odložit, prostě se četla jedním dechem...Nejednou mi ukápla slza...to jak se Tess vyrovnává se smrtí maminky, jako by četla mé myšlenky, tak moc jsem jí rozuměla. Když máte stejný osud jako hlavní hrdinka, knížka nabírá jiný rozměr...

Baraaa

Hezké a zároveň smutné, uvěřitelné i neuvěřitelné zároveň. Obě hlavní postavy se čtenáři opravdu odkryjí stejně tak Londýn a Itálie, která tam značně dýchá. Děj má celkem svižné tempo, ale těch náhod tam bylo až moc, i když na tom byla kniha od začátku stavěná a bylo až s podivem, že se cesty osudu znovu spojily až po 15 letech, ale.. konec otevřený, věřím v happyend.

Míša.Šnaj

Úchvatný, i když zpočátku smutný příběh o náhodných a dlouho neúplných setkáních. Vždy mě potěšilo, když jsem ve vyprávění našla zmínku o druhé postavě a občas to celé vypadalo až neuvěřitelně, ale proč ne? O tom přece knihy i život bývají. A konec dává možnost domyslet si, co bylo dál, což je na jednu stranu dokonalé (každý si může myslet své), ale na druhou vás to nutí víc přemýšlet o autorovi a jeho verzi konce...

Radííí

Přiznám se, že to není žádná pecka... doopravdy oddychovka s relativně smutným, negativním příběhem...aspoň tak to na mě působilo celou dobu... :)

Anna 13

Příběh o osudovosti lásky...
O tom, že toho pravého můžeme v životě mnohokrát minout, ale osud nás dohromady stejně svede.

Pro někoho příliš naivní, pro mě plný naděje a optimismu...

Poznáte Londýn tak, jak ho neznáte a o Florencii si začnete myslet, že je nebem na zemi... Kniha na vás zapůsobí svým svižným tempem, opravdovostí příběhů a zlomovými momenty. Vzbudí ve vás soucit, poznání, podobnost s vaším vlastním životem...

Nezapomenete na ni a poslední stránky si vychutnáte do posledního slova... A pak nastane konec, který si domyslíte, protože kniha nekončí... Poslední stránkou totiž příběh teprve začíná...

Má recenze: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1803/chybis-mi-kate-eberlenova

gracieJ

Knihu jsem přečetla jedním dechem, zajímavý, do detailů promyšlený, příjemný a otevřený příběh.

Joyce24
20.12.2017

Příjemný příběh ze života o tom, jak náhoda či osud svede dva zcela neznámé lidi v jednu chvíli na jedno místo,aby se vzápětí opět jejich cesty rozešly. Existuje však něco jako osud a sejdou se ještě tito dva mladí lidé ?

jluky
25.11.2017

Bolo to výborné, reálne - s každodennými starosťami, sklamaniami, výhrami i prehrami v živote a k tomu kúsok romantiky.

parvitas
17.10.2017

Bolo to ok. Len ja tak neznášam knihy (a filmy), kde sa hlavní hrdinovia celé veky míňajú a obchádzajú, aj keď sú si súdení... Ale vlastne bolo to fajn. Vyslovene oddychovka. A asi by mi ani nevadilo, keby to skončilo inak. Určite sa mi to páčilo viac, ako čojaviem, napr. Láska z filmu. Som zvedavá, čo na to povie mamina, chcela niečo nenáročné.

terezas23
09.10.2017

Knihu bych hodnotila rozhodně pěti hvězdičkami. Co jsem knihu začala číst, nechtěla jsem přestat. Dva dojemné příběhy dvou mladých lidí Tess a Guse. K této knize nemám žádnou připomínku.

emma_belle
13.09.2017

Hodnocení něco mezi 4-5.
Hrdinčin život opravdu není lehký a zdá se, že jí štěstí opravdu moc nepřeje a nikdo to nevidí a kromě kamarádky, která jí ale ve výsledku taky podrazí, se o ni nikdo nestará.
Za velký bonus knihy považuji otevření tématu rakoviny prsu - i když při čtení jsem z toho někdy měla až paranoiu.
Příběh hlavního hrdiny je taky zajímavý - postoj rodičů je těžko pochopitelný.
No hnusné bylo jak je hl. hrdina vlastně slepě využíván ženou, která si ho vybrala jako náhradníka až po scénu, kdy přichází o děti - to mě jako čtenáře opravdu naplnilo beznadějí a evidentně to poukazuje na to, že člověk má víc používat mozek a nenechat se ovládat jen pudy..
Celkově hodnotím jako velmi dobrou knihu, ale jestli čekáte oddechovou pozitivní pohodovku, šáhněte jinam.

JanaDor
23.08.2017

Osudy hrdinů jsou velmi pestré a provází je smutné i šťastné chvíle, jako v životě. Vyprávění bylo velmi příjemné a přirozené. Je to román o lásce, ale přehnané popisy zamilování a vzdychání nad láskou zde nenajdete. Je to jemně nastíněné a řekla bych, že láska je okrajová. Důležitý je osud, co vše je potkalo, než se opravdu ti dva sešli a seznámili se. Věřím, že je to možné. Kniha je čtivá, pestrá, dojemná, lehce romantická a táááák opravdová.

krej
10.08.2017

Nádherná kniha. Úžasná na léto

Evule81
04.08.2017

Pěkná odpočinková kniha

kanitsuj
01.08.2017

Jsem velkým fanouškem podobného typu románů a ač byl tento trochu obšírnější a za polovinou jsem již skoro nevěřila, že se hrdinové vůbec kdy setkají, jednalo se o milé čtení, uvěřitelné situace, moudré i vtipné postřehy ze života, jen snad ten závěr...byl takový příliš ... Alexandro - Potterovský, tak proto o jednu hvězdičku ubírám, ale v romantické nenáročné četbě jde určitě o lepší nadprůměr!

miška22
24.07.2017

Krasne se cte, od zacatku do konce mne umela rozplakat i pobavit... Vetsina okamziku mi prisla opravdu realna a dokonce mi pripominala lidi v mem okoli... Za me super, styl mi trochu pripominal knihu Jeden den, coz je jedna z mych oblibenych knih!

juju94
07.07.2017

Kniha o tom, že náhody a osud existují. Dva vzájemně propletené příběhy a dva odlišné životy. Tess má tolik snů a tužeb, které se jednoho dne rozplynou a ona nemá navybranou. Její životní příběh mě doslova pohltil. Z mladé nezávislé dívky se nedobrovolně stane žena v domácnosti. Gus je od začátku velmi zvláštní postavou, která mě svým způsobem štvala, ale nutila mě číst dál.

Zozol.ka
17.06.2017

Skvělá knížka. Oddychovka, dobře se čte a nutí člověka nepřestávat ve čtení :)) Jen ten konec. Ten konec.