Chybíš mi

Chybíš mi https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329845/bmid_chybis-mi-XVL-329845.jpg 4 132 31

Tess s Gusem jsou si souzeni. Jen se zatím neměli šanci poznat. A možná k tomu nikdy ani nedojde… „Dnešek je první den zbytku tvého života“ stojí na dekoračním talíři v jejich kuchyni a Tess tohle motto nedokáže pustit z hlavy, přestože je právě ve Florencii a měla by si před nástupem na vysokou užívat poslední bezstarostné prázdniny. Její život se brzy od základu změní – ovšem jinak, než čekala. I Gus je tou dobou ve Florencii, na dovolené s rodiči. Do jejich života už jedna náhlá a dramatická změna zasáhla. Gus se snaží svým rodičům zavděčit, ale ve skutečnosti touží uniknout a najít sama sebe. Než se oba vrátí zpátky domů, jejich cesty se na letmý okamžik zkříží. Během následujících šestnácti let jim život klade do cesty velmi rozdílné nástrahy a výzvy. Svede osud jejich cesty dohromady?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Mladá fronta

Miss you , 2016

jluky
25.11.2017 5 z 5

Bolo to výborné, reálne - s každodennými starosťami, sklamaniami, výhrami i prehrami v živote a k tomu kúsok romantiky.

parvitas
17.10.2017 3 z 5

Bolo to ok. Len ja tak neznášam knihy (a filmy), kde sa hlavní hrdinovia celé veky míňajú a obchádzajú, aj keď sú si súdení... Ale vlastne bolo to fajn. Vyslovene oddychovka. A asi by mi ani nevadilo, keby to skončilo inak. Určite sa mi to páčilo viac, ako čojaviem, napr. Láska z filmu. Som zvedavá, čo na to povie mamina, chcela niečo nenáročné.

terezas23
09.10.2017

Knihu bych hodnotila rozhodně pěti hvězdičkami. Co jsem knihu začala číst, nechtěla jsem přestat. Dva dojemné příběhy dvou mladých lidí Tess a Guse. K této knize nemám žádnou připomínku.

emma_belle
13.09.2017 5 z 5

Hodnocení něco mezi 4-5.
Hrdinčin život opravdu není lehký a zdá se, že jí štěstí opravdu moc nepřeje a nikdo to nevidí a kromě kamarádky, která jí ale ve výsledku taky podrazí, se o ni nikdo nestará.
Za velký bonus knihy považuji otevření tématu rakoviny prsu - i když při čtení jsem z toho někdy měla až paranoiu.
Příběh hlavního hrdiny je taky zajímavý - postoj rodičů je těžko pochopitelný.
No hnusné bylo jak je hl. hrdina vlastně slepě využíván ženou, která si ho vybrala jako náhradníka až po scénu, kdy přichází o děti - to mě jako čtenáře opravdu naplnilo beznadějí a evidentně to poukazuje na to, že člověk má víc používat mozek a nenechat se ovládat jen pudy..
Celkově hodnotím jako velmi dobrou knihu, ale jestli čekáte oddechovou pozitivní pohodovku, šáhněte jinam.

JanaDor
23.08.2017 4 z 5

Osudy hrdinů jsou velmi pestré a provází je smutné i šťastné chvíle, jako v životě. Vyprávění bylo velmi příjemné a přirozené. Je to román o lásce, ale přehnané popisy zamilování a vzdychání nad láskou zde nenajdete. Je to jemně nastíněné a řekla bych, že láska je okrajová. Důležitý je osud, co vše je potkalo, než se opravdu ti dva sešli a seznámili se. Věřím, že je to možné. Kniha je čtivá, pestrá, dojemná, lehce romantická a táááák opravdová.

krej
10.08.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Úžasná na léto

Evule81
04.08.2017 5 z 5

Pěkná odpočinková kniha

kanitsuj
01.08.2017 4 z 5

Jsem velkým fanouškem podobného typu románů a ač byl tento trochu obšírnější a za polovinou jsem již skoro nevěřila, že se hrdinové vůbec kdy setkají, jednalo se o milé čtení, uvěřitelné situace, moudré i vtipné postřehy ze života, jen snad ten závěr...byl takový příliš ... Alexandro - Potterovský, tak proto o jednu hvězdičku ubírám, ale v romantické nenáročné četbě jde určitě o lepší nadprůměr!

miška22
24.07.2017 4 z 5

Krasne se cte, od zacatku do konce mne umela rozplakat i pobavit... Vetsina okamziku mi prisla opravdu realna a dokonce mi pripominala lidi v mem okoli... Za me super, styl mi trochu pripominal knihu Jeden den, coz je jedna z mych oblibenych knih!

juju94
07.07.2017 4 z 5

Kniha o tom, že náhody a osud existují. Dva vzájemně propletené příběhy a dva odlišné životy. Tess má tolik snů a tužeb, které se jednoho dne rozplynou a ona nemá navybranou. Její životní příběh mě doslova pohltil. Z mladé nezávislé dívky se nedobrovolně stane žena v domácnosti. Gus je od začátku velmi zvláštní postavou, která mě svým způsobem štvala, ale nutila mě číst dál.

Zozol.ka
17.06.2017 5 z 5

Skvělá knížka. Oddychovka, dobře se čte a nutí člověka nepřestávat ve čtení :)) Jen ten konec. Ten konec.

autismus Florencie Toskánsko osud

Autorovy knížky