Tajemství panenky

Tajemství panenky

Psychologický thriller o tajemném domě, podivných lidských vztazích a utajeném zločinu. Hrdinka prožila neradostné dětství s psychopatickou matkou a proto nechce svého syna přespříliš vázat na svou osobu. Koupí s manželem dům na venkově, ale nemají ani tušení, že zde její matka prožila krátké problematické období, které ji poznamenalo na celý život. V domě se objevuje často malá holčička, k níž se nikdo nehlásí a která se postupně stává členem domácnosti. Hrdinka zároveň postupně odhaluje všechny tajemné souvislosti v minulosti domu i své matky. Těžký zločin, který se zde odehrál, zanechává své stopy i následky ještě po mnoha letech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25631/tajemstvi-panenky-1s3-25631.jpg 3.849

Das Geheimnis der Puppe (1991)

Literatura světová, Horory
Vydáno:, Ikar (ČR)

PeM

Jednu hvězdu beru za Lauru - těhotná/netěhotná - na pěst! .... jednu hvězdu beru za zbytečné psaní o scénáři - ve skutečnosti by film byl těžký propadák (už jen díky blbému scénáři ;-)) .... celkově je to celé takové ... nereálné, nezáživné .. a to mám duchařinu ráda. Tady o tom nemůže být ani řeč - neuvěřila jsem autorce ani fň :-/

kanitsuj
10.10.2017

V knihovně mne na první pohled zaujal popis na přebalu, který avizoval zážitek příjemné duchařské četby. Jednoznačně jsem ale v tomto žánru četla lepší kusy, neboť zde je od počátku poměrně zřejmé, co se kdysi událo a jak se bude příběh vyvíjet dál. Linka scénáristova psaní působila zbytečně, hlavnímu příběhu spíše ubírala než přidávala a obtěžovalo mne i značné množství jazykových archaismů - jako by se překladatel nedokázal rozhodnout, do jaké doby příběh usadí. Pro mne šlo bohužel spíše o zklamání.

Siraelxy
09.09.2016

Thriller, který měl hezky našlápnuto....ale to je všechno. Kniha je nemastná/neslaná. Jakoby ji osal amatér. Více tady: http://siraelxy.blogspot.cz/2016/08/petra-hammesfahrova-tajemstvi-panenky.html

ZÓNA
05.10.2015

Dnes budu více kritický, nežli ve svých hodnoceních bývám.
Za první vážnou chybu považuji obálku, ale ta ještě příliš nesouvisí s povadlým obsahem románu. Autorka je na přebalu přirovnávána ke Kingovi a označována za mistra psychothrilleru. Obojí je jen zbožné přání.
Kvalita není cítit nikde, atmosféra příběhu je nulová, postavy jsou rozostřené a pointa je chudá. Strach nenahání ani závěrečná scéna, od které si zřejmě autorka hodně slibovala.
Román je celkově nedotažený, o nějaké hrůze se vůbec nedá mluvit.
Příběh vzbuzuje spíše lítost. A to je na knihu hodně málo.

Mikisan
07.08.2014

Příjemná mrazivá odpočinková četba.

Evik30
19.12.2013

Tak tohle bylo něco co mi dlouho chybělo. Skvěle napsaná kniha. Perfektní zpracování. Dobře se četla. Až Vás příjemně mrazilo v zádech. Rozhodně lepší než Tichý pan Genardy.

ribejzka
05.06.2012

Skvělá knížka. Vtáhla do děje a dost mrazilo po těle =)

duchařské romány

Petra Hammesfahr