Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Vrah andělů Vrah andělů Andrew Mayne

Kniha se mi dost líbila. Čtivá. A velmi neotřelá tím, že se do policejní práce zapojila bývalá iluzionistka. Zkusím další díl

16.12.2023 4 z 5

Vlak do Samarkandu Vlak do Samarkandu Guzel Jachina

už po pár stránkách jsem si řekla - holka, nečti to, budeš na to pořád myslet - ale už se to nedalo zastavit. Přečetla jsem velmi velmi rychle a se zatajeným dechem.
Doporučuju

23.11.2023 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Pozitivní na knize - prostředí knihovny a prostředí starého Londýna.
Spisovatelka má velmi čtivý styl.
Negativní na knize - pro mě ubrat 150 stran. Kniha je utahaná

13.11.2023 3 z 5

Utopená Utopená Lenka Chalupová

vůbec nechápu hodnocení 74 %. Mě se kniha líbila, stejně jako ostatní knihy od této autorky. Baví mě jejich životní příběhy

16.10.2023 4 z 5

Ptačí žena Ptačí žena Lenka Chalupová

Další kniha od paní Chalupové. Já si toho vážím, krásně napsaný příběh, ale je to jako sebemrskačství.
Chválím - a šup - rychle na něco veselejšího.
Budu číst dál, ale je to vždycky tak smutný.

27.09.2023 5 z 5

Inspektor s velkým ptákem Inspektor s velkým ptákem František Niedl

přidávám se k těm, co váhali. Už jsem chtěla knížku odložit. Je to blbý nebo vtipný? A najednou se to překulilo a já si uvědomila, že je to - pro mě - hodně vtipný. Já to vidím jako vtipnou dobrou knížku. Jdu pro další díl

27.09.2023 5 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Už jsem četla Kyselé třesně, proto jsem tušila, že kniha nebude lehká. Na to jsem byla připravená, ale z toho konce jsem si sedla na zadek. Jak tu někdo psal - nevěřícně jsem zírala na poslední stránku.
Přesně vyjádřeno.
Určitě budu pokračovat ve čtení

06.09.2023 5 z 5

Na dně Na dně Jørn Lier Horst

Mě se moc severské krimi nelíbí. Tato je výjimka. Pustila jsem se do třetí knihy. Při prvním setkání s touto sérii začala od prostředku, ale to mi vůbec nevadí. Hlavní hrdina je mi symptický. Kniha se mi četla dobře. Určitě budu pokračovat

17.06.2023 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Mě se kniha četla moc dobře a dávám 5 hvězdiček. Nápad s domem mě zaujal. Zajímavý nápad. Mělo to spád, nevím, co bych vytkla.

01.05.2023 5 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Já se jednoznačně přikládám k té menšině, které se kniha nelíbila. Někdo přede mnou přirovnával styl psaní k žačce z druhého stupně základní školy. Souhlasím. Škoda, že jsem recenze nepřečetla dřív. Druhý díl ani nebudu zkoušet.

11.04.2023 2 z 5

Tichý přístav Tichý přístav Nora Roberts

Kdo četl první a druhý díl, nebude zklamán. Ani další díl neztratil nic z předešlého. Splňuje všechno, co dané téma nabízí

06.01.2023 4 z 5

Mizení Mizení Jiří Březina

Zase dobrá česká detektivka. Začala jsem číst sérii od poloviny (kdy se úspěšnost převážila do červených čísel), ale s klidným svědomím se vrátím na začátek. Za mě čtivý, doporučuju.

02.11.2022 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Mě se kniha líbila, ale nebyla jsem z ní tak nadšená, jako čtenáři přede mnou. Možná, že jsem po ní sáhla pouze v nevhodnou dobu. Co jí musím v každém případě přičíst k dobru je originalita. Chytrá zápletka.

16.10.2022 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

prvním dílem jsem byla nadšená.
Když jsem došla u druhého dílu asi na stranu 200, otevřela jsem Databázi a zkontrolovala, jaký recenze dávají ostatní. Čtu vůbec stejnýho autora? Nakonec jsem se donutila (formou hódně rychlýho čtení=přeskakování) dočíst, abych se dozvěděla, jakou to má souvislost se začátkem knihy. Vůbec nechápu, jak někdo může napsat tak rozdílný dvě knihy.
Za tento blábol dávám 2* jen proto, že pan spisovatel píše čtivě.

14.08.2022 2 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Mě se kniha neuvěřitelně líbila. Krásně se četla. Navíc na konci každé kapitoly (většina byla smutná-dramatická-citově záporně vypjatá) krátký popis fotky jako obrázku a FB popisek. Najednou bylo všechno super, zalité sluncem, všichni se milujeme. Dokonalý obraz FB. To by se člověk picnul. Tak to přesně je, dokonale vystiženo.
A někdo tu psal - příliš červený konec. No nevím. Dvě kamarádky nedopadly úplně podle svých představ.
Zkrátka, já doporučuju všem ženám.

10.08.2022 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

ráda čtu historické detektivky a na každý nový příběh o této trojici se těším. Ani tentokrát jsem nebyla zklamaná.

07.08.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

taková pěkná knížka a tak přehnaný konec. Škoda. Vynechat posledních pár desítek stránek, byla jsem nadšená. Ale dobrý. Dobře se četlo

07.08.2022 4 z 5

Knihy na téma koncentrační tábory jsou vždycky těžké a vyčerpávající. Ale nikdy mě nenapadlo, co se stalo s přeživšími Židy. Vždycky jsem si konec války představovala jako konec utrpení...Všichni se rozešli domů a žili šťastně až do smrti.
Nechápu, jak mohli zrovna Poláci, kteří tak trpěli nacistickým zlem vyvolávat pogromy. Proč? Vždyť sami tak trpěli. O chování Britů ani nemluvě. To jsem četla s otevřenou pusou.
Asi v polovině jsem musela přestat, abych si oddechla. Dočetla jsem.
I když je to vyčerpávající, pořád se musí takový knížky číst, aby se nezapomnělo.

18.07.2022 5 z 5

Zlovůle Zlovůle Jørn Lier Horst

Ani třetí pokračování pro mě neztratilo na přitažlivosti. Trochu přitvrdil v surovosti, ale pořád dobrý. Určitě pokračuju v sérii

07.05.2022 5 z 5

Spálená křídla Spálená křídla Karla Kubíková

Mě se knížka líbila. Mám ráda rodinné ságy a zvlášť, když hlavními hrdinkami jsou ženy. Knížku jsem doslova hltala a pořád si slibovala, že u příští kapitoly to odložím... Andělu jsem litovala, jako bych litovala všechny děti trápené válkou. Teprve když se vdala za doktora a zanedbávala svoje děti, začala jsem jí mít dost. Ale na kvalitě knihy to naprosto neubralo. Kniha je čtivá a rychle jsem si zvykla i na přeskakování časového pásma. Skvělá kniha.

06.04.2022 5 z 5