Kanimůra2 Kanimůra2 komentáře u knih

Nenech to být Nenech to být Harlan Coben

Mě se knížka vůbec nelíbila. Dočetla jsem jí, protože jsem byla zvědavá, co z toho bude. Vadil mi přítomný čas vyprávění a neustálé oslovování Lea. Příběh mě taky nezaujal. No, možná jsem tu knížku četla jen ve špatné chvíli, možná kdybych ji otevřela za měsíc, tolik by mě to nedráždilo. Knize bych dala 1* ale panu Cobenovi 3*. Zkusím ještě jednou

23.08.2021 3 z 5

Prodám 2 děti Prodám 2 děti Kristina McMorris

marně přemýšlím za co odebrat hvězdičku. Čtivé, napínavé, smutné, dojemné.. Co mi chybí? Nic, já za plný počet

03.06.2021 5 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

už jsem četla od autorky V údolí lišek. Na knihu jsem se těšila, nezklamala mě a určitě si přečtu s chutí další. Čtivé, svižné, napínavé. Doporučuju

15.05.2021 5 z 5

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

dávám za 3, ne proto, že by kniha byla špatně napsaná. Pana Červenáka obdivuju, ale mám raději historické detektivky než fantasy příběhy. A tento díl byl už na mě moc. První díl se mi líbil víc. I když jsem tušila, že to nebude můj šálek čaje, neodolala jsem. Vydechnu, zkusím ještě třetí díl. To už bude asi úplně poslední...

04.05.2021 3 z 5

Kat lidumil Kat lidumil Jiří Hanibal

Mám ráda historický romány a zpočátku se mi kniha líbila hodně. Bylo to čtivý, mělo to spád. Ale někdy v poslední třetině se to nějak divně zvrhlo. Jako by tu knihu dopisoval někdo jiný. Jako by se odchýlil od původně zamýšlené linie (životní příběh) a plně se soustředil na bádání a diskuze. Jasně, že to k tomu patří, taky je čemu se obdivovat, když se z katova synka stane vzdělanec s mnoha zájmy. A všechno se naučí sám svojí vůlí a pílí. Ale mě ten konec nepasoval k začátku. Pro tentokrát škoda, ale ke spisovateli je určitě vrátím.

09.03.2021 3 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen Hoover je má oblíbená autorka. Šla jsem na jistotu a tetelila se radostí, jak si počtu. Když jsem narazila na první popis postelový scény zarazilo mě to. Při druhém jsem se zamyslela, koho to vlastně čtu. Při třetím jsem udělala významné tsts. Další jsem už přeskakovala. Ne, nejsem prudérní, ale až si budu chtít přečíst podobnou literaturu, nevyberu si Colleen Hoover. Tohle nebyla moje Colleen.
Tak moje milá, za to jak krásně píšete, dávám 4 a končím, než si to rozmyslím. Nebyla jsem dost rychlá...vzpomněla jsem si na závěr. Ten mě taky nepotěšil. Tak za 3..

05.03.2021 3 z 5

Proroctví staré vědmy Proroctví staré vědmy Jaromír Jindra

Knihu jsem si přečetla na základě vysokého hodnocení, které mě naprosto zklamalo. Možná jsem od toho čekala něco jiného. Trochu červená knihovna. Ale "není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem". Pana Jindru už číst nebudu.

17.12.2020 1 z 5

Ztracená Ztracená Joy Fielding

Nemohla jsem se rozhodnout jak hodnotit. Tak překvapivý závěr jsem nečekala. Za ten bych dala víc.
Ale jak píše Květinka pod mě, matka by zasloužila nakopat. Taky mi bylo strašně líto mladší dcery. A k tomu mi přišel děj trochu utahaný. Pořád se nic nedělo. Vlastně se mi ta kniha moc nelíbila.

11.06.2024 3 z 5

Červená nit osudu Červená nit osudu Mirka Skočílková

Moje druhá kniha - a poslední. Ani nevím, proč jsem pro ni sáhla. Už předešlou jsem hodnotila průměrně.
Nejdřív mě to dost bavilo, ale pak se to začalo protahovat a nakonec jsem si připadala, jako když čtu deník zaměstnané ženy. Do práce, z práce, večeře, úkoly.
A ten konec tomu dal korunu. Jak tu někdo psal - a děti budou volat mami, dědečku!
No nic, je spoustu knih

04.06.2024 3 z 5

Ještě mě nezabíjej Ještě mě nezabíjej Joy Fielding

Knížka se moc pěkně četla. Zajímavé téma-člověk v kómatu. Líbila se mi

26.05.2024 4 z 5

Krvavé tajemství Krvavé tajemství Rachel Amphlett

ani 3.díl, přečtený rychle po sobě, nezklamal. Pořád mě baví.
Doufám, že se paní spisovatelka brzy pochlapí, napíše další díl a konečně se dozvím, kdo je ten utajovaný zlouš

03.05.2024 5 z 5

Šílená Šílená Louisa Treger

naprosto souhlasím s komentářem iceVS
možná, že z originálu by se mělo překládat "mamka a taťka", ale v téhle knížce mi to přišlo nevhodný. Tahalo mě to za uši.
ani druhá část mě neoslovila jako ostatní čtenáře.
kdyby v blázinci zůstala Růža půl roku, mělo by to váhu. Ale 10 dní? Nezpochybňuju ani náznakem, že to muselo být strašné místo a nikdo by tam těch 10 dní nechtěl strávit, ale ji to tak vyčerpalo, až k neuvěření.
to není zase tak dlouhá dob. Co ostatní? Ty by byly po 3 měsících mrtvé

19.04.2024 3 z 5

Pomsta mrtvého kněze Pomsta mrtvého kněze Martina Novotná

Všechny knížky paní Novotné mám ráda. Miluju historický detektivky a doufám, že bude paní spisovatelka i nadále tak pilná. Přečteno jedním dechem.

14.04.2024 5 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Mě se kniha nelíbila. Námět, jak byla psaná. Asi to není můj styl.

23.03.2024 3 z 5

A odpusť nám naše viny A odpusť nám naše viny Romain Sardou

Můj druhý pokus o sblížení se s autorem.
Poslední. Nějak jsme se nepotkali.

11.03.2024 2 z 5

Vyplavená smrt Vyplavená smrt Tomáš Klimek

No, vzhledem k tomu, že mám moc ráda historický detektivky, dám 3 *. Ale s odřenýma ušima. Budeme doufat, že se v příští knize vylepší.

09.01.2024 3 z 5

Smrt hraje vrhcáby Smrt hraje vrhcáby Martina Novotná

Ač je paní Novotná má oblíbená spisovatelka, dávám tentokrát "jen" čtyři hvězdičky. Příběh mi přišel trochu natažený. Tam už nebylo koho podezírat... kdyby měl příběh o 50 stránek míň, dala bych plný počet.
Což mi nebrání v tom, že se těším na další knihu

21.12.2023 4 z 5

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Nějak se nemůžu rozhodnout s hodnocením. Něco mi na vyprávění vadilo. Pro mě ne tak čtivý, jak jsem čekala.

09.11.2023 3 z 5

Inspektor s velkým mozkem Inspektor s velkým mozkem František Niedl

Série přečtena téměř na jeden zátah a to byla chyba.
Je to pořád na jedno brdo. Ale tak svým způsobem píší všichni. Myslím tím jejich styl.
Mě už se to přejedlo, dávám jednu hvězdu dolů. Úroveň se asi nesnížila, jen já se nasytila...

11.10.2023 4 z 5

Za války, 1918: Příslib naděje Za války, 1918: Příslib naděje Cynthia Harrod-Eagles

za mě ani tento díl neztratil nic na čtivosti. Krása, těším se na další

06.09.2023 5 z 5