Ztracená

Ztracená https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1890/ztracena-1890.jpg 4 236 40

Noční můra Cindy Carverové se vrací - už zase ztratila svou dceru. Poprvé se to stalo, když bylo Julii pět let a zmizela na dětském hřišti. Podruhé v Juliiných čtrnácti, když se dcera rozhodla raději žít se svým otcem. A potřetí jednoho dne, když bylo Julii jednadvacet, šla na herecký konkurz a ráno předtím se pohádala s matkou i sestrou. Jenomže tentokrát nejsou o Julii žádné zprávy. Zmizela doslova beze stopy. Cindy zahájí zoufalé pátrání. Policie se jí zdá pomalá, ex-manžel liknavý, Juliin bývalý přítel podezřelý, sousedi podivní, jen jistý Neil Macfarlane, který se náhle objevil v jejím životě, se chová jako silný, milý a chápající člověk. Vztahy, které se zdály jednou provždy neměnné, najednou krystalizují a Cindy nachází po letech cestu ke své sestře i matce. Ale nemůže najít svou dceru. Kam zmizela Julia? Uvidí ji Cindy ještě někdy? Nebo je pro ni navždy ztracená?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lost , 2003

Květinka008
17.09.2023 3 z 5

Kniha pro mě rozporuplná. Člověk hodnotí vždy na základě svých životních zkušeností, ať z manželství, tak rodičovství... A na základě toho s postavami souzní - anebo jsou mu protivné, což má vliv na vše ostatní. Cindy pro mě byla "na průplesk", bylo mi líto mladší dcery kvůli nespravedlivosti a zaslepenosti matky, zbožšťování šíleného fracka... Dopadlo to vskutku románově, realita by byla ve skutečnosti spíše jiná. Od Fieldingové jsem četla i lepší knihy.

simca9342
13.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety.

Ze začátku jsem chtěla knihu odložit, ale pár stránek navíc mě přesvědčilo o opaku. Co musí prožít matka, když ztratí dceru? Cindy se s Julií pohádala. Na několik dní to budou jejich poslední slova. Pohled do psychiky zničené a unavené ženy po bezesných nocích plné nočních můr to je celá p. Fieldingová. Opět jako u Špatné dcery jsem se nemohla odtrhnout od děje.

ZUZANA-123
06.05.2023 5 z 5

Kniha vhodná pro čtenáře kteří rádi čtou o životních krizích žen.Autorka jejíž romány často vycházejí v edici Nejlepší svĕtové čtení.

Lka
01.11.2022 4 z 5

Kniha se četla hezky, ale byla taková zdlouhavá. Závěr knihy byl překvapující . Cindy si vytrpěla hodně. Žádná matka by tohle nikdy neměla zažít. Ale jen díky tomu si uvědomila, že má i druhou dceru, která byla vždy na druhém místě.

m_martina
02.03.2022 4 z 5

Knihy od Joy se vždycky dobře čtou, o tom není pochyb. Ale občas jim něco málo chybí, jako to bylo tady. Proto si od ní dám zase chvíli pauzu.

Pampelda
21.02.2022 2 z 5

Tahle kniha od Fieldingové mě moc nenadchla.

Knihomolka506
19.12.2021 4 z 5

"víkendovka"
Dejte si pozor, aby rozhovor s dcerou nebyla hádka. Může jít o to poslední, co od ní pár hodně dlouho uslyšíte.
Cindy se to stalo...

Vendulik
06.04.2021 2 z 5

Průměrná kniha této autorky. Příběh byl zbytečně zdlouhavý a některé postavy mě vyloženě vytacely. Toma a Julie jsem vůbec nepochopila. Jak někdo víte být tak arogantní a bezcitný ubožák.

hanča34
09.07.2020 3 z 5

Po všech těch výborných knihách od Fieldingové, byla jsem touto trochu zklamána, zvláště ten konec mě nenadchl.

Alienn
09.04.2020 4 z 5

Velmi dobrá knížka, zajímavé téma, kdo má děti, tak pochopí asi lépe. Místy jsem se pousmála a i zasmála, překvapivý závěr.

85098211
21.12.2019 4 z 5

Další poměrně dobrá autorčina kniha. Bohužel se mi (aspoň ze začátku) zdála dost zdlouhavá a rozvláčná a místy jsem se do ní nedokázala ponořit natolik, nakolik bych si sama přála. Julia mi byla nesympatická, chovala se doslova jako sebestředný, nevychovaný fracek. A Cindy se na můj vkus dokázala jen málokdy prosadit. Navíc jsem nechápala její chování vůči oběma dcerám, k nimž přistupovala naprosto odlišně, takže mi mladší Heather bylo někdy i líto. Později se příběh naštěstí rozjel a poslední část knihy je výborná a opravdu strhující. Za tento celkový dojem tedy ubírám jen jednu hvězdičku a knihu doporučuji všem příznivcům autorky ;-).

Zlatinka.Emilly
04.10.2019 4 z 5

Začátkem jsem se musela prokousat, ale asi tak od 80 stránky se mi příběh zalíbil. Konec,,,tak ten byl překvapivý, ten bych tedy nečekala. Julii bych naplácala "prdel", protože nic jiného si nezasloužila a tatínek s tou svojí Pusinkou, tak ty bych poslala do háje. I když Cindy prožila otřesných 14 dní svého života, myslím si, že se naučila něco moc důležitého. Uvědomila si, že má i druhou dceru, která bývala kvůli sestře dost opomíjená. Myslím, že ji také naučilo se víc začít zajímat o jiné, než se nechat šokovat sebestřednou dcerou. Za ten začátek ubírám hvězdičku.

zimolka
01.09.2019 3 z 5

Zvláštní příběh,první kniha od této autorky co mě až tak nesedla.Hl.hrdinka měla otřesnou povahu a ten její otec místo,aby ji slušně vychoval,tak žil jedině tím,aby byla slavná a toto je až moc příliš se tímto způsobem zviditelnit.

alnahu
24.07.2019 3 z 5

Já jsem z této knihy zklamaná ,připadala mi příliš zdlouhavá a Julie byla opravdu zvláštní již od dětství ,už tenkrát si ráda hrála na schovávanou-byla opravdu zvláštní dítě.

Makus216
22.01.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Několik knih jsem již od Joy přečetla a tak si vždy během čtení další knihy zkouším hádat nečekané zápletky, ale opět jsem neuhádla. Autorce knihy se zase povedlo mě dostat tam kam potřebovala a na konci knihy jsem byla v šoku nad neočekávaným koncem.

Ester71
19.01.2018 4 z 5

Další pěkná kniha od Joy Fieldingové, konec byl hodně překvapivý!!

Len2očka
31.10.2017 4 z 5

Od této autorky si knížku vždy s chutí přečtu.

lenkavildomcova
19.08.2017 4 z 5

Konec mě vytočil do běla.

micha-ella
30.05.2017 3 z 5

U Fieldingové si odpočívám, je to lehké čtení . Nejvíc se mi líbila její knížka Jane utíká.

Lemurka
20.04.2017 3 z 5

Mě se kniha zrovna nelíbila (sice čtivá jako vždy, celkem zdlouhavá, a ten konec mi nesedl), jsou mnohem lepší od této autorky.