Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Co zbylo z mojí sestry Co zbylo z mojí sestry Nuala Ellwood

Pre mňa bol toto jeden z najlepších psycho-thrillerov, aké som kedy čítala a dala by som aj 6 hviezdičiek, keby sa dalo. Ide o príbeh dvoch sestier, ktoré spoločná ťažká a tragická minulosť nespojila, ale rozdelila. Novinárka Kate, ktorú otec surovo týral a bil a teraz sa živí písaním vo vojnových zónach sveta. Alkoholička Sally, na ktorú otec nikdy nezdvihol ruku, sama sa stala v 14 rokoch matkou, avšak ani to jej nebránilo v tom, aby v alkoholickej dráhe pokračovala ako jej otec. Smrť matky privedie Kate do rodného mestečka, kde sa vyrovnáva so svojim osobnými tragédiami. Je v zlom psychickom stave, býva v dome, kde strávila detstvo, ťažia ju rôzne halucinácie. V susednom dvore zachytí dieťa plakať, potom tam uvidí malého nešťastného chlapčeka. Susedka však tvrdí, že žiadne dieťa nemá. Je naozaj na tom Kate tak zle, že už nevidí rozdiel medzi realitou a blúznením? Postupne autorka odhaľuje všetky rodinné tajomstvá, tragédie, utrpenia, ktoré rozmotávajú klbko nejasností. Bola to jedna z tých kníh, kedy ste si naozaj nemohli byť istý, čo sa stane na ďalšej strane. Nenudila som sa ani minútu, fakt mrazivé čítanie, ktoré mi v mnohých momentoch zlomilo srdce.

16.03.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Tak toto bola kniha! Ťažko sa mi o nej píše bez spoilerov, ale skúsim :) Vtiahlo ma to už od začiatku - perfektne vykreslené rozmýšľanie zlej a pokryteckej Amber a jej novej kamarátky - naivnej Daphne. Nechcem viac prezrádzať, anotácia stačí, ale verte mi, oplatí sa čítať - dej naberá na obrátkach a vývoj udalostí je viac než zaujímavý.

19.02.2018 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Od začiatku do konca mi tam niečo chýbalo.. sama neviem čo, možno viac akcie alebo takého ,,mrazenia". Celé sa mi to zdalo akoby rýchlo napísané a odfláknuté. Námet super, ale nemala som z toho pocity napätia a už vôbec sa mi nestáva, že takú krátku knihu čítam 3-4 dni. Zdalo sa mi, že tam je príliš veľa zápletiek, ktoré v závere spolu súviseli, ale podľa mňa tam aspoň polovica nemusela byť. Pre mňa bola táto kniha sklamaním...

16.02.2018 2 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Pre mňa to bola strašná nuda, rozťahaný dej, nesympatické postavy a útočníka som vypátrala asi v polke knihy, čo sa mi často nestáva, vlastne skoro nikdy... V závere ešte nedotiahnuté veci, no z môjho pohľadu škoda času.

01.08.2018 2 z 5

Nebezpečná laskavost Nebezpečná laskavost Darcey Bell

Nebezpečná laskavost sa začína blogmi ,,supermatky" Stephanie, ktorá píše o živote mamičiek. Má malého syna, je vdova a nemá nikoho... teda okrem svojej najlepšej kamarátky - ambicióznej Emily. Tá však zo dňa na deň zmizne a keďže je aj jej manžel Sean preč, jej syn zostáva u zúfalej Stephanie. Ako ich všetkých ovplyvní zmiznutie Emily? Postupne sa odkrývajú tajomstvá, ktoré Stephanie, ale aj Emily skrývajú a dej sa dáva do pohybu. Polícia tvrdí, že vie, čo sa Emily stalo, avšak Stephanie a Sean si myslia niečo iné...
Pravdupovediac sa mi Stephanie zdala trochu otravná (v iných recenziách som sa dozvedela, že nie som jediná :-)), ale jej postava bola pre dej veľmi dôležitá. Vzťahy, ktoré sa medzi jednotlivými postavami vytvárajú, sú mierne povedané zaujímavé, príbeh je rozprávaný z pohľadov všetkých 3 hlavných postáv. Každý z nich má iný pohľad na pravdu.
Mne sa kniha veľmi páčila, každá kapitola priniesla nový zvrat a dobre sa mi to čítalo.

29.03.2018 5 z 5

Pasažier 23 Pasažier 23 Sebastian Fitzek

Výborný autor a výborná kniha ako vždy :) Lode ma vzdy desili, taketo obrovske obzvlášť... klobuk dole pred zápletkou a nezabudnite- aj po podakovani ešte niečo nasleduje;-)

23.07.2018 5 z 5

Dieťa ohňa Dieťa ohňa S.K. Tremayne (p)

Veľmi zmiešané pocity... Ledové sestry ma nadchli, tak som rýchlo siahla aj po tomto románe. Z jednej strany ma z celej tej atmosféry, postáv a hlavne domu mrazilo, z druhej strany som asi tretinu knihy netušila, čo sa deje :-)

26.04.2018 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Hneď po dočítaní mám zmiešané pocity... toto je pre mňa jedna z kníh, kedy reklamná kampaň urobí z priemernej knihy očakávanú novinku. Dve ženy - matka a priateľka - bojujú o jedného muža. Používajú pri tom zákerné prostriedky, až to vyústi do nešťastných udalostí. Po celý čas som čakala na nejaký spád, akciu, drámu alebo čokoľvek, z čoho ma aspoň trochu zamrazí, ale dočkala som sa iba rozpačitého a nedotiahnutého záveru.

20.03.2018 3 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Tak toto bolo zaujímavé čítanie. Ak sa Vám páčila napríklad pani Parishová, určite zoberte do rúk aj túto knihu. Mám rada také to psycho, kedy neviete po celý čas, kto je tu ten psycho... A toto bola presne taká kniha! Z niektorých momentov mi behal až mráz po chrbte, hlavne pri opise veľmi čudného kamarátstva medzi Edie a Heather. V iných momentoch mi trhalo srdce, ako veľmi sa Edie trápila.

15.03.2018 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Jednoducho som musela dať 5*! Od prvej strany ma kniha vtiahla do deja, už vo viacerých románoch sa mi potvrdilo, že Liane dokáže majstrovsky dávkovať napätie a skúšať našu trpezlivosť a zvedavosť. Perfektné vykreslenie veľmi zvláštneho priateľstva medzi Erikou a Clementine a ich manželstiev... Všetci žijú takmer v idylke, až sa nestane niečo, čo ich životy obráti naruby... Čo sa vlastne stalo, to sa dozvieme zhruba za polovicou, ale napätie neklesne. Autorka opisuje to, ako si jednu udalosť dokáže vyčítať množstvo ľudí - tí, ktorí vinu nesú, aj tí, ktorí ani zďaleka nie. A to, aké dopady to na ich ďalší život má...

12.02.2018 5 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Výborný román a čisté psycho, nervy som mala od začiatku až po koniec.

18.01.2018 5 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Kníh o rôznych únosoch je veľa, ale málo z nich sa zaoberá tým, čo sa deje potom. Policajtka Jude sa po 3 ročnom väznení podarí ujsť, avšak vonku to nie je také, ako si predstavovala.... Doma už nie je doma, v práci sa na ňu pozerajú cez prsty a miestami sama nevie, či jej naozaj ,,nepreskočilo". Thriller sa mi páčil, aj ke)ď záver sa mi zdal trochu zrýchlený, ,,len aby bol už koniec".

21.08.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Čo ja viem... celý čas som mala taký zvláštny pocit, niečo mi tam chýbalo a niečoho sa mi zdalo až veľa. Hlavná myšlienka ma zaujala, ale aj tak sa mi to zdalo také nemastne, neslane

23.07.2018 3 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Dobrá kniha nemusí byť dlhá kniha. Dôkazom toho je aj to, ako píše S. Lapena. Túto som zhltla ani nie za jeden deň, dej ma nútil čítať stále. Tak ako v predošlej knihe, autorka nám dáva zabrať - krátke a rýchle kapitoly, každá situáciu úplne zmení. Aj napriek tomu, že je thriller písaný veľmi dynamicky, vieme sa do postáv vžiť a chápeme ich rozmýšľanie. Koniec ma až tak neohúril, ale nečakala som ho. Budem sa tešiť na ďalšie knihy od autorky :-)

07.02.2018 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Jeden z mojich najobľúbenejších autorov a predsa len 3*. Kniha sa číta ľahko a pútavo, tak ako všetky ostatné, ale po celý čas mi niečo chýbalo... Až prišlo posledných cca 50 strán a vtedy som si povedala, že to stálo za to prečítať :-)

31.01.2018 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Tak toto bol silný príbeh...dievčat, ktoré sa síce ničím neprevinili, ale ich rodicia a cirkev to vidia inak. Pohľad do kláštora, v ktorom sú zavreté mladé,,hriesnice ", aby sa tvrdou prácou, trestami, disciplinou napravili. Kruté osudy sa stávajú ešte krutejsimi, aj keď ani jedna z nich si to nevie ani predstaviť, že to môže byť ešte horšie...ale je.
Je mi strašne ľúto, že sa takéto veci naozaj diali a pri záverečnej poznámke autora mi až mráz behal po chrbte.

03.01.2018 5 z 5

Prokletá krev Prokletá krev Sabine Thiesler

Tak toto teda nebola nudná kniha! Na začiatku vražda manželky a matky Sarah, ktorá mala okrem svojho muža, detí a svokrovcov zopár tajomstiev. Našli ju v dome uprostred lesa, v ktorom pár dní v týždni bola sama, bez rodiny. Strieda sa minulosť a prítomnosť, ale vôbec to deju na zaujímavosti neuberá, práve naopak - striedanie času nám postupne odkrýva rôzne tajomstvá, ktoré táto rodina má. Každá strana je zaujímavá, nenudila som sa ani sekundu. Ako bonus vnímam to, že sa dej odohráva v Toskánsku, celkom zaujímavé bolo aj opísanie, ako talianske manželstvá a všeobecne rodiny fungujú. Musím priznať, že niekedy bol dej trošku pritiahnutý za vlasy alebo príliš dramatický, občas predvídateľný a policajti oproti iným krimi dosť neschopní, ale príbeh celej rodiny zasadený do malého talianskeho mestečka mal svoje čaro a 5* som musela dať.

25.10.2017 5 z 5

Poslední zkouška Poslední zkouška Hans Rosenfeldt (p)

Uplne najlepsia cast serie! Skvely krimi pribeh aj neustale problemy detektivnejo timu... a ten koniec wow! Prva budem cakat na dalsiu cast :)

07.03.2017 5 z 5

Hrob v horách Hrob v horách Hans Rosenfeldt (p)

Ja ani neviem, co povedat.... pre mna absolutne sklamanie oproti predoslym dielom. Na zaciatku este fajn, ale skoro cely cas ma nic nezaujalo, zapletka pre mna nulova, malo casu sa venovali pripadu a na mna az prilis vela zbytocnych opisov. Davam 2*, a aj to jednu za poslednych cca 5 stran.

30.01.2017 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha sa mi páčila, zaujímavý krimi thriller a dobrý štýl písania. Fanúšikom krimi odporúčam.

17.01.2017 4 z 5