Kamienkova33 Kamienkova33 komentáře u knih

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

Jeden z mojich najobľúbenejších autorov a predsa len 3*. Kniha sa číta ľahko a pútavo, tak ako všetky ostatné, ale po celý čas mi niečo chýbalo... Až prišlo posledných cca 50 strán a vtedy som si povedala, že to stálo za to prečítať :-)

31.01.2018 3 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha sa mi páčila a sympatický mi bol aj tím detektívov. Celé to malo spád a pre mňa aj napätie, určite budem čítať aj ďalšie.

24.01.2018 4 z 5

Sestry Foxovy Sestry Foxovy Lucie Hlavinková

Po tejto knihe som hneď skočila, lebo ma zaujala téma - vyvolávanie duchov, viktorianske obdobie... A dobre som spravila! Osudy troch sestier, každá z nich má svoje muchy, svoje tragédie, ta atmosféra Vás pohltí. Neviem, do akej miery boli tieto udalosti skutočne (minimálne vieme, že sestry Foxove naozaj existovali), ale klobúk dole pred autorkou, ze sa do toho pustila. A nebojte sa - báť sa nebudete :)

23.01.2018 4 z 5

Manželova žena Manželova žena Jane Corry

Tak toto bola pre mňa super kniha! Od začiatku až do konca som čítala jedným dychom.. Najprv som nechápala prepojenie postáv, ale zhruba po tretine Vám bude všetko jasné :) Pre mňa skvelá zápletka, miestami síce postavy reagujú cudne, ale nevadilo mi to... Zaradila by som to do kategórie ženský thriller

21.01.2018 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Pri tejto knihe ma hned zaujala anotácia a téma, podľa mňa veľmi aktuálna. Asi po par stranách som zistila, že je to asi YA, ale aj tak som tomu dala šancu. No nakoniec to nebolo nic pre mňa, koniec nedotiahnuty, niektoré postavy mi riadne liezli na nervy

21.01.2018 2 z 5

Pláč Pláč Helen FitzGerald

Výborný román a čisté psycho, nervy som mala od začiatku až po koniec.

18.01.2018 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

POZOR, SPOILER!
Knihy o unosoch mam preluskane asi všetky, minimálne väčšiu polovicu :) Táto sa ku mne dostala náhodou, zaujala hned na začiatku, lebo sa naozaj dobre čítala (aj napriek nie veľmi príjemnej téme). Je pravda, že niektoré veci sú trosku preexponovane a prehnane, niektoré reakcie postáv zostávajú nevysvetlene, ale okrem konca, ktorý má sklamal, hodnotim dobre.
Bodaj by všetky takéto príbehy takto končili (dobre, okrem niektorých detailov :-D)

Akoby si kameň jedla Akoby si kameň jedla Wojciech Tochman

Síce krátke, ale mrazivé... Kniha sa číta trochu ťažsie ako napríklad Nájdem si Ťa, ale veľa som sa dozvedela, veľa som si potom vygooglila a ľahko sa mi nespalo :-/

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Pre mňa skvelá kniha! Čítala som ju jedným dychom, túto autorku proste môžem :-)

17.01.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Za mňa áno, dobrá zápletka, čítala som jedným dychom

17.01.2018 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Trošku sa mi plietli hlavné hrdinky, ale to je asi jediné, čo by som vytkla :-) Ak hľadáte niečo ako oddychový psychothriller (áno, aj také existujú :-D ), tak toto je určite pre vás :-)

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

V prvom rade musím povedať , ze fantasy nie je úplne môj obľúbený žáner, ale nechala som sa strhnúť davovou psychozou :) a spravila som dobre. Naslouchac sa číta ľahko a rýchlo, je domysleny do najmenších detailov a síce vraj YA, ale podla mňa aj pre nás dospelákov dobre :) určite si precitam aj dvojku :)

16.01.2018 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Pozor, tento komentár bude asi úplne iný ako všetky predošlé :)
Pre mňa to bolo naozaj ťažké čítanie... Áno, ťažké témou (o ktorej sa dozvedáme naozaj asi do stredu knihy len okrajovo), ale hlavne ťažké tým, že som sa síce strácala, ale od prvého momentu som mala pocit, že toto nebude pre mňa. Strašne som sa na túto knihu tešila, ale... Pre mňa neskutočne sklamanie. Asi nie som vhodná cieľová skupina. Priateľstvo hlavných postáv (4 muži) som nedokazala celkom dobre pochopiť, na mňa tam bolo strašne veľa zbytočných opisov a vedľajších postáv. Jasne, boli tam pasáže, kde ma mrazilo a bolo mi jedného z nich naozaj ľúto, ale priznávam, že som to asi 150 strán pred koncom vzdala a precitala si iba koniec. Nuž, nie je to pre každého :)

16.01.2018 2 z 5

Veselú samovraždu a šťastný nový rok! Veselú samovraždu a šťastný nový rok! Sophie de Villenoisy

Bola to milá knižka, v mnohom mi pripomínala V podstate som celkom v poriadku. Aj keď sa to točilo okolo smrti, nemala som vôbec zle pocity, za mňa je to milé, rýchle a jednoduché čítanie, aj také knihy musia byť :-)

08.01.2018 3 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Pravdupovediac, asi prvé 2/3 knihy som trpela a stále som rozmýšľala, ci dočítať... Nevadia mi depresívne motívy ani rodinné nešťastia, ale toto pre mna na začiatku bolo chaotické a pritiahnuté za vlasy. Zopár postáv by som najradšej nafackovala.... Posledná tretina knihy bola už lepšia, dej mi dával zmysel, ale viac ako 2* som nemohla dat, už len kvôli koncu... Po Babovkach od tej istej autorky veľké sklamanie.

05.01.2018 2 z 5

Ďalšia skvelá absyntovka, nečíta sa ľahko, ale veľa som sa dozvedela o KKK, odporúčam

Nájdem si ťa Nájdem si ťa Joanna Connors

Každý by mal čítať takéto knihy!

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Pre mna to bola jedna z najlepších kníh tohto žánru. Sadol mi štýl, postavy, zápletka, super!

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Tak toto bol silný príbeh...dievčat, ktoré sa síce ničím neprevinili, ale ich rodicia a cirkev to vidia inak. Pohľad do kláštora, v ktorom sú zavreté mladé,,hriesnice ", aby sa tvrdou prácou, trestami, disciplinou napravili. Kruté osudy sa stávajú ešte krutejsimi, aj keď ani jedna z nich si to nevie ani predstaviť, že to môže byť ešte horšie...ale je.
Je mi strašne ľúto, že sa takéto veci naozaj diali a pri záverečnej poznámke autora mi až mráz behal po chrbte.

Geniálna priateľka Geniálna priateľka Elena Ferrante

Naozaj pekné čítanie, iné, na aké som zvyknutá. Príbeh dvoch priateliek, ktoré spolu žijú na periférii Neapolu a osudy celého sídliska nám autorka popisuje naozaj autenticky, vedela som sa vcítiť do deja. Veľmi zaujímavý je vzťah medzi dvoma dievčatami - rivalita, možno aj závisť, ale možno aj skutočné priateľstvo. Mám kúpené aj ostatné diely, keďže som na ich osudy zvedavá :-)

14.11.2017