Kami97 Kami97 komentáře u knih

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

U knihy mě nejprve zaujala nádherná obálka. Navíc je to krásný historický román se skutečnými postavami. Opět se ukázalo jak málo tehdy stačilo aby byl člověk odsouzený za čarodějnictví.

10.01.2020 5 z 5

Poslední číslo Poslední číslo Hayley Barker

Na první pohled zaujme náherným obalem. Kniha mě vtáhla do děje od první stránky a střídání kapitol mezi Benem a Hošiko bylo zajímavé. Knihu jsem párkrát odložila i když jsem chtěla vědět jako dopadne. Z recyklační místnosti mi bylo zle, úplně jsem si ji dokázala detailně představit. A moment kdy se Ben opět "shledal" s Prijou mě taky dostal. Vážně jsem si pro ni přála lepší osud. Druhý díl si nejspíš nepřečtu, už tento mi dal zabrat a fakt jsem ho po dočtení vydýchávala.
Nejoblíbenější postava: Greta

15.05.2019 3 z 5

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Naprosto skvělá kniha ! Četla jsem v angličtině předtím, než šel do kin film. Simona si prostě od první stránky oblíbíte. Byla jsem ráda, že Blue byl nakonec takový sympaťák :)

28.04.2019 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

První jsem viděla filmy, které mě zaujaly a proto jsem se rozhodla si přečíst i knihy. Děj rychle plynul a postavy Gideona a Gwen jsem si velmi oblíbila. Už se těším, až si přečtu zbylé dva díly.

30.03.2019 5 z 5

Trůnu předurčená Trůnu předurčená Hannah Whitten

(SPOILER) Na druhý díl jsem se těšila, první se mi líbil moc. Dvojku jsem četla na víckrát, než by mi bylo milé, ale Říše stínů pro mě bohužel nebyla tak záživná jako Divý les. Přesto jsem si příběh Nei užila, její chemie se Solmirem byla nepopiratelná. Ta romantická linka mě bavila asi nejvíc. Každopádně duologie je to pěkná a třeba se k ní v budoucnu vrátím.

12.01.2024 4 z 5

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Na tuhle knihu jsem náhodně narazila na instagramu a jsem moc ráda. Dostala jsem ji k narozeninám v krásném boxu s printy, záložkami, a obálkami, které se měli otevírat během čtení. V Olomouci jsem studovala a mám k tomu místo vážně blízko. Kniha mě do něj znovu přenesla, postavy jsem si oblíbila a děj se mi moc líbil, včetně ukončení. I když bych se nezlobila, kdyby byla stránka s epilogem, abychom se dozvěděli, jak to pokračovalo dál.

04.12.2023 4 z 5

Před svatbou Před svatbou Julia Quinn

Poslední sourozenec čeká na svou životní lásku a jeho cesta k ní nebude vůbec jednoduchá. Konec trošku přitažený za vlasy, ale vlastně proč ne. A romantiku taky není nouze a Gregory přesvědčil, že už není tím malým klukem, kterého zatím vídáme v seriálu. Bridgertonovi mi budou chybět, sérii jsem si oblíbila a těším se na závěrečný díl.

30.05.2023 4 z 5

Tajná manželka Tajná manželka Gill Paul

Knihu jsem četla ve slovenštině, protože v češtině zatím nevyšla, což je škoda protože příběh lásky druhé carské dcery Tatiany byl nádherný. Moc se mi libilo střídání časových os, ale minulost, i když smutná a někdy krutá, se mi přeci jen líbila více.
Ráda si ji někdy přečtu znova. Moc doporučuji

05.10.2022 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Nejdříve jsem v kině viděla film v plné verzi. S takhle nepříjemnými pocity jsem z kina snad ještě neodcházela. Kolikrát mi bušilo srdce a udělalo se mi z jednání predátorů zle se snad ani napočítat nedá. Poslechla jsem si několik rozhovorů s tvůrci, herečkami, psychology a dalšími, kteří na dokumentu pracovali. Knihu beru jako doplnění k tématu, u kterého je ještě spousta věcí nevyřčena. Rozhodně doporučuji !
Jsem ráda, že i když je V Síti určen spíše jako osvěta pro dospívající a rodiče, tak jsem v kině viděla prakticky všechny věkové kategorie.

25.05.2020 5 z 5

Mé nepálské trable Mé nepálské trable Michaela Gautam

Knížka se četla jedním dechem. Míša toho má za sebou opravdu hodně a držím jí palce, aby následovalo už jen to dobré :)
Jako další plus beru překrásnou obálku.

21.09.2019 4 z 5

Arabella z Marsu Arabella z Marsu David D. Levine

Tak tohle mě bavilo, i přesto, že vůbec nečtu sci-fi. Dobrodružství Arabelly na lodi Diana bylo skvělé. Kniha se četla skoro sama a pokud výjde i druhý díl, tak si jej ráda přečtu.

05.09.2019 5 z 5

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Kdybych na knihu neslyšela pěkné ohlasy, tak by mě minula obloukem. Už ta obálka je fakt děsná... když jsem ji viděla, tak mě napadlo, jestli to nebude komiks. Škoda. Přitom je kniha opravdu čtivá, rychle utíká a děj se mi taky moc líbil. V cejchovací místnosti mi bylo tak strašně moc líto Celestine. Doufám v dovydání druhého dílu, protože by to byla škoda nezjistit, jak příběh pokračuje.

23.08.2019 5 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

Knihu jsem přečetla během pár hodin. Velmi mi sedl autorčin styl, díky kterému se knížka četla skvěle. Sáru jsem si oblíbila, stejně jako záhadného Richarda. Během kapitoly v Dominikánské Republice mi došlo, jak se děj bude dále vyvíjet, ale přesto mě epilog zaskočil.

23.07.2019 5 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Druhý díl navazuje tam, kde první končí. Moc se mi líbily konverzace Vasji a Mrazíka a doufám, že závěrečný díl to už nějak mezi nimi "rozsekne". Docela mi v příběhu chyběl Aljoša, který má Vasju podle mě nejradši ze všech sourozenců. Kniha je více akční než Medvěd a Slavík a zhruba posledních 50 stran bylo opravdu napínavých. Těším se na poslední díl trilogie.

02.07.2019 5 z 5

Medvěd a Slavík Medvěd a Slavík Katherine Arden

Knihu jsem si vybrala podle nádherné obálky a podle toho, že měla být založená na ruském folkloru. Četla se skoro sama a Vasju jsem si okamžitě oblíbila. Vasja zdědila "dar" vidět bytosti, strážce domácností, démony ale nikdo jiný je nevidí a proto jí považují za čarodějnici. Je zvláštní, že toto je již několikátá kniha, co jsem četla, ve které byla postava naprosto fanatického kněžího. Za mě můžu jen říct, že kněz Konstantin mi k srdci nepřirostl.
Jediné, co mi v příběhu docela vadilo byly upíři a vlastně celý jejich popis, jak se snažili dostat do domů... Podle mě nebylo úplně nutné je do příběhu vkládat.
Celkově ale knihu hodnotím velmi pozitivně, moc mě bavila a hned se pouštím do druhého dílu.

02.07.2019 5 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Také mám pocit, že tento díl byl trošku slabší než ostatní ze série, ale to mu rozhodně neubírá na důležitosti v příběhu. Putování dvojčat po Connorových povídkách, další armáda čekající v novém pavilonu dětské nemocnice a nejspíš nestvůra podobná Meduse ? Alex mi na konci bylo opravdu líto. Jsem jen zvědavá jak to Chris v posledním díle vše zakončí.

21.05.2019 5 z 5

Příběh dvou staletí Příběh dvou staletí Rachel Harris

Na tuto knihu jsem se po prvním díle moc těšila, ale bohužel následovalo zklamání. Příběh Less mě prostě nebavil. První díl byl stoprocentně lepší a ráda se k němu vrátím, ale druhý již znovu číst nebudu. Do poslední knihy se nejspíš ani pouštět nebudu.

04.05.2019 2 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Kniha mě okamžitě zaujala svou obálkou a i anotace zněla zajímavě. Bohužel byl opak pravdou a kniha mě absolutně nebavila. Z postav mě bavil jen Lazlo, zbytek byl nesympatický. Do čtení jsem se nutila a další zklamání následovalo po zjištění, že příběh bude pokračovat v další knize, kterou už rozhodně kupovat nebudu.

13.03.2019 1 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Pro mě nejslabší díl série, ale jen kvůli popisu křížové výpravy, který mě vůbec nebavil. Na kapitoly, které se vraceli zpět do Míšně/Freibergu jsem se při čtení nejvíc těšila. V této knize jsem si strašně oblíbila Dietricha, který konečně dostal větší prostor.

10.03.2019 4 z 5

Deník člověka Deník člověka Salvo Cabrin (p)

V knize mě nejvíc zaujala první část - Myšlenky. Ty mi rozhodně přišly jako nejlepší část celé knížky. Ten zbytek by tam za mě ani nemusel být.

11.10.2019 4 z 5