Kami33 Kami33 komentáře u knih

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Mrakoplaš s Dvoukvítkem cestují po Zeměploše a poznávají jí. Dvoukvítek s nadšením turisty, Mrakoplaš s obavami. Místy jsem se trošku ztrácela, abych se za chvilku zase našla. A čas od času jsem se zasmála. Celkově jsem byla trochu rozpačitá... a po dočtení jsem ihned sáhla po dalším dílu. Takže ano, má to své kouzlo.

26.05.2020 4 z 5

Zlatá oběť Zlatá oběť John Sandford (p)

Lucas Davenport ve výborné formě. Čtivé, zábavné a napínavé.

26.05.2020 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Čtivé, zábavné, hezké.

20.05.2020 5 z 5

Nečekaná oběť Nečekaná oběť John Sandford (p)

Lucas Davenport je pořád stejný a přece v každé knize trochu jiný. Komu se série líbí, nebude zklamán. Mě se líbí.

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

Tlustý Charlie to nemá jednoduché. Ale kdo má? Charlie postupně zjistí spoustu nových věcí ... o svém otci, bratrovi ... a celý jeho život se změní o 180 stupňů. Následují výpravy do jiných světů a nakonec se vše v dobré obrátí. Skvělé.

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Neil Gaiman

S povídkami je to vždy trochu těžší. Nikdy nemůžete být spokojeni se všemi (nebo skoro nikdy). Já osobně jsem některé pouze přelétla očima a už si ani nevzpomenu, jak se jmenovali. Ale jiné byly skvělé. Takže za pět * to není, ale za čtyři určitě.

18.05.2020 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Za mě moc hezká pohádka se vším všudy. Možná jen pan Croup a pan Vandemar jsou na pohádku poněkud drsnější typy (i když...). Přečetla jsem za chvilku a byla jsem nadšena.

Druhá oběť Druhá oběť Karin Slaughter

Mám moc ráda knížky s Willem Trentem a proto i tahle se mi moc líbila. Jsem ráda, že Will konečně začíná vědět, co chce.

06.05.2020 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

První jsem četla Smrtící bílou, teď Hedvábníka (já vím, že to není správné pořadí, ale v podstatě to ničemu nevadí). Zde jsem měla trochu zmatek v osobách, ale jinak se mi kniha líbila.

06.05.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Oceňuji, že tentokrát vraha zatkl někdo jiný než Hunter. A jinak za mě opět super.

26.04.2020 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Souhlasím s předchozími komentáři o pomalejším rozjezdu, ale pak samozřejmě super jako vždy. U Cartera se mi líbí, že když se vám jeho styl líbí, v žádné knize vás nezklame. Nebo alespoň u mě to zatím platí.

26.04.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Dostala se mi do ruky, i když jsem nečetla předchozí díly, tak jsem to zkusila. Nemůžu srovnat zda tento díl je lepší nebo horší než předchozí, ale mě se to líbilo. Sice poměrně obsáhlé, na to že se tam toho až zas tolik neděje, ale je to psané čtivě, takže mi to nevadí. Hlavní hrdinové sympatičtí, trocha humoru, napětí... Takže jdu zjistit, co bylo předtím. Jo a vůbec nevadí, že člověk neví, co předcházelo.

13.04.2020 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Oblíbení autoři, hezká, čtivá knížka. Podle mě asi lepší než Hypnotizér a Paganiniho smlouva. Stejně napínavé jako Písečný muž. Ale třeba bych to viděla jinak, kdybych četla díly tak, jak mají jít za sebou. Každopádně za mě super.

13.04.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Knížka se četla dobře. Určitě tu je prostor ke zlepšení. Jak ve vykreslení hlavního hrdiny, který sice neustále zdůrazňuje, jak je společensky neobratný, ale moc se to neprojevuje. Hledání mrtvol vypadá jako hodně lehký geocashing, motiv vraha vlastně neznámý, konec poměrně neuvěřitelný ... no je toho dost. Ale … na druhou stranu děj má spád, není nutné listovat knihou zpět, protože jak ono to vlastně bylo?... Takže za mě vlastně dobrý.

03.04.2020 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Joona Linna je poměrně sympatický (někdy až moc dokonalý :-), ale proč ne?) a knížky s ním mě baví. Líbila se mi i tato.

03.04.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Knihu jsem přečetla rychle a byla moje první od této autorky. A upřímně moc nechápu vysoké hodnocení. Ano, čtivost je její velká přednost, ale to je asi tak všechno. Nedomyšlený děj, naivní chování a co teprve "řešení" co s Viktorem. Takže já měla velké očekávání, ale byla jsem zklamaná.

24.03.2020 2 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Moc hezké. Dvě časové roviny, několik osob z jejichž pohledu je příběh vyprávěn, něco napětí, strachu a mystiky. Prostě super.

21.03.2020 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Začátek o něco pomalejší rozjezd, aby mohl vyniknout strhující závěr. Mě se to líbilo a hezky četlo.

18.03.2020 5 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Mám Vondrušku ráda. Příjemná, oddechová četba. Za mě ok.

13.03.2020 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Nicci French