Kami33 Kami33 komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Tak to vypadá, že na knížky paní Marsons jsou dva různé pohledy. Část čtenářů její knihy miluje (Kim jim přijde zajímavá a děj napínavý) a části lezou na nervy (Kim jim je protivná a děj nic zvláštního).
Já se jednoznačně řadím do první skupiny. Tento díl se mi moc líbil a hned se přesouvám k dalšímu.

Labyrint tajností Labyrint tajností Linda Castillo

Kdo má tuhle amišskou sérii rád (já rozhodně ano), nebude zklamaný.

Návnada Návnada Kent Messum

Při hodnocení také trochu záleží na knize, kterou jste četli předtím. Já měla krátkou sérii nedočtených (odložených) knížek, a proto tato byla pro mě milým překvapením. Krátké, svižné, čtivé.

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

I když nečtu chronologicky, i tak super.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Bezvadné. Zajímavý pohled na případy psychologické manipulace, ke které není imunní asi nikdo.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Hlavní hrdinku jsem si oblíbila poměrně brzy, děj hezky ubíhal. Odkazy na Kiminu minulost jsou podle mě příjemná nadstavba celého příběhu.

30.05.2021 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno C. M. Ewan (p)

Cca v polovině jsem si říkala, že to ani nedočtu. Nakonec jsem to nevzdala, ale... Za mě nic moc.

30.05.2021 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Tak pro nějakou dobu se kruh uzavřel. Děj zamotaný, konec nepředvídatelný. Celkový dojem: "to jako opravdu?"

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Joseph Finder

Přečteno velmi rychle. Ale... Možná až příliš hladce čtivé na úkor napětí. Kdyby se třeba Nick někdy odchýlil od správného směru vyšetřování, chvíli nevěděl nebo se dokonce spletl, přišlo by mi to lepší.

02.05.2021 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Za mě skvělý díl.

02.05.2021 5 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

Je to kniha, ke které se ráda vracím. Napínavý děj, exotické prostředí, spousta zajímavostí, prostě super.

21.04.2021 5 z 5

Moje první audiokniha a to je bohužel mínus jedna hvězda. Jinak bych hodnotila za pět. Oddechová kniha, která naplní to, co od ní čekáte. Ale radím dobře, radši si jí přečtěte samy, jinak se dojem poněkud pokazí.

21.04.2021 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nevím, co napsat. Skvělé.

11.04.2021 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Co říct a neprozrazovat při tom obsah? Kdo má rád Harryho, ten si ji přečte a kdo ho nezná.... ten si třeba najde nového oblíbence. Za mě skvělý díl.

04.04.2021 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Skvělá kniha ze série s Lincolnem Rhymem, zajímavé téma, překvapivé zvraty, typický "starý" Deaver.

04.04.2021 5 z 5

Spiknutí oběšenců Spiknutí oběšenců Vlastimil Vondruška

Jako vždy, nezklame, pobaví. Zase lehce zamotané, o trochu více mrtvých než by mělo, možná malinko překombinované, ale nic z toho nevadí, pokud se chcete odreagovat a odpočinout si. Na hluboké přemýšlení nám stačí jiné věci.

20.03.2021 5 z 5

Deformace Deformace Robin Cook

Přečteno rychle - po x letech a jako tehdy i nyní se mi to líbilo.

20.03.2021 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Napínavé od začátku do konce. A přiznávám, asi dvě stránky jsem o Harrym pochybovala. Ale fakt jen chviličku a došlo mi, že to by nám pan Nesbo neudělal.

13.03.2021 5 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Nějakou dobu jsem od Rollinse nic nečetla. Ale i zde platí, že je to jako setkání se starým známým. Nic se nezměnilo... členové Sigmy jsou nebezpečně inteligentní, nadprůměrně fyzicky zdatní a Kowalski je trochu za troubu. (O to je však nám obyčejným smrtelníkům sympatičtější.) Nic z toho ale nevadí, protože to člověka stále baví.

Anděl v podsvětí Anděl v podsvětí Juraj Červenák

Stein se ocitá v rodné Plzni, aby pomohl svému bratrovi. Setkáme se i s jeho svérázným otcem, nechybí ani Jaroš a Barbarič. Hezké čtení, i když místy trošku drsné.