KaMal KaMal komentáře u knih

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Zajímavá myšlenka, čtenář si dlouho není jistý, zda jde o vraždy či náhody.... a ukáže se, co v sobě kdo má, když chce dojít až do konce. Nicméně poslední stránka mě opravdu zklamala, asi jakýkoli závěr bych brala víc než tohle...

16.08.2021 4 z 5

Oči ve tmě Oči ve tmě Candice Proctor

Po přečtení několika dalších knih autorky jsem čekala víc romantiky a míň politiky. Ale největší zklamání přineslo absolutní promarnění potenciálu superschopností hlavního hrdiny...

02.08.2021 2 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

A kdo tvrdí, že se v knížce nenašel, ten kecá!

30.07.2021 4 z 5

Noc v ráji Noc v ráji Candice Proctor

V rámci žánru suprovka! Líbilo se mi i nenásilné začlenění reálií, o kterých autorka píše v poznámce.

22.06.2021 4 z 5

Blackout Blackout Robyn Thurman

Hodný Kal? Pecka :-D Bezvadné zakončení série!

10.06.2021 5 z 5

Trajekt Trajekt Mats Strandberg

To byla jízda! Na začátku mnoho postav, postupem času však děj získává na obrátkách a krev teče (co teče, přímo stříká) po hektolitrech. Líbily se mi krátké kapitoly, díky nimž příběh krásně odsýpá, musím ale přiznat, že jsem četla jen přes den, abych se v noci nebála jít na záchod :-D

26.04.2021 5 z 5

Měsíční svit Měsíční svit Robyn Thurman

Show must go on... Tým se rozrostl, zlosyni jsou ještě zákeřnější a v závěru opět přichází zvraty, za které by se nemuseli stydět ani autoři detektivek :-D

04.04.2021 4 z 5

V temnotě V temnotě Robyn Thurman

Bezva počtení :-) Trochu mi trvalo zvyknout si na styl vyprávění, takový spíš chlapský, ale v průběhu čtení, i díky Kalovu vtipu a sarkasmu, Nikovu stoicismu a celé sbírce zajímavých postav, si mě příběh získal. Už se těším na další díl !!

04.04.2021 4 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Objednáno podle zdejšího hodnocení, vyzvednuto přes výdejní okénko knihovny... a po prvotním děsu, že jde o červenou knihovnu, přišlo milé překvapení. :-) Začátek se mi líbil víc, lumpárny dětí byly super, na konci nechyběl happy-end, prostě bezva relax!

13.03.2021 4 z 5

Příště bez citronu Příště bez citronu Lucie Mečířová

Míň psychologizujících rozborů a sympatičtější hlavní hrdinku a bylo by to docela fajn čtení :-)

01.02.2021 3 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Výborná kniha!!! Drsné prostředí, nátury místních obyvatel i ozvěny starého, záhadného úmrtí mladé dívky tvoří nezaměnitelné pozadí pro vyšetřování vraždy místní rodiny. A skoro nic není tak, jak na první pohled vypadá...

01.02.2021 5 z 5

Síla přírody Síla přírody Jane Harper

Název knihy mě zaujal víc než "Sucho", tak jsem začala tak nějak od konce... a rozhodně nelituji! Buš jako podkres děsivá, Falk a Carmen jsou sympatická dvojka, několik vyšetřovacích linek přispívá tomu, že jsem do poslední chvíle netušila, kdo "je vrah", resp. jestli k vraždě vůbec došlo. Za mě super ;-)

07.01.2021 5 z 5

Královna ohně Královna ohně Anthony Ryan

Epické završení série, které však pro mě postrádalo kouzlo prvního dílu. Spousta hlavních postav, děj rozmělněný do mnoha kapitol... dočteno spíš z povinnosti než skutečného zájmu.

04.01.2021 3 z 5

Odpadkový koš Odpadkový koš Jarmila Cholinská

Poezie není můj šálek čaje, ale řekla jsem si, že kvůli Výzvě zkusím něco moderního...a škoda mluvit :-) Místo očekávané přírody nebo ekologie halda politických motivů, navíc autorka neúnavně prosazuje regulaci porodnosti, s čímž rozhodně nesouzním.

29.12.2020 2 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Rychlé, tak akorát ke snídani, netradiční a vtipné :-)

16.12.2020 4 z 5

Došel nám čas Došel nám čas Barbora Walterová Benešová

První půlka knihy byla akčnejší a víc mě bavila, celkově je ale příběh hrůzostrašně naivní a neuvěřitelný. Kdyby hlavní hrdince nebylo 19 let, ale 13, asi by vše působilo realističtěji ...

03.11.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knížka vypadala jako humorné severské povídání (zkraje jsem se nemohla ubránit srovnání se Staříkem), ale postupně odkrývá dojemný příběh jednoho života. Doteď se nemůžu rozhodnout, jestli byl závěr smutný, nebo šťastný... ale hlavně byl upřímný.

27.10.2020 5 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Na můj vkus moc bitev, ale právě u druhého dílu jsem pochopila srovnávání s Hrou o trůny. Tentokrát jde příběh opravdu vystihnout jediným slovem - epický!!!

27.10.2020 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Když mi pan knihovník knížku donesl ze skladu, zhrozila jsem se z její tloušťky. Naštěstí mi už bylo hloupé si knížku nevzít... a když jsem se začetla, byla jsem za to opravdu ráda. Příběh odsýpá, člověk si oblíbí postavy, do kterých by to na začátku neřekl, a po dočtení hned skočí po dalším dílu :-)

27.10.2020 5 z 5

Cigarety Cigarety Radek Stavěl

Filosofický náhled na svobodu volby, který se na posledních pár stránkách změní v rádoby thriller... inu, zjevně jsem čekala něco úplně jiného.

03.10.2020 2 z 5