Oči ve tmě

Oči ve tmě https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6357/bmid_oci-ve-tme-jiL-6357.jpg 4 76 16

Sebastian St. Cyr Mystery série

Detektivní příběh je zasazen do Londýna na počátku 19. století. Aristokrat Sebastian St. Cyr trpí zvláštní chorobou způsobenou genetickou mutací: má mimořádně citlivý zrak i sluch. Nešťastnou shodou náhod je Sebastian obviněn z vraždy ženy, podaří se mu však při zatýkání utéct a pustí se do pátrání po vrahovi na vlastní pěst...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Alpress

What Angels Fear , 2005

yonda
25.08.2021 5 z 5

Po knize jsem sáhla v rámci témat ve čtenářské výzvě. Vyklubalo se z toho velmi příjemné překvapení. Detektivka z 19.století, která se velmi dobře četla, doporučuji!

pip11
13.08.2021 3 z 5

Od tohoto příběhu jsem očekávala něco trošku jiného. Čtivé to sice bylo, ale nijak podstatně mě to nenadchlo ani nezaujalo.

KaMal
02.08.2021 2 z 5

Po přečtení několika dalších knih autorky jsem čekala víc romantiky a míň politiky. Ale největší zklamání přineslo absolutní promarnění potenciálu superschopností hlavního hrdiny...

85098211
27.04.2021 5 z 5

Hodně zajímavá a čtivá historická detektivka, ve které je (poněkud neobvykle) tím pravým vyšetřovatelem vraždy aristokrat Sebastian St. Cyr. Však je k tomu také víceméně donucen okolnostmi, kdy je z onoho zavrženíhodného činu obviněn policií. A začíná závod s časem, kdy je v průběhu případu podezřelá celá řada osob. Všechno se poměrně komplikuje, Sebastian spolu se čtenářem neví, komu by měl věřit a komu ne, když posléze dojde ještě k jedné vraždě. Teprve potom se okruh podezřelých začně zužovat, až je nakonec pachatel jasný jako facka ;-). Je možné, že se konečné rozuzlení časem dalo i odhadnout, ale nebýt Sebastiana dopadlo by to všelijak :-). Kniha se mi líbila, je opravdu dobře a poutavě napsaná, proto dávám s přehledem plný počet a za doporučení děkuji mé oblíbené knižní přítelkyni Evičce (Evaho73), bez jejíhož komentáře bych kolem knihy prošla bez povšimnutí - a to by byla určitě velká škoda ;-).

Evaho73
20.11.2019 5 z 5

Kvalitná historická detektívka so špionážnou zápletkou s prvkami tajuplnej mystiky a romantiky.
Vyzdvihujem charakteristiku hlavných postáv, ktoré neboli opisované iba s kladnými vlastnosťami, ale mali aj svoje temné stránky.
Ďalšie pozitívum a spestrením príbehu bolo pre mňa priateľstvo hlavného hrdinu s malým zlodejíčkom Tomom.
Čoho sa boja anjeli ?
Odpoveď nájdete v tejto knihe, ktorú odporúčam hlavne milovníkom detektívnych zápletok.

DUNIKO
05.05.2018 5 z 5

Pěkné čtení

laura
12.04.2018 3 z 5

Tak jooo, byla to jízda... Přečteno během dvou dní. Dala bych hvězdiček i víc, ale vzhledem ke srovnání s ostatními knihami této autorky (a nejen jí) dávám jen tři, protože TOP kniha to zase úplně nebyla. Ale Sebastian si mě získal a hlavně mě bavil. Zejména jeho ironický humor :)

Jája92
27.01.2018 3 z 5

Dobře napsaná kniha se zajímavým dějem.

jamajka99
09.06.2017 5 z 5

Já se začetla hned a nemohla jsem se odtrhnout. Dobře napsaná.

moudivlacek
21.04.2017 4 z 5

Za mě - trochu pomalejší rozjezd, ale pak to začalo být zajímavé. Trochu jsem se zarazila, neboť od začátku jsem tušila, že za vším stojí síla moci vyšších vrstev. Trochu mě zarazilo, že měl být obětován jeden z nich.
Sebastian je sympaťák od začátku až do konce, a to i jeho mladý společník - chudý chlapec Tom a jeho přítel z války bývalý vojenský chirurg.
Mrzí mě závěr, zlo se ututlalo a osud Sebastiana v tomto příběhu nebyl očividně dokončen.

EvikU.
09.04.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Vtáhne do děje a pustí vás až na konci.

havrmoni
20.09.2016 4 z 5

Trvalo mi chvíly než jsem se začetla,ale pak už to bylo lepší. Moc tý romantiky jsem tam tedy nenašla,spíše je to dobrá detektivka s politickými intrikami,které zrovna nejsou mým oblíbeným tématem. Fakt je,že autorka umí udržet čtenáře v napětí.

TaLu
17.06.2015 5 z 5

Napětí i romantika.
Velmi dobře napsáno, jak jsem u této autorky zvyklá.
Těším se na další příběhy hrdinů.
Doporučuji.

miruska1
07.02.2014 5 z 5

Vraha som si tipla spravne :-). Bol to zaujimavy a napinavy pribeh,nič ine som od tejto autorky ani nečakala. Som zvedava na ďalšiu časť.

PomněnkaPrvní
11.06.2013

Sebastian se potýká s poměrně složitým vyšetřováním, spousta podezřelých, spousta důkazů a indícií, ale pátrání mu ztěžuje fakt, že je na útěku a jdou po něm všichi strážníci z Bow Street, neboť jeho dopadení (živého či mrtvého) je politicky žádoucí. Postupně rozplétá spiknutí okolo regentství a francouzských špionů. Do toho ještě musí zjistit, jak je do věci zapletena žena, kterou miloval a jež mu před šesti lety zlomila srdce. Knížka je zajímavá, dozvíte se něco z anglického politického systému z doby Napoleona a autorka Vás bude držet v napětí až do samotného konce.

deedulka
25.12.2012 5 z 5

Skvělý napínavý příběh plný akce o muži, který se snaží vypátrat vraha dívky, za jejíž smrt má být uvězněn.

Londýn 19. století

Candice Proctor