KaMal KaMal komentáře u knih

Extrémy naší planety Extrémy naší planety Bear Grylls (p)

Kniha nedočtena celá, ale velmi se mi líbila!!! Přináší spíš základní informace, zpracované pro děti, ve čtivé formě a řazené po někdy až netradičních tématech, např. "Nejrůžovější na světě". Doporučuji ;)

29.09.2020

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Super romantická oddechová jednohubka. Příběh shodný s prvním dílem, ale vzhledem k menšímu počtu stran příjemně odsýpal.

09.09.2020 4 z 5

Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Letní dny a noci: 12 prázdninových políbení Stephanie Perkins

Kniha se mi, až na pár povídek, které zcela postrádaly děj, docela líbila. Prostě takový nenáročný letní relax :-)

06.09.2020 3 z 5

Drakie Drakie Sophie Jordan

Super námět, čtivě napsané, romantika z příběhu jen tryská...ale hlavní hrdinka se chová tak nesympaticky/puberťácky/neví, co chce, že to bylo místy až na škodu příběhu.

06.09.2020 3 z 5

Angličan v Česku aneb Czech Me Out Angličan v Česku aneb Czech Me Out Alena Damijo

Skvělý popis českých specifik, některé postřehy byly více než trefné!! Taky se mi líbilo, že je knížka aktuální a odráží současnou situaci (včetně třeba brexitu).

21.08.2020 4 z 5

Příběhy skutečné odvahy Příběhy skutečné odvahy Bear Grylls (p)

Skvělý výběr fascinujících osobností a jejich výkonů...na Beara prostě nedám dopustit :-)

21.08.2020 5 z 5

Zlato bohů Zlato bohů Bear Grylls (p)

Kniha se mi líbila, napínavé dobrodružství cílené na mladší dětí. Až jednou skončím sama v džungli, aspoň budu vědět, jak na to :-D

24.07.2020 4 z 5

Nikdy neříkej, že se bojíš Nikdy neříkej, že se bojíš Giuseppe Catozzella

I přes všechny překážky (válku, hlad, radikály, běhání v burce, Cestu...) se malá Somálka Samia drží svého snu běžet na olympiádě. Zvládne to? Asi nejděsivější bylo uvědomit si, že se tento příběh odehrál jen před pár lety... a další takové probíhají i teď.

24.07.2020 4 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

MÍRNÝ SPOILER V POSLEDNÍ VĚTĚ Že se vyšetřovatel občas splete, to mi vůbec nevadí, aspoň je příběh napínavější. Že má příběh pomalejší tempo, protože Winter vzpomíná, popisuje a vysvětluje, to mi taky nevadí, člověk má čas zkusit vraha odhalit sám. Ale když několik obvinění zakončí slovy: "No ten to taky není, jen jsem vás testoval," tak už to podráždí...

16.07.2020 4 z 5

Město zrady Město zrady Martina Čekalová

Čteno bez znalosti prvního dílu, tím pádem jsem měla v příběhu haldu mezer. Námět zajímavý, ale kniha mě nezaujala natolik, abych se k prvnímu dílu vrátila.

13.07.2020 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Někteří píší, že příběhu chybí emoce. Je to tak, ale nevidím v tom chybu, spíš naopak - pro mě by nebylo reálné, kdyby hlavní hrdina soucítil s každým v táboře. Pokud chtěl přežít, potřeboval odstup, ale líbilo se mi, že si přesto zachoval naději a určitou dávku optimismu. A jestli je příběh pravdivý? Možná je, možná není, ale myslím, že zrovna to zde není až tak důležité.

01.07.2020 5 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Zima v Londýně, geniální konzultant, sympatická vyšetřovatelka a děsivý sériový skorovrah... knihu jsem přečetla jedním dechem. A že dedukce a profilování nastoupí tam, kde skutečným důkazům dojde dech? Třeba to není moc reálné, Winter je ale prostě sympaťák (jako seriálový Mentalista) a celý příběh se mi opravdu líbil.

30.06.2020 5 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Tak to opravdu nebyl můj šálek kávy. Přestože povídky byly krátké, trvalo mi velmi dlouho se knihou prokousat. Ve většině příběhů jsem nenašla žádný smysl nebo pointu, natož pak zmiňované hororové napětí. Byly to spíš střípky ze života v Buenos Aires.

18.06.2020 2 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Výborná knížka! Krátké kapitoly, vtipné historky, svérázní pacienti i sympatičtí doktoři. Život na vesnici prostě chytne za srdce (tedy pokud se nepoznáte mezi místními figurkami) :-D

30.05.2020 4 z 5

Pád Pád Kai Meyer

Lepší než druhý díl, děj už začal odsýpat a tajemstvi se pomalu odkrývala...a pak přišel závěr a celé to šlo do kytek :-( Chápu, že zastrašení vůdců klanů takovým způsobem je asi logické, ale po všech těch bojích a mrtvolách jsem čekala víc.

23.05.2020 3 z 5

Vzpoura Vzpoura Kai Meyer

Nemůžu říct, že by mě druhý díl bavil víc než první, spíš to bylo naopak...postavy se nijak výrazně nevyvíjejí, spousta řečeného jsou lži a podvody a většina zajímavého děje se ukrývá až v poslední čtvrtině knihy.

13.05.2020 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Kai Meyer

Jiné, ale ne špatné. Trvalo mi začíst se, přece jen, mafie není zrovna můj koníček, ale pak děj odsýpal svižně, i když se v celé knize snad nenajde vyloženě kladná postava. A líbilo se mi, že autor je chlap, v příběhu to jde poznat - struktura mafie, zbraně, mrtvoly, rychlá auta - příjemná změna po jiných YA fantasy :-)

09.05.2020 4 z 5

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Nebylo to špatné, pojetí dvou znesvářených národů se mi líbilo, jen orákula, ta mi nesedla. A protože jsem nevěděla, že je to trilogie (nebo jiná -logie), otevřený závěr mě moc nepotěšil...

09.05.2020 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Očekávala jsem další YA dystopii, ale příběh mě příjemně překvapil. Děsivá vize budoucího světa zamořeného nákazou vyvolává mrazení v zádech (hlavně v dnešní korona-době) a donutí vás přemýšlet nad tím, kdo se dá vlastně považovat za "dobrého člověka".

18.04.2020 5 z 5

Nejpomalejší kniha na světě Nejpomalejší kniha na světě April Pulley Sayre

Super knížka! Člověk se poklidným tempem dozví zajímavá fakta stravitelná i pro laiky...

18.04.2020 5 z 5