KaMal KaMal komentáře u knih

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Dobré, žánrově tradiční. Nechápu, proč se holčičí parta schází, když se většina nemusí, zvrat je zjevný od strany 65 a hlášky o očích barvy horké čokolády, nakonec nechybí happy-end. A popis porodu zní docela retro (doufám!!) - vloni jsem jeden absolvovala a naštěstí se moc nepodobal...

26.02.2022 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Výborně jsem se pobavila! Klasická romantická linka okořeněná nejen vtipným jazykem, ale i naprosto 'dramatickou' hlavní hrdinkou.

22.02.2022 5 z 5

Lidožrout: přežil jsem útok velkého bílého žraloka, 1916 Lidožrout: přežil jsem útok velkého bílého žraloka, 1916 Lauren Tarshis

I když dětská knížka, četla se fajn, příběh byl napínavý, navíc podložený skutečnou událostí (jak je uvedeno v závěru). Až synek vyroste, určitě mu ji "vnutím" k přečtení.

04.02.2022 5 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

Dlouho jsem se české fantasy vyhýbala a teď vidím, jaká to byla škoda! Příběh napínavý, reálie nerušily (i když Brno moc neznám), hnusnych scén i vtipu tak akorát. Palec nahoru!!! (A chtěla bych pokračování:-))

03.02.2022 5 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

MÍRNÝ SPOILER - Jak už bylo mnohokrát řečeno, zajímavý námět, zpracování pokulhává... I když bych to nebrala tak tragicky, ono je to kniha pro teenagery, takže vše je rychlé - osudově se zamilovat, užít si jízdu, po týdnu se rozejít. Z Wese se během pár stránek stal psychopat, Sarah zase po lehké nápovědě málem odhalila tajemství vesmíru. Asi to tak běžně v životě chodí ;-)

03.02.2022 3 z 5

Krasojezdkyně Krasojezdkyně Jojo Moyes

I když mi koně moc neříkají, příběh mě vtáhnul, Sarah jsem fandila (přestože chvílemi se chovala jako standardní teenager) a Nataše vlastně taky. Takže za mě spokojenost :-)

19.01.2022 4 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Zezačátku mě jímal děs a hrůza - kapitoly nadrobené, autor často mluvil přímo ke čtenáři, text byl plný psychologicko-(de)motivačních vsuvek. Ten se však postupně měnil přes příjemný čtenářský zážitek až na dojemný příběh, ve kterém fandíte vlastně úplně všem, protože v mnoha postavách můžete zahlédnout kousek sebe (můj favorit byl Jim, to rozhodně). Doporučuji mít při ruce balíček kapesníků!

10.01.2022 4 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

(SPOILER) Velké očekávání bohužel přineslo zklamání. Pandemie jako pozadí vraždy je neotřelý nápad, ale asi jsem čekala něco jiného. Když přehlédnu popisné vsuvky míst, tras a reálií, které si člověk neznalý Londýna neužije, hrozně mi vadilo černobílé pojetí postav - správňáci trpěli vším zlem světa (ochrnutí, potrat, smrt syna, nepochopení), kdežto záporáci byli zlí, zkažení a zvrácení až do morku kostí. A některé úseky se mi zdály nechutné tak nějak bezúčelně.

26.12.2021 3 z 5

České pivní pohádky České pivní pohádky Jiří Vávra

I jako nepijan piva jsem se pobavila. Některé příběhy jsou trochu slabší, ale rozhodně jsou originální, autoři si pohráli s jazykem a ilustrace vše krásné doplňují. Koupeno jako dárek, určitě se bude líbit :-)

25.12.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Když mi bylo 13, četla jsem knížky L.Lanczové. A tohle je naprosto stejné... jen jsou postavy o deset let starší, chodí do práce misto do školy a mají víc sexu. Takže fajn relax, oddechnout si a bez výčitek zapomenout :-)

22.12.2021 4 z 5

Pecka! Na knihu jsem narazila náhodou v rámci Výzvy a jsem moc ráda! Zátopka zná asi každý - věděla jsem, že získal několik medailí, a tím jsem končila. Díky komiksu jsem hravou formou nahlédla do jeho života, líbilo se mi hlavně láskyplné pošťuchování s manželkou. Určitě si v budoucnu přečtu i nějaký obsáhlejší životopis.

05.12.2021 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

I klasika dokáže překvapit! Když člověk přijme filosoficko-romantické diskuze hlavních hrdinů, tak je příběh napínavý a nezadá si se současnými horory... Mně osobně nejvíc fascinovala rychlost doručování pošty v té době - kam se na ni hrabe dnešní Česká pošta :-D

03.12.2021 5 z 5

Temná hrozba Temná hrozba Jim Butcher

Upřímně jsem z Harryho tak nějak rozpačitá... některé díly jsou lepší, některé horší, nicméně v každém dostane nafrak hned na začátku, čím víc se snaží, v tím větších potížích se ocitá, a nejvíc mě štve, že většinu knihy je všechno strašně zamotané a vlastně netuším, za čím se Harry žene (stejně jako to netuší on). Ale přitom jsou postavy sympatické, knihy se čtou rychle, jsou napínavé, takže stejně vždycky sáhnu po dalším dílu :-D

Ústav Ústav Stephen King

Současné Kingově tvorbě moc nemůžu přijít na chuť, tak mě tento návrat k "tradičnějšímu Kingovi" potěšil. Kniha mě bavila, docela odsýpala, prostě fajn počteníčko.

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Na knížku jsem narazila spíš náhodou a jsem ráda, že jsem se do světa Hladových her vratila. Napjatě jsem sledovala, jak to s mladým Snowem dopadne - když člověk dlouhodobě omlouvá své přečiny, nakonec uvěří tomu, že je v právu. A že takových příkladů kolem sebe máme...

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poslechnuto jako audiokniha - smutné, pravdivé, krásné. Ale synovi to zatím číst nebudu...

07.10.2021 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Dlouho jsem o knize slýchala, k přečtení jsem se dostala diky Čtenářské výzvě a jsem za to moc ráda. Zdánlivě pohodový příběh, v němž se střetává dětský pohled na svět s dospěláckými problémy, mě občas přiměje k zamyšlení i dlouho po přečtení...

07.10.2021 5 z 5

Normální debil Normální debil Robert Bellan

Kniha mě zaujala názvem, navíc ji neměli v městské knihovně, což jen podnítilo moji zvědavost... Za mě byla nejlepší "prázdninová" část, kde dostal tatík více prostoru - sice byl neuvěřitelně sprostý, ale velmi uvěřitelně realistický. A betonové dlaždice jsme doma taky vyráběli :-D

10.09.2021 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Film zná každý, ale nikdy mě nenapadlo, ze je natočený podle knihy, dokud jsem na ni nenarazila v místním žebříčku. A rozhodně nelituji. Dej odsýpá a postupně se odklání od toho, co známe z televize... super zážitek!

07.09.2021 5 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Takový drsnější Labyrint, s mladším osazenstvem, děsivými hlídači a sympatickými hlavními hrdiny. Jsem zvědavá, co přinese další díl :-)

16.08.2021 4 z 5