KaMal KaMal komentáře u knih

Pistolník Pistolník Stephen King

Podruhé čteno v originále a místy to byla opravdu dřina... Jinak musím uznat, že děj není moc zajímavý, spíš jen úvod a představení postav pro následující sérii.

29.10.2019 3 z 5

Hlavní hrdina Alan je frajer, i když je mu sto let, a z jeho přístupu k životu bychom si všichni mohli vzít příklad. Ale nejvíc mě baví jazyk, jakým je kniha (i ostatní autorovy knihy) napsaná!!! Díky vrstvení náhodných až absurdních situací komentovanému obyčejným, popisným jazykem působí příběh zcela důvěryhodně a realisticky. A třeba se i stal :-)

29.10.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Klasika, ke které jsem se rozhodla po letech vrátit...a i když má své mouchy (hlavně mě dráždilo občas nelogické jednání hlavních hrdinů, zejm. ke konci příběhu), je to moje srdcovka, tak nemůžu jinak než za pět :-D

09.10.2019 5 z 5

Děti krve a kostí Děti krve a kostí Tomi Adeyemi

Námět vypadal docela zajímavě, nicméně děj byl na můj vkus dost rozvleklý a hlavní hrdinka (i hrdina-princ) poměrně nesympatičtí. A co hůř, kniha mi silně připomínala Skleněný trůn říznutý Grišou.

09.10.2019 3 z 5

Pokud má člověk otevřenou mysl, nadhled a snahu něco v životě změnit, jistě v knize inspiraci najde. Nicméně pořád ještě čtu, díky osobitému projevu autora nevydržím najednou víc než pár stránek...

22.09.2019 3 z 5

Smrtí život začíná Smrtí život začíná Gabriela (Gauri) Chrastilová

Hlavní hrdinka je strašně otravná hysterka, příběh postavený na hlavu, závěr mě vyloženě zklamal...ale když už jsem se začetla, docela jsem se bavila. Prostě takové malé "guilty pleasure " :-D

22.09.2019 3 z 5

Souboj na Araluenu Souboj na Araluenu John Flanagan

Třináctý a čtrnáctý díl byly fajn, děj příjemně plynul, ale přece jen mi tam něco chybělo...asi se mi prostě jen víc líbily díly, kde byli hlavní hrdinové mladší. Maddie je šikovná holka, ale sama to táhne trochu těžkopádně.

17.09.2019 4 z 5

Mrtvý muž přichází Mrtvý muž přichází Paul Finch

Vrátil se po letech brutální sériový vrah, nebo ne? Byla to moje první kniha od autora, ale určitě si časem přečtu další...teda až si oddechnu po tom až frenetickém tempu příběhu, haldách mrtvol i nečekaném odhalení vraha (nebo odhalení nečekaného vraha?).

31.08.2019 4 z 5

Hawklinská nestvůra Hawklinská nestvůra Richard Brautigan

Knížka se četla dobře i díky velmi krátkým kapitolám (1-2 stránky). Děj je docela absurdní, stejně jako způsob vyjadřování, příběh je navíc prošpikovaný suchým humorem...mně se kniha líbila, ale můžu ji doporučit pouze čtenářům s velmi otevřenou myslí :-)

20.08.2019 3 z 5

O jelenovi s kulometem a jiné trampské zkazky O jelenovi s kulometem a jiné trampské zkazky Alois Mikulka

Nesedne každému, ale u většiny "pohádek" jsem se zasmála...politický velmi nekorektní nostalgie :-D

18.08.2019 5 z 5

Hry bez hranic Hry bez hranic Michal Kašpárek

Oddychová jednohubka, přinášející cynický pohled na fungování některých mileniálů aneb jak při co nejmenším úsilí vytřískat z okolního světa co nejvíc...

16.08.2019 3 z 5

Outsider Outsider Stephen King

Přestože se kniha zpočátku tváří jako klasická detektivka (s pár nechutnými detaily, jak je u Kinga zvykem), postupně se změní na hororový fantasy příběh. Za polovinou knihy jsem váhala, jestli nebudu spát s rozsvícenou lampičku, stejně jako při čtení knihy "To", ale v závěru se děj zpomalí, tak nějak rozplizne, možná přímo zklame. I tak je to ale po předchozích Kingových knihách příjemné počtení.
A kdo si (na rozdíl ode mě) pamatuje na Billa a Holly ze série "Právo nálezce", užije si příběh ještě víc :-).

15.08.2019 4 z 5

Chci to taky! Chci to taky! Ellen Berg

Výborná letní oddechovka. Vtipný příběh o tom, jestli spolu dokáží lidé z různých sociálních vrstev nejen randit, ale i ve vztahu vydržet. A o tom, co je opravdové přátelství.

11.08.2019 5 z 5

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Celkově velmi vtipná kniha. Uprostřed začne příběh trochu váznout a hlavní hrdinka je tak naivní, že se tomu nechce věřit, ale závěr vše vynahradí.

08.08.2019 4 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Po přečtení celé Hraničářské série jsem měla spoustu otázek týkajících se Haltova mladí a na mnoho z nich zde najdeme odpovědi. Halt a Crowley byli zamlada prostě frajeři !! :-D

08.08.2019 5 z 5

Manolito vytahuje špinavý prádlo Manolito vytahuje špinavý prádlo Elvira Lindo

Docela vtipné, i když ne ve všem odpovídá naší kultuře. "Blbeček" je bez chyby.

08.08.2019 4 z 5