Hawklinská nestvůra

Cameron a Greer jsou profesionální zabijáci, odborníci na slovo vzatí; ale pod zevnějškem nemilosrdných pistolníků tluče dobré srdce. Když je najme překrásná indiánka, rádi zanechají zabíjení lidí a vypraví se s ní přemoci nestvůru číhající ve sklepení starého domu kdesi v pustině… Dámy v nesnázích, neohrožení mužové, příšera, jejíž řev se ozvěnou ozývá v temných a ledových sklepeních - to jsou rekvizity, které si Brautigan vypůjčuje z brakových románů, ale zachází s nimi s láskyplnou libovůlí. Závěrečný souboj s netvorem proběhne trochu jinak, než by zúčastnění očekávali, i nezbytná romance mezi obyvatelkami domu a jejich vysvoboditeli má trochu nezvyklé rysy… Pro Brautigana byly brakové kulisy zjevně jen záminkou, proč se poddat radosti z vyprávění, a ta se přenáší i na čtenáře. Anotace: Jedna z Brautiganových variací na žánry populárního čtiva; v Hawklinské nestvůře si přisvojuje atributy gotického či černého románu - ve sklepení starého domu číhá tajemná nestvůra, jež ohrožuje život krásných žen; proto je třeba nalézt a najmout zabijáky, kteří si s nestvůrou poradí. Že se k jejich poslání přidruží i milostná zápletka, je nevyhnutelné....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/416255/hawklinska-nestvura-yGQ-416255.jpg 3.929
Vydáno:, Argo

The Hawkline Monster: A Gothic Western (1974)

Kniha Hawklinská nestvůra

KaMal

Knížka se četla dobře i díky velmi krátkým kapitolám (1-2 stránky). Děj je docela absurdní, stejně jako způsob vyjadřování, příběh je navíc prošpikovaný suchým humorem...mně se kniha líbila, ale můžu ji doporučit pouze čtenářům s velmi otevřenou myslí :-)

paprickaa
28.08.2017

Další z takzvaného Brautigenovského fantasy.
Přečteno na pár nádechů.
Příběh mi pěkně zamotal hlavu - jak náruživé sestry, tak všechny ty chemikálie v příběhu obsažené. Nejsem moc na westernové příběhy, ale to tenhle vlastně koneckonců není.
Kapitoly jsou příjemně krátké a výstižné, obsahují vše důležité a vždy ještě něco navíc. Typicky Brautigenovské - čarovné, výstřední, vzrušující, překvapivé a to vše jen tak jakoby mimochodem s notnou dávkou lehkosti.
Po přečtení si budete googlit Hawklinské jezero - to vám garantuji.

Fuksinka
02.04.2013

Louka plná mrtvých ovcí a supů, kůň s dřevěnou kachní nohou, zmrzlý dům uprostřed léta, zákeřná nestvůra, drsní kovbojové a dvojčata, která mají ráda sex. Brautigan nezklamal, já si to užila a doporučuju.

Rockový polibek
Rockový polibek